Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
21. jún 2012

🙂 @mrka2 už jsem si říkala, že postupy asi začnu fotit.. pořád jen něco modeluju tak třeba to někomu pomůže

mamina1978
21. jún 2012

@lamps a @ajka82 dakujem krasne...... 😉 🙂

mamina1978
21. jún 2012

Pridavam vam cokoladove inspiracie z internetu...... 😉 🙂

dm1
21. jún 2012

@alenv tiez tak robim minie ksichtik. prvy krat som to robila v kuse a neskutocne dlho hentak to je sup sup 😎

zani2877
21. jún 2012

Túto tému by mali zrušiť po 20-tej hodine, lebo len čo vidím nejaký krásny výtvor, tak som strašne hladná 😢 😢 😢 alebo mne by mali zrušiť prístup na internet po tej hodine 😀
Baby prosím zase radu: Ja som si vždy farbila hmotu a minule ste tu písali, že sa to má potierať. teraz potrebujem takú červenú a to ako mám urobiť? Mám len gelovkou potrieť či ako? 😝
A druhá vec, potrebujem také ako keby obrúčky svadobné do srdiečka to sa dá kúpiť? či? Videla som minule jejndej z vás takú sponu krásnu trblietavú, tak sa pýtam. Ďakujem 😉

vlada111
21. jún 2012

@mizulienka no ja budem nakoniec rada, že robím marlenku a nie klasickú tortu

pristela
21. jún 2012

och, tá posledna cokoladova je naaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 ale ja som uz tak sprosto zblbnuta 😠 sladka moja nevedomost na zaciatku pecenia 😅 teraz len vidím kolko cokolady vsade po kuch.linke, kolko pokazenych pokusov, a po dokoncení 10minut mimo chladnicky...... 😕 ale je uuuuuzasnaaaa

lokalistin
21. jún 2012

@mamina1978 ja som dneska skusala ten tvoj rafaelo,ale nedavala som kokos, ale orechy a chcem sa spytat :je nazaciatku ten krem riedky a potom stuhne,alebo?
Ja som to mala strasne riedke, cesto strasne vlacne, torta mi lietala z jednej strany na druhu skoro som si uz vlasy sklbala.tesila som sa, ze si urobim reklamu,ale vyzera to tak,ze sa akurat strapnim. Potahovka sa mi rosi, ak bude zajtra teplo sa to bude lepit na noz asi to bude totalne na prd. Je tu strasne teplo. Porazi ma z toho ☹

janula.h
22. jún 2012

ahoj žienky tu pršííííííííí pšššt ale sa teším konečne sa ochladí 😀 moja včerajšia

mizulienka
22. jún 2012

@eliska22 tvoja vyzera oproti mojej uplne krasne rovno...ja som ju ala jak stoh slamy,normalne som musela cez rafik zrezat boky, ale vsetko mi to aj tak padalo, vobec neviem preco, mam podozrenie, ze jahody mi to nejako rozmokrili 😠
akoze je dokoncena, v chladnicke, ale staci jej malo a uz je makka, akoze prepadavam sa od hanby pod zem, aj im dam nejaku zlavu, ze je kriva, jedna nadej mi ostava, ze im bude aspon chutit, joj keby to aspon suseda nebola 😕 😕

janula.h
22. jún 2012

@mizulienka Luci nebuď smutná nie Ty sa máš hanbiť to je tým teplom ☹ ja som robila pre Emu mažoretkovskú čiapku 3D veľkú vytvarovala punčovinou potrela a šla na nácvik prídem domov torta nabok a prasknutá po šírke cca asi na 4 cm 😠 tak poďme punčovina dole pookrajovať a znovu punčovina a nakrémovať 😠 jaaaaaaaj

alenv
22. jún 2012

@dm1 přesně.. poprvé taky v kuse a to jsem dělala hrozně dlouho.. tohle je fakt rychlovka a lépe to vypadá

reruna
22. jún 2012

@mizulienka u nás k ránu bouřka a teď je zataženo a ochladilo se, třeba to přijde brzo i k vám a dort vydrží🙂

maca77
22. jún 2012

@alenv aj ja som tak robila Mickeyho minulý týždeň a teraz ma ešte Minnie čaká 😉

mamina1978
22. jún 2012

@lokalistin To bolo urcite tym velkym teplom. Je taky pevnejsi, rozotieratelny a po ochladeni betonik. Tak si ho mala na chvilku supnut do chladnicky, on by ti za chvilku trosku zatuhol. Teraz v lete maju vsetky dievcata problemy z kremami a potahovkami,koli tym horucavam , tak drzim palce... 😉 🙂

