Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenuliatko
24. jún 2013

@maca77 asi urobím, ako ty. Síce je s MMF dosť babračky, kým sa urobí, ale hmota je ok, aj chutná, aj dosť lacná. A objednám si niektorú z hotových hmôt na figúrky a kvietky. Ďakujem

dm1
24. jún 2013

@lenuliatko potah nie je vlhky lebo sice prepracujem cerou ale potom vyvalkam na solamyle takze sa to uplne vyhladi krasne a nic nelepi

luciahromadkova
24. jún 2013

@florentina predavaju to kazde pod inym nazvom, nemam s tym skusenosti tak neviem
CMC pisu toto http://www.toby.sk/lepidla-prisady-ine-/192-cmc...
Tylo http://www.toby.sk/lepidla-prisady-ine-/90-tylo...
a este guma tragacanth http://www.toby.sk/lepidla-prisady-ine-/91-gum-...

dnes som bola v tortomanii a pani mi hovorila, ked som sa na to pytala, ze v takom teplom pocasi sa do Smartu flower ma dat CMC prasok a potom sa vraj nerozpadavaju postavicky a kvietky, alebo ten tylo..., odskusane nemam tak neviem
mozno niekto tu z dievcat ma skusenosti a da radu 😉

lenuliatko
24. jún 2013

@dm1 aha, v tom bol problém 🙂 Takže len prepracovať s cerou a potom riadne na solamyle vyvaľkať. Veľmi pekne ti ďakujem za rady, zas som veľa dôležitého naučila 🙂

lenuliatko
24. jún 2013

A tu sú niektoré moje výtvory, na väčšinu z vás sa nikdy nedotiahnem, ale pomaly sa učím a baví ma to 🙂

ajka82
24. jún 2013

@viera6 20x20 mam 2x plneny kremom bez ovocia okolo 2,5kg ... 🙄 😕

halienka
25. jún 2013

Babky, prosím vás, čím sa robí tá pena na konci morskej vlny, bielkovou polevou? Možno ste to tu už aj písali, len som to akosi nezaregistrovala... Ďakujem moc 🙂

blcha
25. jún 2013

@florentina dakujem za radu tak tu knihu spravim asi neaku bezovu uvidim ako sa mi podari zamiesat farbu no a potom domalujem neake s praskovymi a tie postavicky to je na inu tortu ale tada skusim to vyrazat aj ked v tom niesom moc dobra preto som myslela ze by som to radsej namalovala 😉 baby s cim vyrezavate take male tvary a kusky ? ja nemam na to nic specialne a potom mi to nejde tak pekne vyrezat 😉

blcha
25. jún 2013

babulky este mam na vas prosbu potrebovala by som neake recepty na maslove plnky ja robim s maslom jedine rafaelo pretoze maslove nemam rada ale mam taku poziadavku ze maslovu neaku a ja nic nemam a ze terraz tom teple ta maslova viac vydrzi ako slahackova 😉
a este otazocka jedna to moja kniha bude mat 25x40 myslite ze mi bude stacit rafaelo krem s jednej davky budem plnit dva krat a niesom si ista ci mi bude stacit len s jednej davky 😕 😕 zeby som spravila jeden a pol? lebo robievam len polovicny rozmer ked robim obdlznikovu tortu a tu plnim tri krat a tam davam s jednej davky tak neako logicky mi to vychadza ze z jednej bude asi malo 😉

huxy
25. jún 2013

tortička pre neter na narodky

florentina
25. jún 2013

@blcha kup si skalpel na to vyřezávání.
A máslový krém dělám mimo rafaela tento od @daducha :v slahacke uvareny extra vanilkovy puding, po odstaveni vmiesat bielu cokoladu a po vychôadnuti zaslahavat do vyslahaneho masla .A nou môzes kludne aj rovno obmaslovat kazdu torticku .ja tieto pudingove nemusim, no tato je velmi dobra a s malinami mnammm ...
A k tomu rafaelo krému...každý plní jinak, ale mě by na takovou velikost nestačilo ani 1,5dávky, udělala bych minimálně 2.

lubi22
25. jún 2013

Ahojte 🙂

Moja nocna sichta pre syncekov do skolky 🙂 Aj k Vam su deti take kriticke? Hned ma kritizovali, ze ale oni nemaju taku farbu vlasov a ze Jakubko ma iny uces a tak podobne 😀

blcha
25. jún 2013

@florentina dakujem receptik si zapisem a spravim dve davky rafaela lebo je to velke aby tam toho nebolo malo ak by nahodou troska zostalo muzik a deti by sa len potesili 😀 😀 a ten skalpel je neaky extra specialny cukrarsky ??

pristela
25. jún 2013

@lubi22 joj poslem ti mojich chalanov a budes stastna ze tvojmu "vadil" len uces :D moji su strasnííííííííííííííí , ale mas to krasne detske, take milenéééé 😵 😵 😵

florentina
25. jún 2013

@blcha ne, z lékárny....

