Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
13. jan 2014

@tweetinka.co v miske z Ikei, veľkosť si zvolíš podľa toho, akú veľkú chceš mať lienku a potiahla by som zvlášť hlavu a zvlášť telíčko. Prosím tykaj mi 😉

tweetinka.co
13. jan 2014

@lamps tieto sú to misky? http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9011... Do Ikei nemám cestu.. Skúsim u nás v domácich potrebách niečo také mrknúť.. Ďakujem za tip 😉 a aj za radu.. Krásny deň

lamps
13. jan 2014

@tweetinka.co ano, to tú tie misky

vera_vila
13. jan 2014

jedna expresní rychlovka - nemyslím, že je moc k chlubení, ale zadavatelka byla nadšená a obdarovaný prý ještě víc - bílý mléčný korpus, čokoládový pudinkovo-máslový krém s drcenou čokoládou, holandský mandlový marcipán - zadání - dort pro střechaře

vera_vila
13. jan 2014

@tweetinka.co potahovala bych zvlášť

vera_vila
13. jan 2014

@tweetinka.co ano, to je ta miska 🙂

svetlo55
13. jan 2014

Ďakujem za páčitká 🙂

dm1
13. jan 2014

@lokalistin ano to je ona len na takej malickej som to skusala ale slo to v pohode. myslim ze uplne bez problemov to bude na stvorcovej resp.takej kde netocis okolo torty tak sa nema preco lamat a tak

sticker
13. jan 2014

Baby dnes mi volá kamarátka - že do piatku dvojposchodovú bielu, s červenou stužkou a červenými kvetmi a hore červené čižmy nejaké tanečné 😅 😝 Odmietla som, zase som k sebe kritická a poschodovú som nikdy nerobila... Ale teraz že zohnať niekoho iného... Je to reálne spraviť do piatku? A vezú to z NM do LM 😅

pristela
13. jan 2014

@sticker jasne , ze je to realne , preco by to nemalo byt ? 😕

sticker
13. jan 2014

@pristela No ja viem, že pre vás hej.... 🙂 Ale ja som ešte nerobila poschodovú to po prvé, po druhé čižmy by som asi nespravila, max. balerínky ☹ Navyše väčšina cukráriek má objednávky dávno dopredu, tak to sa bojím, že nikoho nezoženiem 😒

michaela3011
13. jan 2014

@sticker cizmicky skus spravit z burizonovej hmoty 😉 vymodeluj si dve "L" zrez si ich/zarovnaj a potom obal potahovkou a dozdob aby sa to podobalo k tomu 😀 🙂

michaela3011
13. jan 2014

@sticker mozno este toto pomoze ako inspiracia

sticker
13. jan 2014

@michaela3011 To je super nápad 🙂 Veď hovorím, že ja som taký začiatočník 😀 Ukladám si do pamäti keby niekedy.... Ale túto tortu určite nebudem robiť. Veď ja som ani ponyho nedala ☹ A nie to čižmy ☹

pristela
13. jan 2014

@sticker no modelovanie , niekedy hodne pomaha najst si navody na nete , je ich milion 😉 a poschodacka sa robi tak isto ako bez poschodia 😉 nepecie sa tyzden vopred 😉 neboj zvladla by si, ked budes odmietat budes sa ucit pomaly a dlho, naj je ucit sa na inych bo sa viac snazis ako pre seba 😉 a ovela rychlejsie

anibas
13. jan 2014

@lokalistin ahoj - už ti odpísala Danka - najprv bielu do medzier krajky, ale pozor rýchlo tuhne a už sa ťažko roztápa opäť, dávala som ceru, potom na celý vrch tmavú čoko - dávam len 2-3 lyžičky cery - potom mi nechce tuhnú - radšej hrubšiu vrstvu, keď už netečie pri nadvihnutí, obtočíš okolo torty a dáš do chladničky na 30 min. uvidíš ako pôjde silikonka dole - tak odlepíš 😉 😉 dúfam, že nepíšem ako ....