mizulienka
22. jún 2012

@janula.h @reruna dakujem holky, v chladnicke je zatial ok, tak snad... 😉

dada2007
22. jún 2012

oooooooch.......to teplo........ja som si myslela, že ventilátor mi pomôže.....ale otras. V noci sme s MM robili tento pinpongový stôl a zle sa to robilo........ale som sa smiala, že nemusím stále hmotu schovávať, že mi neobschne.....skôr sa roztečie na placku..... 😝 😝

tu je náš nočný výtvor.....

lucula73
22. jún 2012

@janula.h ahojček,a tú fotočku si sem dávala tej čiapky3D?či som ju prehliadla...lebo ja som tú moju mažoretkovskú tortu ešte nedoriešila,furt neviem ako to urobiť 😝
ďakujem

katy1979
22. jún 2012

@mizulienka nic si z toho nerob ja som penila v noci zehlicka sa lepila vsetko sa potilo neslo to vyrovnat tiez som si hovorila ze jejda takuto robotu mam odovzdat. ale som si povedala ze ak ju neuvidi baba co pecie tak sa im pacit bude 😉
a to ma dnes caka este jedna svadobna.

baby ja som tu velmi davno nebola ale ze absolutne nestihacky. fotku sem potom hodim len tu najnovsiu .

mizulienka
22. jún 2012

tak dievcata tu je moja dnesna mora...cokladovu plnku v tomto teple uz vobec ale vobec nebudem robit
baby upozornili by ste zakaznicku, ze torta je kriva, ze to teplo a cokolada, ze a nemaju radi a dali by ste zlavu?

lenocka23
22. jún 2012

@mamina1978 ta 4-poschodova s listkymi je bozskaaa.... skoda ze uz ma po svadbe, inak by som chcela presne taku... 😉

mrka2
22. jún 2012

@mizulienka no ja si krivu tortu predstavujem trochu inak. je super. nedavaj ziadnu zlavu 🙂

dm1
22. jún 2012

@mariann2 aha na co som dnes narazila. vypada to take malicke aj ked stencils by sa ti hodil asi najviac http://www.sugarart.sk/silfor-fleur-de-lys-slk146

lenocka23
22. jún 2012

@mizulienka vobec nevyzera kriva... urcite by som na toto neupozornovala... ale urcite by som povedala ze v tomto teple sa moze stat, ze tvar nevydrzi... podla mna by to mal kazdy "normalny" clovek chapat.... 😉

eliska22
22. jún 2012

@alenv v pohode uvítam každú radu, len si mohla skôr, keď som sa pýtala, lebo ten ksichtík minie máš krásny 🙂
nevadí, nabudúce budem múdrejšia, ale aj tak nerozumiem či to srdiečko je spodok tej tváre alebo ten vrch kam sa lepia oči 😕 neviem si to predstaviť, tak keby si mala čas a nafotila to bola by som ti vďačnáááááá 🙂

dm1
22. jún 2012

@eliska22 vrch srdiecka su vlastne oci a spodok - cip srdiecka je schovany pod tou druhou castou. skoda som nepostrehla ani ja ze si sa pytala ale mas ich krasnych neboj 😉

eliska22
22. jún 2012

@mizulienka je krásna, zľavu by som nedala, resp. by som si počkala na prvú reakciu zákazníčky a podľa toho potom reagovala, čiže moja rada je nič nespomínať a keby sa divne zatvárila alebo niečo podotkla, tak až potom by som vysvetľovala 😉 a mne sa nezdá taká hrozne krivá 😉

eliska22
22. jún 2012

baby tu je moja požiarna stanica 😀 😀 😀 je to robené podľa foto hračky, tak snaha bola 😀
a ešte dnes idem robiť spidermana, nemám ho rada 😝 😝 😝 taká nezáživná torta 😅

mizulienka
22. jún 2012

dakujem dievcata, no mne sa teda vobec nepaci, ale to su aj tie spomienky, ako som ju robila...baby ved ja som ju vlastne vcera cely den plnila, je toto normalne? ja som musela urobit nieco zle s plnkou alebo co?????????

vcera v noci som plnila aj jednu s mascarpone a ta krasne tuha, perfektne sa mi naplnila torta, pekne rovna, no co uz...

ale dakujem baby za podporu

dm1
22. jún 2012