Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. aug 2011

@mia114 alebo namiesto tej vody tam urob akoze bubliny, biele gulicky nanho poukladaj 😀

dm1
4. aug 2011

@mia114 jj ako radi mizulienka daj tam tie gulicky ako bublinky to bude este lepsie podla mna!

lenocka23
4. aug 2011

@mia114 pripadne urob tu vodu normalne z hmoty a stuhnutu potri olejom.. bude sa lesknut tak by to mohlo vyzerat ako voda...

mia114
4. aug 2011

@mizulienka jj, tak som robila pre moju svokru vanu s bublinkami, len som nevedela ci sa tu bude hodit aj pri chlapovi, bublinky 😀

mia114
4. aug 2011

Dakujem za rady, tak asi spravim z modrej hmoty a na to tie gulicky a bude, teda pokila ju budem robit 😀 ale ked to necha na mna stale tak spravim taku a je.

lusil2005
4. aug 2011

@mia114 bol to piping gel, ja som tiez robila toto jazierko. radila nam to dm1 - piping gel zafarbis uuuplnou stipkou modrej, a to nanesies na bielu potahovku. 😉

lusil2005
4. aug 2011

@dm1 ty farbis hmotu a natieras cirim gelom? preco som myslela ze modry gel na bielu hmotu? 😕

broucek2
4. aug 2011

@katulkaaaaaa mám dotaz, co používáš na stencil? Krém? Viděla jsem všude použitý krém, ale tp mi přijde v horku nepraktické

dm1
4. aug 2011

@lusil2005 trosku ofarbeny gel na modru hmotu

lusil2005
4. aug 2011

@dm1 tak som si dobre myslela! 🙂

vlada111
4. aug 2011

@dm1 no čo Poliaci 😀 . Jedno číslo navyše to je nič...

vlada111
4. aug 2011

@lusil2005 ja dom dávala modrý gel na bielu hmotu a chytilo to takto:

mizulienka
5. aug 2011

aha sorry dievcata asi som to ja poplietla s tym pipping gelom ale ako vidim, asi sa to da aj tak aj tak 🙂

katulkaaaaaa
5. aug 2011

@broucek2 stencil som robila cera,cukor,gelova farba 🙂

mizulienka
5. aug 2011

@katulkaaaaaa kde si prosim ta kupovala stencil, je velmi pekny.

dadka212
5. aug 2011

@vlada111 ty robíš také krásne postavičky 😵 😵 hrozne krásne ksichtíky 🙂

gabika11
5. aug 2011

@katulkaaaaaa krasne, a prosim ta, mozes mi hodit link aky druh toho stencilu to je? lebo to vyzera tak univerzalne vhodne na kazdu torticku...

mizulienka
5. aug 2011

@katulkaaaaaa dakujem 🙂 a mas k tomu aj tu upinaciu sadu, ci si si to len tak pridrziavala?

mia114
5. aug 2011

baby, ktory robite este korpus? ja najcastejsie mramorovy, ale chcela som iny skusit.

mizulienka
5. aug 2011
mizulienka
5. aug 2011

@mia114 ale na sposob mramoroveho ho robim, ze 2 lyzicky bieleho, 1 kakaoveho

mia114
5. aug 2011

@mizulienka dakuje, tak ja ho skusim, este sa opytam s kolkych vajec mam spravit do formy 26cm?

dadka212
5. aug 2011

kočky čo robíte keď máte objednané torty a do toho ochorejú deti? teraz mi má kto pomôcť ale keď nebude mať kto tak nebude blbé ak to 1-2 dni pred oslavou odrieknem?

mizulienka
5. aug 2011

@mia114 ja som teraz robila do 26 z 8...boli take stredne vajicka, 2x som korpus prekrajovala

@dadka212 viem, ze niektore baby robia tak, ze v okoli si vyhliadnu nejaku cukrarku a dohodnu sa s nou, ze v pripade takejto situacie si preberu objednavky.

dadka212
5. aug 2011

@mizulienka ďakujem už len zohnať niekoho, kto by bol ochotný mi to narýchlo zobrať v prípade núdze 😝

katulkaaaaaa
5. aug 2011

@mizulienka nie tu sadu nemam,ale sama neviem akoby som to robila,mne pomahala kamoska ta drzala sablonu a ja davala hmotu 😉
@dadka212 no mne sa to tiez uz stalo ,decka chore torty rozrobene to je na nervy uplne idealne 😕

zuziq
5. aug 2011

@mia114 ja som jazierko na jednej torte urobila tak, ze som si spravila trochu zlateho klasu s vodou a to som zafarbila praskovou modrou... 🙂

dadka212
5. aug 2011

@katulkaaaaaa paráda....moji schytali virózu takú 2-dňovú Danielke to prešlo ale u Maťka včera začalo...chudáčik leží mi tu v horúčkach, Danielu zobrala von mama, teraz je u nás na mesiac, pomáha mi a užíva si vnúčence 🙂

ja mám ešte 2 torty na nedelu dúfam, že to stihnem, z toho jedna 3D pes dalmatínec, to už väčšiu kravinu si nevedela zmysleť má vyzerať takto len to má byť biele s čiernymi flakmi http://www.3d-cakes.co.uk/Detail_novelty.asp?ca...

katulkaaaaaa
5. aug 2011

@dadka212 jejda ...no mam dost ten dalmatin,prplacka...fuu...nech je Matko cim skor fit,drobatko...nam uz horucku ustupili ale nervny je maly stale s tych zubov