Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenocka23
3. jan 2012

@jakelina ja som tak robila jedno auto, ale nebolo tak vysoke ako v tom linku.. je to cele na podlozke (tu vyrezes podla tvaru torty) a ta je na takych hranolcekoch, ktore schovas priecne medzi kolesa... nie je to az take zlozite, len si treba dat pozor, aby ti podlozka nevycnievala spod torty, lebo to robi skaredy potah.... 😉

jakelina
3. jan 2012

@lenocka23 děkuju, já jsem to studovala na dortománii. A potahovala jsi to už na té podložce, že ano???

vlada111
3. jan 2012

@mia1111 tento je fakt super, ten som robila malej na tú dvojposch. a všetci chválili. Fakt orechový super korpus.

lenocka23
3. jan 2012

@jakelina ano, potah som sa snazila zaozit az pod podlozku, nech ju nevidno.. nie je to take zlozite, tesim sa na tvoj vytvor.. 😉

jakelina
3. jan 2012

@lenocka23 a držel ten potah na té podložce?? Já právě nevím, kam ho zastrčit 😀 😀 😀

jakelina
3. jan 2012

@lenocka23 když bude ta podložka trochu menší než ten dort, tak by to mohlo držet na tom korpusu, to máš pravdu. No nějak to dopadne. Já jsem takové tele, že se se vším stresuju. Zákaznice mi dnes poslala i značku, jako dopravní (fotku) co by tam chtěla, jako rychlost 40 km. Ten její manžel má 40 let a každý den mi skoro píše, co tam chce a jak to chce. Teď zase, že chce nápis s blahopřáním, dvě věty napsat na střechu toho auta, no nevím kam to tam nacpu. Už z toho šedivím. 😠 A tu značku na přední kapotu. 😖

lenocka23
3. jan 2012

@jakelina odrezala som ju par mm pod podlozkou a poistila som to vodou... niekde to sice trochu kleslo, ale tvarila som sa ze je to ok... asi by stacilo potahovku odrezat zarovno so spodkom podlozky...

lenocka23
3. jan 2012

@jakelina inak mne tu znacku v predu robil manzel... 😉 ja som si tu podlozku zle odmerala, takze na rohochi mi to aj vycnievalo, treba ju urcite radsej trosinku mensiu..

lamps
3. jan 2012

@dm1 si zlatá 😅 ďakujem a dávaš mletú kávu alebo nesku?

jakelina
3. jan 2012

@lenocka23 že bych řekla manželovi 😀 😀 ???

lenocka23
3. jan 2012

@jakelina skus, co urobi... 😀 😀 😀 😀

mariann2
3. jan 2012

@jakelina ja nerada dávam dlhé nápisy, hneď na začiatke ich upozorním, že veľký nápis sa zmestí len na veľkú tortu 😝 a tie podstavce som dávala pod autá už dva krát dokonca pod kamióny, vobec sa toho netreba báť a vyzerá to dobre

dm1
3. jan 2012

@lamps mletu 🙂

vera_vila
3. jan 2012

@jakelina já jsem měla podložku taky trochu menší, tak jsem zbytky zakládala přímo na korpus a drželo to krásně, stačilo pod to trošku krému... Kde to nešlo založit, tak jsem zařízla těsně u podložky. No, abys na střechu narvala nápis, tak to bys to auto musela mít aspoň tak velké jako já (celkem mělo asi 42 cm a střecha z toho byla asi 30 cm) a tam by se možná nějaký nápis malým písmem vešel... Značka na kapotu (ta čtyřicítka) by se Ti tam vejít mohla, holt ji uděláš akorát na průměr šířky/délky kapoty a z kapoty nepůjde vidět skoro nic... Uvidíš, určitě se zadaří, ale paní už si nesmí vymýšlet 🙂

mia1111
3. jan 2012

@vlada111 - vladi, teraz ktorý korpus myslíš, že si robila? Ten, čo som hodila ja recept, či danka? Či mariann? 😅 Už mám v tom hokej (trošku 😅 ). A začínam mať aj stres, sakriš, trápim sa s hasičským autom, doteraz pokúšal drobec, konečne zaspal, tak snáď ho dnes dorobím...

mizulienka
4. jan 2012

dievcata potrebujem surne odpoved 🙂
ake salko pouzivate do karamelovych kremov...mam iba salko od Tatry...je dobre?
ja mam zatial skusenost iba s tym druhym, nepamatam si presne aka znacka to bola...ale muz nakupil tieto, tak dufam, ze budu ok.
dakujem.

stankapk
4. jan 2012

ahojte. pripajam moju deviatu tortu. inspirovala som sa @dm1 - dakujem 🙂
kocky, aj vam sa potahovka akoby pustala ked ozdobujete? mala som tortu asi pol hodinu vonku, a zacal sa mi akoby potah topit, aj taka bublina sa spravila. normalne som sa zlakla. teraz je v chladnicke, a je ok.
a myslite ze mozem dat vlacik na tortu, ze sa neprepadne? je dost tazky, zatial tam bol iba na fotenie, oslavu budu mat zajtra. dakujem za odpovede 🙂

mizulienka
4. jan 2012

moj dalsi traktorik 🙂

mizulienka
4. jan 2012

@stankapk krasna torticka sa ti vydarila 🙂

mizulienka
4. jan 2012

to moje fotenie stoji za velke ....v skutocnosti su farby jasnejsie 🙂

stankapk
4. jan 2012

@mizulienka dakujem, ale na vase sa vobec nechytam 🙂))

mizulienka
4. jan 2012

tu je troska zblizsia.

mizulienka
4. jan 2012

@stankapk nahodou sa ti podarila a vlacik je krasny 🙂

larah
4. jan 2012

ahojte baby. Toto je moja tretia torta a zaroven velke dielo 🙂 Robila som ju svagrovi na okruhle narodeniny. Som nato hrda, ze som to dokazala 🙂 Myslim, ze sa im bude pacit.

mizulienka
4. jan 2012

@larah wow perfektna je

backorka
4. jan 2012

Ahojte zienky, moja prva ozajstna torta sice nie je marcipanova, ale aj tak by som sa nou rada pochvalila 🙂

mia1111
4. jan 2012

@mizulienka - ja som doteraz natrafila vždy len na klasické TATRA - SALKO . Varím ho v tlakáči a vždy ho mám také husté, že ho musím dolovyť lyžicou z plechovky 😀 . To karamelové - hotové som u nás ešte ani nevidela, asi kukám vždy, keď je už vypredané 😉
A krásny traktorík 😵 😵 😵 , tortička od Teba je dokonalá, ako vždy 😉

reruna
4. jan 2012

@mizulienka tatra je dobré salko

reruna
4. jan 2012

všimla jsem si dnes v Lidlu, že tam mají novinku v sortimentu - mascarpone, doteď ho tam neměli, tak snad už ho budou mít trvale v nabíce, stojí kolem 35,-Kč - je to dobrá cena? že bych někdy zkusila ten krém, co ho tu tak chválíte...

katy1979
4. jan 2012

@reruna mascarpone som si tam vcera vsimla tiez ale akurat napisane na cenovke v skutocnosti bol pradzny regal.
ale u nas bezne mavaju mascarpone v lidli ale ine nie toto lacnejsie