Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. jan 2012

@martinex u mňa jednoznačne Smartflex Velvet - krásne potiahneš a z neho vymodeluješ.

pristela
13. jan 2012

@lamps no ono tusin holky tak zachranuju parizsky, že zamiesaju don maslo, a davala si trvanlivu ci normal slahacku

mizulienka
13. jan 2012

@vlada111 ja som ich kupovala uz strasne davno, ale myslim, ze to bolo v tortomanii

vlada111
13. jan 2012

@peroli no pracne vykrajovať kocky a lepiť ☹

hejdita
13. jan 2012

prosim vas kdyby ste chteli zkombinovat ruze a jednu lilii na svatebni dort kolik by ste udelali růží? lichy (neparny) alebo sudy (parny) pocet? bo v temto nemam jasno dekuji 🙂

lamps
13. jan 2012

@pristela dávala som normálnu 33 %-nú Rajo. Ale nahriatie v mikrovnlnke pomohlo je pekná hladká, len je to aj s tým mascaropne riedké. Dala som to do chladničky, uvidím, čo to urobí, či to zhustne.

Ďakujem Vám dievčence za rady, čo by som si ja bez Vás počala 😅

dajna11
13. jan 2012

kočky ktoré kvetinky mám dať na tortičku?či ako to pokombinovať aby t o nebolo prehnane farebné???torta bude biela.... 😢

vlada111
13. jan 2012

@gabka32 obidve poschodia musíš robiť osobitne, teda potiahnuť. do spodného dáš zopár slamiek na výšku torty, tam kde bude druhú poschodie. Ja dávam na to CD-čko a potom na to položím druhú potiahnuté poschodie. Dáva sa to dole dobre a zároveň to nespadne. Ak som sa zle vyjadrila, pýtaj sa 😉

lenocka23
13. jan 2012

@dajna11 mne osobne sa pacia tie ruzicky, aj s tymi gulickami... su take jemne... predpokladam ze torta bude pre zenu, tak asi tie by som dala... 😉 ale krasne su vsetky, mam sa co ucit este...

vlada111
13. jan 2012

@dajna11 ja by som to nekombinovala. Buď jednu kytičku alebo druhú.

vlada111
13. jan 2012

@mizulienka idem kuk. Ja mám doma tri fialové a hrôza

hejdita
13. jan 2012

@peroli kdyby nahodou si nesehnala formicku tak to udelej tak velke aby si slamkou mohla delat ty stupliky a pak pracne nalepovat na kazdy dilek zvlast 🙂 tak toto mne napadlo kdyby nahodou 🙂 a slamky mas ruzne velkosti a ty muzes udelat treba ve stylu duplo s tema sirokyma slamkama 🙂

dajna11
13. jan 2012

@vlada111 no ako kvety nechcem kombinovať...bud ruže alebo gerberky...to jasné....ale ktoré?neviem....k ružiam by som mohla aj tie biele kvetinky dať...ale myslela som že ulahodím jemnejšiu ružovu 😠

dajna11
13. jan 2012

@lenocka23 tortička bude do tomboly...a ruže som chcela jemnejšie,no skušala som novu farbičku a takto to ofarbila,tak som potom urobila gerberky....tak neviem čo z toho dať,čo je krajšie....ako aby sa páčila hlavne asi žene,lebo ked to vyhrá na plese pár,aj tak mužovi je jedno ako to vyzerá 😀

mizulienka
13. jan 2012

@dajna11 obidve su krasne, nevedela by som sa rozhodnut...ja mam rada gerbery, takze asi tu 😉

boze baby, vy uz vsetky tak drotikujete, ja mam pri vas normalne komplexy 😕 😕 😕

hejdita
13. jan 2012

tak kolko tych ruzi 😀 hehe

mizulienka
13. jan 2012

@hejdita ja ked davam kvety, tak stale neparny pocet, aj teraz som dala 5 ruzi, takze ked budes mat 1 laliu, tak by som k tomu dala uz iba parny pocet ruzi, aby spolu tvorili neparny pocet

dajna11
13. jan 2012

@mizulienka aj ja si myslím že asi dám to 😀 😀 ...no ja nie som žiadny macher....málo pečiem tak nemám kde skúšať a ked tak,tak iba detské torty 😀 😀 teraz mi kočky jedia ruže čo mi ostali z minulej torty 😀 😀

pristela
13. jan 2012

@lamps no keby bolo najhorsie a je moc riedka tak supne stužovac ten za studena od oetkera

gabka32
13. jan 2012

@vlada111 a to CD obalujes potrav.folii? to je dobra vychytavka 😀 horni patro neni velke, korpus mel 500g bez kremu, snad nejake slamky doma najdu 🙂 diky

mizulienka
13. jan 2012

dievcence mam na vas otazku, chcela by som uroibt na torte sneh....kokos, ale ako ho tam "prilepim"? ab y im aj nieco ostalo, kym pridu domov

hejdita
13. jan 2012

@mizulienka a co tenulinka vrstva kukuricneho sirupu? uplne tenka ??? 😕 😕 😕 😕

mizulienka
13. jan 2012

@hejdita mam cerveny potah, nebude to na tom vidiet? a neurobi to nic s potahovkou myslis?

mizulienka
13. jan 2012

teraz ma napadlo, ze mam pipping gel, keby som dala uplne natenucko, kde to chcem a potom poprasila tym kokosom, tak by to nemuselo byt zle

dm1
13. jan 2012

@mizulienka skus navlhcit voodou. alebo ten piping gel

mariann2
13. jan 2012

@lamps zamiešaj do nej želatínový stužovač za studena od dr.oe..., ja ho do masarponovej plnky občas dávam, keď je riedka

vladka1
13. jan 2012

ahoj...pár fotopostupů...třeba se budou některé hodit 😉
http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=941&sid=95f...

vecernicci
13. jan 2012

děvčata, tak jsem dělala ten krém s mascarpone, přáli si ho zákazníci, ale asi jsem divná, mně ten krém nechutná 😝 😝 mám radši ten s jogurtem, ale náš zákazník, náš pán 😉
@mamina1978 normálně vymodeluju a nechám stát na lince, dokud neztuhnou, z tohodle marc, krásně drží hned, takže si je zakreju folií, aby úplně neztvrdly a mohly se jíst a dám na bezpečné místo tak vysoko, kam děti nedostanou a manža ví, že by dostal přes ruce😀😀

pristela
13. jan 2012

holky sím vas nemate ulozene stranky zvlast malovane torticky? ja mam , ale na celych strankach a ked k tomu sadnem zas presedim pol dna pri tom 😅

vecernicci
13. jan 2012

@pristela mrkni tady http://www.flickr.com/search/?q=painted cake http://www.google.cz/search?q=painted+cake&hl=c...

jinak já mám dělat do večera tři dorty a sedím místo toho u pc, už bych měla hnout zadkem 😀