Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. mar 2012

@yokralovnayo dostala jsem se k počítači až teď, tak už jsi si poradila. Dort je super. 😉

yokralovnayo
30. mar 2012

@jakelina vďaka 😉 už sa teším na ďalší 😉 a prosím ťa keby chcem zafarbiť mmf na červeno, tak ked budem mať potiahnute, možem to iba štetcom potrieť celú tortu??? teraz som tak robila tu zelenú, práš. farbu som zriedila s vodou, len sú tam trošku flaky ....

jakelina
30. mar 2012

@yokralovnayo můžeš, dej to rozpustit do nějakého bílého alkoholu, on se odpaří a ta barva uschne. 😉

timonko
30. mar 2012

@abriela ahoj...ak mozes prezrad u ktoreho cinaka si kupila...aj ja chceeem 😲 😝

abriela
30. mar 2012

@timonko v dargove na prvom poschodi 😉

timonko
30. mar 2012

@abriela ooh, vážne?! v pondelok som tam bola a nič také som nevidela...musím tam zájsť znova ..ďakujeem 🙂

timonko
30. mar 2012

Baby, raz tu niekto dal link na papučky s medvedíkom...neviem ich nikde nájsť 😒 ... ak viete, kt. myslím hoďte mi na nich odkaz ...vdaka 🙂

79zuzana
30. mar 2012

krasne torticky ste popiekli. Tu je moja dnesna podla presneho zadania z netu 🙂

timonko
30. mar 2012

@79zuzana dakujeeem, tieto som myslela...vdaka, vdaka 😀

79zuzana
30. mar 2012

@timonko nie je zaco 🙂 aj mne sa velmi pacia, uz som ich robila dvakrat, raz ruzove raz modre 🙂 mali velky uspech ;)

abriela
30. mar 2012

@timonko bola som tam v zime a nic take som tam nevidela 😀 . Hned zo zaciatku ma domace potreby. Ma formicky na pralinky, valceky aj vypichovace

timonko
30. mar 2012

@79zuzana ja budem robit papučky prbý krát, tak dúfam, že sa podaria ... a tieto boli zatiaľ najkrajšie aké som videla

timonko
30. mar 2012

@abriela ok, diky za infošky....pojdem tam este raz popozerat a dufam ze nieco najdem ... 😉

79zuzana
30. mar 2012

@timonko tak ti drzim palce nech sa ti podaria 🙂 ja som sa so svojimi prvymi natrapila, ale mala som zlu hmotu 🙂

timonko
30. mar 2012

@79zuzana Ďakuje, dufam ze sato bude aspon na papucky podobat haha ... a z akej si ich robila?

79zuzana
30. mar 2012

@timonko ta hmota sa vola ready to roll icing ... pouziva sa to na potahovanie tort, ale pravdepodobne nie na modelovanie, kedze je to velmi makka hmota... tie papucky som vypchavala s vatou a potom som ju pinzetou musela vytahovat 🙂 no babracka nekonecna 🙂 Ale uz teraz som mudrejsia a viem, ze nabuduce musim mat normalnu modelovaciu hmotu 😝 😅

timonko
30. mar 2012

@79zuzana ja modelujem s MMF hmotou, pracuje sa mi s nou dobre, tak uvidime ako to dopadne ... mozno na torte skonci nieco ine ako papucky ... 😀

vlada111
30. mar 2012

@karaa máš ju krásnu, teda klobúk dolu. Máš môj obdiv 🙂

79zuzana
30. mar 2012

@timonko neboj sa, ked som to ja zvladla, tak to uz musi zvladnut kazdy... ved ja som modelovaci antitalent 🙂

timonko
30. mar 2012

@79zuzana aj sa na to teším, lebo si skúsim niečo nové 😉 ... ešte raz vďaka za link 🙂

desmodka
30. mar 2012

@halienka ja tak bezne potahujem, pred valkanim znova premiesaj pojde to hladko 😉

lenocka23
30. mar 2012

tak tu je moja skutrova.... ma 5,5 kg, coko korpus, tvarohova plnka s broskynami.... ale moc spokojna teda nie som, strasne zle sa mi dnes potahovalo, ked som to valkala, bola hmota makka a na torte sa mi zacala pukat.. tak som musela maskovat rohy vseliako.... 😒

yamahafazer
31. mar 2012

@karaa ta je nadherna a aka je tmava to si dala aku cokoladu?

baby dakujem vam za vsetky paci sa mi a za vsetky blahozelania mojej dcerke 😵 ta sa uz vytesuje z vyzdoby len neviem ci tu ovecku dovoli aj zjest 😀 lebo minuly rok som robila 3D a tu sme nemohli ani nacat 😀

dajna11
31. mar 2012

dobré ránko dievčence.....mám takú otázočku..robím tortu...ešte som nerobila bez marcipánu na zkázku....aj ked je to pre kamošku....ide o to že neviem čo ua nu pýtať....je tvarohovo jahodová a ked som si rátala suroviny tak len tie my vyšli na 14ečiek....kolko mám zobrať?

mizulienka
31. mar 2012

@dajna11 ja som roibla zelatinovu a pytala som si tolko, kolko za potahovanu...davala som tam 2 plnky, 2 baliky dvojfarebnych piskot, ovocie na kazde poschodie a aj pod zelatinu, sa ti to nazbera.

maya30
31. mar 2012

dobre rano, pridavam teda moju dobosku, robila som ju vcera uctyhodnych 9hodin 😒 je velka no aj tak ma len 4,4 kg, ja to nechapem 😕 a taka som bola stastna ze sa mi taku marhu podarilo celkom pekne potiahnut - no ci mi na nu nepadla pokrievka z hrnca ? MYslela som ze ma porazi, zamaskovala som to kvietkom. Inak okuliariky su v poradi c.6 a stale sa mi nepacia, neviem ich spravit lepsie 😒 A pre uplnost inspiracia je z netu, kombinacia viacerych torticiek co sa mi pacili

dadka212
31. mar 2012

ahojte, tak aj ja pridávam svoje víkendové

irriss
31. mar 2012

@dadka212
Vzhledem k me situaci (urcite si vzpoominas ☹ ) to beru jako provokaci 😀 😀 😀
Krasne su Dadka 🙂 🙂 🙂

mates22
31. mar 2012

@yamahafazer 😀 😀 😀 😀 ale tak letos je to lepší, ovečku si sundá a dort se může zakrojit 😉