Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
15. jan 2014

@lamps ja s tých Tvojich postavičiek nemôžem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vlada111
15. jan 2014

@pipka ja nemám ani majzénu, nepoužívam to, ale zlatý klas to istí. Idem na to, potom podám info 😉 Inak my sme na dedine a ja sa vrátim do obchodu aj 2x, musia si o mne myslieť 😎

pipka
15. jan 2014

@pristela lenze ty si panna zázračnica, ty to dááááš 😀 😀 😎

pristela
15. jan 2014

@pipka nooo, to ti neviem , ale pevne verim že hej 😀 😀 mam tu jedny americke cukrose tak s nimi musim potiahnut štyri, čo musíííím ja potiahnem !!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
15. jan 2014

@evicaka prečo z nich nemôžeš? Máša má kopec chýb 😝, len dúfam, že 2-ročná slečna ich nebude riešiť 😀

pipka
15. jan 2014

@lamps a čo by riešila...ved ona to hned zje 😀 😀 😀

ikula2
15. jan 2014

PROSIM dievcata nejak inspiraciu ak mate ulozenu hladam dozadu som videla ale neviem najst, tortucku so sovikami a vtacikmi taku dievcensku, tie sovicky take ploche do priestoru DAKUJEEEm

lucula73
15. jan 2014

nemyslíš túto? a sovičkovú s takými plochými vačšími som robila aj ja,možeš kuk do albumu.........asi dva týždne dozadu 🙂
@ikula2

timuss
15. jan 2014

@lenuliatko no tuhšia je určite, ale ako tu už baby písali, ak robíš poschodovú je to jedno, lebo sa vystužuje....ja som teraz tak robila s parížskou šlahačkou a bola vystužená a krásne držala...jaj, a ešte som použila šlahačku kunín 40%nú a s tou je krém potom tuhší....

lenuliatko
15. jan 2014

@timuss dakujem, nateraz som uz urobila cokoladovu plnku, ale idem este malej piect a tam dam parizsku slahacku. Aspon si pripomeniem konzisteciu a nabuduce uz nebudem vymyslat. Osvedcila sa pribinacikova a kazdy si ju pytal, tak teraz zmena. A ani som nevedela ze aj 40% slahacka je, to uz hej :0)

vlada111
15. jan 2014

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky, je tu niekto zo Žiliny? Kamoška hľadá niekoho kto by jej urobil tortičku pre dcéru. Ďakujem

vlada111
15. jan 2014

@pipka no moja, bábovka je fakt super. Zdá sa mi trochu sladšia, nabudúce dám menej cukru, ale je veľmi voňavá a ľahučká. Pošlem ti potom recept tej mojej, zdá sa mi dosť dobrý konkurent pre tú tvoju 😀 A ďakujem za milý pokecík, asi som ťa aj zdržala 😅

timuss
15. jan 2014

@lenuliatko no myslela som si, že už odpovedám neskoro, ale nemala som čas...oplatí sa inak vyskúšať tú 40%-nú, mňa to prekvapilo, bol dosť veľký rozdiel v konzistencii...cenovo neviem ako to vychádza....ja pečiem len pre nás, takže moc som to neriešila.... 😅

pipka
15. jan 2014

@vlada111 v pohodeee, aj mne dobre padlo 😵 deti to prezili, okupane, spia od osmej 😵 😵 😵

tesiiim sa na babovečku 😎 😉

lenuliatko
15. jan 2014

@timuss vôbec nevadí, že neskoro, zas som niečo nové zistila 🙂 Ďakujem za radu, tú šľahačku určite vyskúšam

evicaka
16. jan 2014

@lamps proste, Tvoje postavičky majú pre mňa osobité čaro... 🙂

vlada111
16. jan 2014

@lamps rozkošná s tvojím rukopisom

halienka
16. jan 2014

Ahojte babky, chcela by som vás poprosiť o inšpiračky, väčšinou vás s týmto neotravujem, ale ten google mi fakt nič moc nenašiel, je to taká torta, že neviem či vôbec na to je nejaká dobrá myšlienka, chcú pre chlapa, vtipnú akože už starne, takže niečo s Viagrou a takými vecami, čo naznačujú starnutie u chlapov, no tých pár tort čo som cez google našla, tak nič moc, neviem či sa vôbec takáto téma dá nejak vkusne spracovať 😝 😀 Tak ak máte niečo také náááhodou u seba uložené, bola by som vám vďačná 😵 😵 😵 Ďakujem 😵

petraxy6
16. jan 2014

Ahojte baby, mám marcipánovú oblatku a to mám len spodok natrieť jedlým lepidlo a capnúť navrch? či mám aj "prežehliť" potom? 🙂

muffinka8
16. jan 2014

@lamps och, to je aké krásne 😵 😵 😵

lucula73
16. jan 2014

@vlada111 prosím ťa a nedala by si sem ešte raz ten receptík na bábovočku?netuším vobec,kde je ten receptík napísaný........ja by som tiež vyskúšala........ďakujeeem 🙂

halienka
16. jan 2014

@pristela jéééj Pristelka ďakujem moc 😵 😵

lokalistin
16. jan 2014

@pristela Zanet vcera sme dostali fotku od zakaznicky v satach a degra vravi, ze chodi do skoly do nitry a kuknem lepsie a prave jej nieco davaju a co to? salocku od pristelky 😉 je na obchodnej FB stranke, kukni ak chces, a lajkom v albume si zaradena do sutaze, ak chces

pristela
16. jan 2014

@lokalistin aaach , pokial mne to došloooooo kde to mam mrk 😀 😀 😀 😀 😀 niekedy je to so mnou ťažkééé 😀 😀 😀 uz kukam na foto a táto holka je jedna z naj kamosiek tej holčiny co to cele u mna objednavala , to maličké žieňa vedla nej na strednej fotoši 😀
inak take farebne saty ja faaaakt mozem 🙂

vlada111
16. jan 2014

@lucula73 páči sa
4 vajcia
180g pras. cukru
100ml oleja
200ml vaječ. likéru
120g polohrubej múky
100g solamylu
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor

Žĺtky, cukor a vanilkový cukor vyslahat do penista, z bielkov vyslahat tuhy sneh, zmiesat muku s praskom do peciva, solamylom a olejom, zmiesat s vajcami s cukrom, pridat vajecny liker a nakoniec zlahka vmiesat sneh. Pecieme na 180°C cca 30-40 min. Ja davam likeru aj viac, je to fantasticka babovka, nie je sucha a uplne kludne ju mozu jest aj deti, voni to po likeri ale alkohol sa pri peceni strati. ostane len vyborna

lucula73
16. jan 2014

@vlada111 ďakujeeeem.....určite vyskúšam,my sme bábovkoví 🙂 🙂

viera6
16. jan 2014

@lamps ta je krasna 🙂

viera6
16. jan 2014

@lucula73 včera mi to prislo a posielali v utorok....takže,ked tebe vcera dnes by si to mala mat 😉 ja som dala dost malin a vraveli,ze som mohla dat radsej menej...

lucula73
16. jan 2014

@viera6 Vierka,akurát mi volal m m,že to prišlo..........lebo však ani korpus nemám upečený,musím podľa obrázkov veľkosť ,dúfam,ale že to stihnem,že na sobotu 😕 😕 😕 🙂