Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. aug 2011

tak tu su moje vytvory , prvykrat som skusala cokotransfer a aj cokohmotu, tak je to aj vidiet 🙂

mizulienka
12. aug 2011

@luci79 viem aka je, ale na TOMe som citala, ze ju baby pouzivaju.
Luci ty si pouzivala banovecku namiesto mascarpone ze? ja som ju teraz pridala do parizskeho namiesto masla, tak som zvedava, co z toho bude 😉

vejinka
12. aug 2011

@yamahafazer waw take kozy a patdesiatnicka? Ci hladnemu sa o kozach sniva? V kazdom pripade nadherne torty

luci79
12. aug 2011

@mizulienka dakujem, tak ju vyskusam aj ja...idem ju hned kupit 😵...ano banovecku pouzivam namiesto mascarpone...je tuhsia, hustejsia, ale chutovo rovnako dobra.... tak potom daj vediet ako si spokojna 🙂

lussy23
12. aug 2011

@martinex - krásna Minie i torta @mia114 - krásna detská tortička i ten Zvonček =)
@dadka212 - peknunká
@lusil2005 waw nádhera

lussy23
12. aug 2011

@yamahafazer - úžasné @bzucinka2 - prekrásne

vejinka
12. aug 2011

dievcata uz som sa tu na to pytala ale pre istotu este raz.idem robit gastanovy korpus aj krem pre celiatikov.myslite ze sa ten korpus bude dat prekrojit? Pisu ze bude ako bavlnka a nadychany.a mozem plnit az po kraj ci radsej ee? Nebude to vodnate teda ten krem.potriet maslo cukor korpus? Boze uz sa mi to blizi a zacinam vazne chaosit.

lenocka23
12. aug 2011

@vejinka no ja prave potahujem bezlepkovy korpus.. ale iba maly (16cm) krajalo sa to dobre, je to take jemnejsie cele, neviem ako by drzala z toho napr.puncovina... 😉

bzucinka2
12. aug 2011

@lussy23 dakujem 🙂

mima595
12. aug 2011

@anibas - vsakže...ja som am minule kupila folie na cokotransfer...a tiež vysli velmi draho...a ta hmota takisto...ale už sa poucim a budem planovat fakt dlhodobo....a ty beries PDT od p. Budzaka?? teda od tych, co sa nechava odkaz na zaznamniku???? a beries od nich aj nieco ine???

ja pouzivam vacsinou mliecny marcipan, lebo kamarat mi predava 1 kg do 3 Eur, takže cena super, len nie je to take repre ako kupovane hmoty

anibas
12. aug 2011

@luci79 Holé - 😵 😵 😵 😵 😵 moja najobľubenejšiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - vymiešaš - pridáš 500g jogurt ochutený resp. 3x 150g a máš fantastickýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý krém

anibas
12. aug 2011

@bzucinka2 famózna kravata - niekedy použijem - výýýýborný nápad 😉 😉 😉 😉

anibas
12. aug 2011

@mima595 áno - PDT od budzáka - objednáva 5 vedrá k mame do PO - v lete vozí v pondelky - nič iné som neskúšala od neho - neexperimentujem 😀 😀 😀

bzucinka2
12. aug 2011

@anibas dakujem, to som robila len tak pre ocina aby som to mohla vyskusat 🙂

mima595
12. aug 2011

@anibas - ved prave, že ja som mu volala v utorok...som mohla mat pol vedra PDT za tu sumu

gabika11
12. aug 2011

ahojte, prosim vasporadte, ked budem tvarovat angelinu ballerinu zo SFF, tak cim to treba spajat, treba na to kupit to jedle lepidlo, alebo Edible Glue po anglicky?
Alebo ked robite postavicku tak to este nestuhnute spajate nejak inak vodou aleob piping gelom?
Ako sa spajaju take postavicky? Ked su jednotlive casti ztuhnute uplne? 😒

yamahafazer
12. aug 2011

@mizulienka ano to je svadobna chceli modernu a to mi dali obrazok aku chcu,ale ta bola poschodova a toto bol len vrch na tej poschodovej a oni chceli len ten verch akurat pisme no bolo ine a tam to bolo aj so zlatymi gulickami ,ale neni to dobre vidiet na tej foto cely ten pruzok dookola je perletovy aj to kolecko

yamahafazer
12. aug 2011

@vejinka tie prsia su muzovi na 50 rokov nie zene

reruna
12. aug 2011

Krásné dorty jste přidaly! 🙂
A super, že změnili název tématu! 🙂

mizulienka
12. aug 2011

baby robim poziarnicke auto a uz to mam aj natrete maslom s cukrom a odrezkami ale pozeram, ze mi ho nejako taha do jednej strany, ako keby bolo vykrivene...mozem orezat este aj teraz,ked to je uz natrete tym maslom? a potom co? znova pretriet iba maslom? dakujem krasne 😉

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka ja som orezávala už aj natreté maslom potom som to znova pretrela maslom a ok..

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka ozi bola som pozrieť v tom lidli a lesná zmes je 750g a stojí 2,75eur 🙂

mizulienka
12. aug 2011

@dadka212 dakujem, si zlata 🙂 v ktorom lidli to bolo prosim ta

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka u nás v Pezinku

mizulienka
12. aug 2011

@dadka212 aha,dakujem pekne 🙂

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka nemáš začo ale podla mňa to majú v každom lidli...

weirdo
12. aug 2011

Ahojte baby.
Idem si k Vam po radu. Kamaratka ma poprosila upiect takuto tortu:
Ako postupovat? Premyslala som 2 korpusy, naplnit, zrezat a urobit tym padom domcek a striesku. Zrejme bude treba vrch dotvarovat puncovinou ...
Moje otazky:
- cim plnit, akym kremom, aby to bolo pevne? (doteraz som robila po rodine asi 6x tortu a vzdy len hrk hrk krem, okrem jedneho razu, tak ale teraz premyslam nad falosnym parizskym?)
- treba vystuzit slamkami?
Diky moc 🙂

nelicefo
12. aug 2011

Ahojte,dnes som robila aj s bambuľkou moju prvú poťahovanú tortu v živote 😀 Obdivujem Vás aké vy robíte diela 😵 Potom prihodím môj podarok nech sa zasmejete 😅 😀 😀 😀

mizulienka
12. aug 2011

@dadka212 moj muz pochodil aspon 4 lidli a ani v jednom nemali, asi mali prave vypredane 😒

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka aha...tak v pezinku majú aj dnes som na to pozerala 😉