Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nr_martinka
13. jan 2014

@jakelina tak vdaka😀

marbud
13. jan 2014

Ahoj. Jsem tady nová a někde jsem tady viděla domácí výrobu pestíků doprostřed květů. Jsou to silonové tyčinky silnější jak rybářský vlasec -neohýbají se jak vlasec a na horu paní připevňovala z něčeho kuličky. Můžete mi poradit kde tento silon koupit? Vypadalo to super. Nebo z čeho to mohlo být? Děkuji Marcela

jakelina
13. jan 2014

@vlada111 krásná je 😉

lifinka
13. jan 2014

ahojky holky, přidávám dva dorty, spiderman je pro ivoška slavil 6.let o víkendu🙂.

Zkoušela jsem poprvé pistáciový a pařížský krém, ten pařížský, holky jak dlouho vydrží? Do mražáku to jít určo nemůže!díky. 😉

ejkula
13. jan 2014

@lenuliatko dôležité je, aby aj maslo aj šľahačková čokoláda mali rovnakú teplotu a nič sa nezrazí. Ja si nechávam vybraté maslo na kuch, linke a šľahačka mi potom chladne tak isto na linke a šľahám najskôr maslo s cukrom a po troške postupne pridávam tú šľahačku s čoko. Zatiaľ mi to vždy vyšlo 🙂 . Držím palce.

ejkula
13. jan 2014

@lifinka ja som raz dávala parížsky do mrazničky, ale to bol falošný s maslom a mrazili sme celú tortu naplnenú a po vybratí bola úplne super 😵 . Nič sa tomu nestalo. No ale pravý parížsky sa skutočne asi nebude dať 😖 . No a tortičky sú krásne a Ivoškovi všetko naj.... 🙂

jakelina
13. jan 2014

@lifinka super je máš a jak se dělá ten pistáciový??

lenuliatko
13. jan 2014

@ejkula dakujem, to viem, ze musi byt rovnaka teplota, ale som rada, ze s tym mas dobre skusenosti, tak by to malo byt ok. A s tymi kvetinkami mi nevies poradit? Ak sa okvetne listky napichuju na drotiky, bude to drzat, alebo treba na to nejake lepidlo?

mia114
13. jan 2014

ahojte
babulky, nemate nejaku inspiraciu na farebne poschodove torty? vobec neviem ako ich mam hladat na nete. mam robit tortu 3poschodia a ma byt dost farebna, m to byt na 60tku.

ejkula
13. jan 2014

@lenuliatko ja nedrôtikujem, zatiaľ sa toho bojím 😖 , ale viem, že treba trošku lepidla na konček drôtiku, ale zas nesmie byť veľa, pretože by sa marcipán točil. Okrem toho je dobré mať aj špeciálnu podložku s takými drážkami http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1427, ktorá Ti vytvorí práve hrubšiu vrstvu hmoty na zapichnutie toho drôtiku. a nakoľko ja pečiem len pre rodinu, tak volím pre mňa jednoduchšie kvetinky 😀 😀 😀

lokalistin
13. jan 2014

@mrka2 😉

lokalistin
13. jan 2014

@halienka @dm1 ale aj ine,ked robite tie coko torty, tak davate cistu coko ci s cerou? kolegyna bude mat narodky,tak chcem vyskusat - a je to to iste, ked chcem na papier a ked na silikonku? a keby som chcela tu silikonku dvojfarebnu? niekto to tusim uz robil,ze aj bielu aj hnedu coko- tusim @anibas dakujem za rady a sorry viem,ze sa to tu spominalo,ale nemyslela som, ze ju budem raz skusat,ale davate sem take pekne,ze ma to chytilo skusit 😉

bublinka144
13. jan 2014

Chcem Vas poprosit ako profesionalky o typ na tortu oslávenkyni k 60 - mohlo by to byt nieco elegantné. Ďakujem za pomoc

halienka
13. jan 2014

@lokalistin ja som čoko v silikónke ešte nerobila, takže toto zaujíma aj mňa lebo sa chystám skúsiť, ešte si musím najskôr tú silikónku kúpiť 😀 No a inak na tú čoko ja dávam tú čoko z LIDLU 52 % tnú a k tomu vždy Ceru, v pomere zhruba 2 : 1 čiže na 200g čokolády 100 g Cery, ale častokrát dám aj očosi menej tej Cery, tak odhadom to robím, nemusí to byť úplne super presne. Čo som z tých pár tort čo som robila odpozorovala, tak keď dám viac tej Cery, tak tá čoko je akoby mäkšia, aj ľahšie zmäkne keď sa vytiahne z chladničky a ide sa krájať, keď dám menej Cery, tak je čoko po stuhnutí tvrdšia, ťažšie sa krája, ale je zas proste taká hladšia, čokoládovejšia či ako by som to. Ale pravda je taká, že sa mi tú Ceru nechce vážiť, tak to šľahám od oka 😀 a dám radšej menej ako veľa.