zandanem
25. jún 2013

@lubi22 to je super 🙂

blcha
25. jún 2013

@florentina tak to je super dnes tam hned bezim lekaren tu mam ale cukrarsky obchod nie to si ma normalne potesila tak to by som mohla aj ten znak skoly co budem davat na tu knihu vyrezat a nemusim kreslit aj ked teda doteraz som radsej kreslila ako vyrezavala uvidim ako to pojde so skalpelom 😉

lubi22
25. jún 2013

@pristela - tak neviem, co mozu kritizovat na Tvojich tortach, na mojich je co, to zase priznam, ale clovek by po noci stravenej v kuchyni a par hodinach spanku ocenil iba jednoduche detske nadsenie a nie hned dokladnu analyzu a naslednu kritiku 😀 Ale tak oni urcite len chcu, aby som sa zlepsovala 😀

@zandanem - dakujem krasne 🙂

Prvyrat som pouzila fotku na cokotransferi a je to asi lepsie ako tortova oblatka, take ohybnejsie 🙂

karmenta
25. jún 2013

První pokus o vlak. Odpustte nedostatky, je jen pro nás ke kávě a navíc jsem na něj měla vč. pečení 5hodin 🙂 Ještěže je venku chladno a korpusy i krém rychle vychladl, jinak by to nešlo. Po focení jsem ještě opravila zadní kolečko a zarovnala okénko, ale už jsem nestihla vyfotit 🙂

0910795419
25. jún 2013

@dadka212 kde si zohnala?za odpoved dakujem.

adka_praha
25. jún 2013

ahojte...
idem vas velmi pekne poprosit o nejaky fakt orechovy korpus... 😖 prosim prosim...

pridam jednu, co som robila, teraz mam na vikend dve, je to celkom sranda popri robote a detoch, takze neskutocny obdiv, ktore to vsetko stihate... 😵 (ja len s odretymi usami 😝)

mima595
25. jún 2013

@adka_praha - adka a ty uz aj robis?? to ako stihas?? no lkobuk dolu teda...moj najmladsi ma 3 roky a je to tedda ltt...

adka_praha
25. jún 2013

@mima595 robim robim... no stiham to tak ltt... keby nebolo svokry, tak neni sance... pred mesiacom som zacala v pizzerke, sa otvarala nova, tak ma natiahli do toho, bola to pre mna kus vyzva, ale je to tam pekne na dve veci vsetko... neni nad to, ked sa do niecoho pusta niekto, co nema o tom ani sajnu, ked mu clovek chce poradit, pomoct, ma na haku a 300 negativnych veci k tomu... takze som mu tam nahlasila, ze do konca mesiaca mu odrobim a potom nech si trhne hexnou... podla mna to tam z dlhodobeho hladiska nema perspektivu... ale aby som sa nenudila, idem dnes za sefom, co som robila v pizzerke este pred teri, tak som zvedava, co mi povie... nechcem ostat doma... tort neide tolko, aby to bolo vyraznejsie prispetie do kasicky rodinnej a nechcem, aby to vyznelo nejak debilne, ale len mi prospieva taketo vypadnutie z domu a aj manzelstvu... zacinali sme sa uz doma pekne zrat... 😝 len mam trocha problem najst si pre seba chvilku casu a vylozit kotvy na gauc a nic nerobit 😅

blcha
25. jún 2013

@adka_praha ja mam orechovy tento 6vajec 350praskoveho cukru,250polohrubej muky 150mletych orechov ,1vanilinovy cukor 1 pdp, 10lyzic vody ,1lyzica rumu 2 lyzice oleja 😉

ja som mala akurat plnit korpusy plnkou ale zistila som ze nemam doma kokos tak nemozem dorobit rafaelo krem ma picne a zrovna aj mala zaspala a mohla som si v klude robit 😝

nika222
25. jún 2013

Baby skúšali ste robiť uz parižsku šlahačku z kinder cokoládiek? vďakaááá 🙂

adka_praha
25. jún 2013

@blcha dakujem 😵 piect klasicky na 180? 🙂 ja rozmyslam zrovna, cim navlhcim korpus... bude k tomu karamelovy krem... keby som tam drbla trosku marhuloveho dzemu? alebo coho? 😕

blcha
25. jún 2013

@adka_praha ano mozes piec na 180 a veru neviem ja mam teraz upeceny kavovy korpus a rozmyslam ze uvarim este kavu a popolievam ho kavou nech je este viac kavovy 😉
mozno by si mohla orechvy popolievat neakym rumovym rozvarom to by sa hodilo aj k karamelovemu kremu nie? ale podla mna nic nepokazis ani marhulovym dzemom 😉

sissmiss
25. jún 2013

Potrebujem poradit...
V piatok rano chcem zaniest tortu. Dnes si idem po veci co mi treba k modelovaniu a take, takze robit mozem zacat najskor vecer. Vo stvrtok budem mimo dom. Ako je fajn si rozdelit modelovanie figurok, pecenie korpusu, plnenie, lepenie, malovanie? Planujem dnes povykrajovat kvety, zajtra ich lepit dokopy, upiect korpus a naplnit, dat do chladnicky a vo stvrtok vecer uz len potiahnut a dat kvety a malovat. Alebo mam ich mat uz namalovane dopredu? Alebo korpus moze pockat aj do dnes vecera keby som ho upiekla? Nemam tam nejaky logicky zadrhel? Ja neviem, ze smartflex velvet by nemal dlho stat alebo korpus by nemal dlho stat...nieco take

adka_praha
25. jún 2013

@blcha hmmm, no uvidim, co s tym spravim... koniec koncov nebude to detska torta, tak sa hadam nikto nepohorsi nad tym, ze trocha rum zavonia, ide to na 50-ku... 😕