anibas
13. jan 2014

opäť raz klasická klasika

michaela3011
13. jan 2014

@sticker baba jedna, nepodcenuj sa!!! 🙂 pozerala som akurat tvoje torticky... a ked si sa vedela vyhrat s tym hrebenom, s noznickami a gumickami, tak cizmicky das lavou zadnou 😉 pekne si napecies jednu väcsiu a jednu mensiu torticku... potiahnes si ich... do väcsej zapichnes aspon 5slamiek so spajdlami a na to polozis tu mensiu torticku na podlozke (si vystrihnes aj z kartona a obalis do potravinarskej polie 😉 ) siiiiicko bude sedet 😀 neboj sa... do piatku este casu dost a kludne sa mozes este pytat... podla mna robit cizmicky je jednoduchsie ako modelovat macka 😅 😀 si sama sebe dizajnerkou 🙂 😉 😀

sticker
13. jan 2014

@michaela3011 Bože Ty si zlatá... normálne sa mi až slzy tisnú do očí 😅 Ten hrebeň som položila hrebeň čo mám doma a skalpelom orezala, tak to by som ja osobne neporovnávala s burizónkou, ktorú som v živote nerobila 😀 😀 Ale túto robiť nebudem... No dala si mi chrobáka do hlavy a tento rok určite poschodovú dám 🙂

michaela3011
13. jan 2014

@sticker ja ked nemam doma burizony tak si spravim puncovinu 🙂 premiesas si trosku viac korpusu a menej kremu ... aby to malo tuhsiu konzistenciu 😀 ale zas aby sa to nemrvilo 🙂 ak sa mrvi iba malicko tak len riadne premiesam v rukach a postlacam... aby sa to cele spojilo 🙂 z tejto puncoviny sa da tiez vela robit 🙂 aj tieto cizmicky by sa dali 🙂
a s tym hrebenom by ma to nenapadlo takto robit 😀 vidis aka si sikovna 😉

verim, ze sa ti ta poschodova pekne podari 😉 len sa netreba bat a privelmi si verit 🙂 😀 radsej sa pytat 🙂 ale myslim (viem 😉 ), ze ty to urcite das 🙂

ejkula
13. jan 2014

@tweetinka.co ak chceš, ja mám jednu hotovú lienku v mojom albume, pokojne si pozri a ak sa Ti páči, môžeš použiť ako inšpiráciu 🙂

tweetinka.co
13. jan 2014

@ejkula dakujem, pozerala som si to.. 🙂 Ja chcem lienku ladit do stylu, ako bude vyzdoba.. ale je roztomila..tiez si ju robila v tych nerezovych miskach?

ejkula
13. jan 2014

@tweetinka.co bruško som robila klasický okrúhly korpus a dotvarovala som a hlavičku som robila v miske 🙂

mamcas
13. jan 2014

Babulky nenajde sa u Vas postup na peknu, viac realnu, ako detsku formulu? Moj maly ma tri, ale podla toho si na to fakt, ze netrufam ☹ dakujeeem @pristela ty na tu svoju uzasnu asi nemas cooo? 😅

zz134
13. jan 2014

ahojte babule, vsetko dobre vam v 2014 prajem!
opat idem otravovat...pls torta zirafky ...3D...a popripade aj fotopostup...dakujeeeeeeeem!

lenuliatko
13. jan 2014

@pristela ahoj, ja by som minimálne to najspodnejšie poschodie tak či tak vystužila, ale aj tak som mala pocit, že by to mala byť trošku tuhšia plnka. Takže, myslíš, že kľudne môžem dať bez masla? Lebo variantu falošného parížaka s maslom som dnes zavrhla a miesto nej mám ešte jeden recept na čokoládovú plnku a je tiež veľmi chutná, máme overené, tak jednu z tých dvoch vyberiem. A ešte ťa poprosím, čo to je za lepidlo, čím sa prilepujú okvetné lístky na drôtiky pri modelovaní kvetov? ďakujem krásne 🙂

pristela
13. jan 2014

@mamcas nemám, som ju robila v roku 4-5 😅 ale mrk co som ti ted nasla : http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=54462
http://katusice.blogspot.cz/2012/09/formule.html to mu musi chlapovi malemu stacit 😀 😀 asi budes mat doma experta ako je moj 😝 😀 😀 😀

@lenuliatko ak mas variantu pevnejsieho daj radsej ten a budes mat pokoj, ale ak nemas a nutne chces pariz tak sa nic nedeje ved budes mat tortu vystuzenu 😉 a lepidlo, ja lepim vsetko cistou vodou, dá sa miesto nej pouzit jedle lepidlo, su rozne pod roznymi nazvami a su v kazdom e shope 😉

lenuliatko
13. jan 2014

@pristela Ďakujem, si poklad, jednoduché, efektívne riešenia a spústa skúseností, robíš prekrásne tortičky 🙂

pristela
13. jan 2014

@lenuliatko jee , ty si sladkaaa, dakujem 😉

lokalistin
13. jan 2014

@anibas teoreticky chapem uvidime ako to dopadne v praxi, moooc dakujem