dm1
13. jan 2014

@lokalistin ja riedim od oka ale zhruba tiez tak ako halienka na 200g coko z lidla 100g cery. Ak chces 2farebnu tak votriet do vzoru bielu zoskrabnut zbytok sterkou a na to tmavu ja som to robila ale len na malej torte a bolo to ok. tu bielu coko som vtedy neriedila. Ono riedit coko nemusis vobec len sa to potom lepsie kraja. V lete ked su horucavy tak riedim menej

lokalistin
13. jan 2014

@halienka
@dm1 super dakujem tak buduci tyzden nieco hadam skusim

lokalistin
13. jan 2014

@dm1 Dani toto je ta co si davala tu bielu a na to hnedu? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2953589...

timuss
13. jan 2014

@lenuliatko ja som robila tú druhú verziu, čo píšeš, že nesmie to vrieť, ale teda ja som bola z krému sklamaná, s parížskym krémom (myslím, s tým, čo ja robievam len šľahačka a čokoláda) to nemalo podľa môjho názoru nič spoločné, pre mňa bol krém moc ťažký a strašne moc sladký, ale teda sto ľudí, sto chutí 😝

lenuliatko
13. jan 2014

@timuss fúha, toho sa bojím, tiež nemám rada ťažké maslové plnky. Parížska šľahačka je super, ale zas, malo by to byť trošku tuhšie.

lenuliatko
13. jan 2014

@ejkula no, to som nevedela, ale taká podložka by sa dala aj ľahko vyrobiť, dať za to 18€... Ešte to lepidlo idem naštudovať, že čo to je zač. Ja robím tiež viac-menej pre rodinu a známych, ale baví ma skúšať stále niečo nové a krajšie, učiť sa 🙂

pristela
13. jan 2014
pristela
13. jan 2014
pristela
13. jan 2014

@lenuliatko a preco vlastne chces aby bola tuhsia ? ved ak ju ides davat do poschodacky ani na to to nema vplyv, kedze tie sa vystuzuju, plnka nikdy nedrzi vahu torty, drzia ju vystuze, ja som davala parizsku aj do velkych poschodaciek a je pravda, ze falosny pariz nema s pravou parizskou cokoladou nič , ani na chuť ani na pohlad

pristela
13. jan 2014

ako si tu zo mna Mk robi prdel 😠 😠 😠

vendullka
13. jan 2014

Můj první lednový🙂

luckarisko74
13. jan 2014

Ahojte baby, nechce sa mi preluskat 5000 stran, tak sa rovno spytam, chcem spravit malemu na 1 rok tortu, este som nikdy nepotahovala, ale vyskusam 🙂 potahovku si kupim, aj ozdoby nejake, len sa chcem spytat ked tortu naplnim, chcem karamelovou plnkou, tak celu tu tortu mozem tiez potriet tou karamelovou plnkou bude mi na tom ta potahovka drzat, alebo cim to mam potriet vsade citam ze maslo , cukor, ale to vymiesam maslo s cukrom v akom pomere, a ked chcem na to nejake ozdoby prilepit, bude mi to drzat vodou, alebo si mam kupit radsej nejake lepidlo? a ta zehlicka je potrebna alebo to aj rukami uhladim?a mohli by ste mi odporucit nejaku dobru cokoladovu plnu alebo slahackovu.dakujem za odpovede

stupacik
13. jan 2014
tweetinka.co
13. jan 2014

Kočky, chcem spraviť tortičku v tvare lienky (tak ako je na obrázku) - bez nožičiek.. teda nebude stáť -- Viete tip, ako na to? prípadne, podľa vás, aká je obtiažnosť dosiahnuť taký pekný stav? 😎 pekný deň.

lamps
13. jan 2014

@tweetinka.co treba korpus na tortu upiecť v nerezovej miske - väčšej na telíčko a menšej na hlavičku

vera_vila
13. jan 2014

@tweetinka.co peču v nerezové misce z Ikei 🙂

tweetinka.co
13. jan 2014

@lamps - ak smiem byť otravná, v ktorých miskách konkrétne by si to piekla? (nemám s takým niečim skúsenosť).. ďakujem.
@vera_vila ďakujem, idem mrknúť aj "našu" Ikeu 😉 či niečo nájdem

tweetinka.co
13. jan 2014

@lamps
@vera_vila
a ešte jedna otázka.. potiahli by ste to zvlášť alebo spolu? ďakujeeeeeeeem