Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
15. jún 2014

@mariann2 hej dobra som, este som to aj spravne napisala, sa mi zdalo, ze 22 ale skusila som 2 a klaplo 😉

lenuliatko
15. jún 2014

Moje dielka 🙂

katarina51
15. jún 2014

@maya30 prekrááásne 🙂 🙂 🙂 🙂 Tá prvá svadobná, máš na nej kvietky bielorúžové jemné. Sú na drôtikoch alebo súlen tak vysušené.

eliska22
16. jún 2014

@maya30 nádherné niečo, tie kvetové jedna krajšia ako druhá 😵

jper
16. jún 2014

@kubrt Děkuju - no já se vždycky podívám na tu nevěstu a dostanu hrozný záchvat smíchu. Naštěstí byl dort do rodiny a bratr jak ho vyzvedával, tak jak viděl tu nohu nevěsty, jak je mimo (po tom jednom dni samo nestihla vyschnout, nedokázala stát, tak jsem ji přesouváním dolámala nohu) tak to okomentoval, že tohle přesně sedí, že kdyby nevěsta ve skutečnosti hrála ten fotbal, tak si tu nohu taky zlomí. No takže fakt zábava.
Na kovboje hledím, teda to ti nezávidím, postavy budiž, ale teda dort jako sláma?! chudino 😲 na googlu je toto: https://www.google.cz/search?q=wedding+cake+cow... a postavičky by se mohly dobře dělat tyto http://www.google.cz/imgres?imgurl=http%3A%2F%2... jak to má moc reálné obličeje, tak jsem v koncích, tohle dělám ráda 😉

jper
16. jún 2014

@kubrt https://www.google.cz/search?q=wedding+cake+cow... tady se slámou zkus jim poslat ty obrázky se slámou jen místo stuhy, jestli to by nestačilo, je to ještě decentní, ale ty balíky, je masakr

grasie
16. jún 2014

@pristela no ja som taká všímavá 😀, ale tak aby si si nemyslela, že som na baby, to nie 😝 , ja len sledujem každý detail na postavičkách, zbieram inšpi a tajne dúfam, že raz niekdy sa aj mne také vymakané podarí urobiť 🙂

nika1985
16. jún 2014

@mariann2 dakujem pekne a podvozok bol s coho? asi si uz nepamatas priemery ten torty? vyzera to na nejake len take male priemery ked to porovnam s tym kamionom. dufam,ze sa budu dat nejako prehovorit 😒 ☹ radsej by mohli chciet nejaku klasicku a tam okolo kamiony jaj ti ludia maju niekedy vkus.

maya30
16. jún 2014

@katarina51 dakujem 😵 to by mali byt eustomy, lupienky su na drotikoch, je to vlastne velmi podobne ruzi len bez toho stredoveho kuzela, namiesto neho je tam piestik 😉

pristela
16. jún 2014

holky robili ste uz niektora makovy korpus ? davali ste mlety makci cely ? sa neviem rozhodnut 😅

mysiatkoo
16. jún 2014

@pristela ja som davala cely... ale baxa, lebo je to prudko jemne s tym makom, tak s tym rataj az budes plnit 😉

evicaka
16. jún 2014

@pristela ja dávam mletý a korpus OK

maya30
16. jún 2014

baby mam robit tortu v tvare 60, nemam formu tak budem vykrajovat z obdlznikov...neviete mi prosim poradit s vyzdobou pre pana ? Ja teda fakt neviem, ci kvety tam dat ci co...

lokalistin
16. jún 2014

@zuzana909 pozri, co som prave nasla na fb

michaela3011
16. jún 2014

@lokalistin som zvedava, ze co vykuzlim 😅 o peniaze sa nebojim, to ma na starosti priatel, pretoze ten ma to srdce vypytat aj viac 😎 😀 naposledy za tu narychlo robenu kilovu tortu 20€ 😀 a zatial vsetci chodia poctivo s peniazkami 🙂

zuzana909
16. jún 2014

@lokalistin super ďakujem, ale na to si asi netrúfnem 🙂 tá tvár by asi nedopadla dobre

mariann2
16. jún 2014

@nika1985 torta mala priemer asi 20-15-10 a podvozok bol z polystyrenu

nika1985
16. jún 2014

@mariann2 dakujem moc krat 😉

ivkaivka
16. jún 2014

ahojte, po dlhej dobe dávam tortičky, mala som nefunkčný foťák a torty v ňom uväznené 😉
vaše sú nádherné, ste nesmiernym zdrojom inšpirácií.
Krstinová pre moje krstniatko je na motívy vladi - ďakujem

evvina
16. jún 2014

Ahoj holky nedělala jste nějaká dort se zvonilkou? Potřebuji nějaký nápad. Obrázky a tak. Díky

PS. vůbec jsem vás nemohla najít. prý už nejsou společné diskuze.

lawli
16. jún 2014

Ahoj kočky ,mám otázku ,viem že to tu už bolo miliónkrát no nepamätám ☹ nakoľko mám teraz málo tortičiek ,respektíve niektorý týždeň ani jednu ,tak chcem skúsiť drôtikované kvety ..a moja otázka aký drôtik (číslo) a pásku k tomu potrebujem ? Ďakujem za každú jednu odpoveď 😵

jachin
16. jún 2014

@lawli nie som profík, ale ja mám momentálne drôtik č.24, aj zelený ( hlavne na listy) a biely, tiež 24 (na kvety). floristickú pásku mám len zelenú...
mne to zatial stačí, kvety sa mi pekne podarili, aj menšie aj väčšie
ale na kurze drôtikovania mi samozrejme ukazovala rôzne veľkosti na rôzne kvety, takže viac poradia skúsenejšie 😅

jachin
16. jún 2014

@kubrt jej presne takú s tučniakmi idem robiť o tri týždne, 4 tučniaky a iglu 😅 pingu 😅

pipka
16. jún 2014

@lokalistin ty mas aku pamat 😎 😉

aj mne sa marilo, ze este kone tam mali byt 😅 😎 tak dobre som si pamatala.

pristela
16. jún 2014

@lawli micka ,pasku tenku , alebo si rozstrihnes tu "hrubsiu" na polovicu , farba je na tebe ci bledo zelena abo tmavo abo biela /na zaciatok doporucujem nejaku zelenu / drotiky skor biele aby zelena nepresvitala ak by si mala tensie lupienky , ale v klude moze byt aj zelena 😀 drotik zelený je naj na lístky ale na lupienky skor biely ...císlo , ja robim vsetko z 26/28 cim nizsie cislo tym hrubsi drotik, tebe zaciatocnicke doporucujem č.26 alebo aj 24 😉

zuzka7512
16. jún 2014

kočky,neobjednáva niektorá z Aliexpressu???

mishulle
16. jún 2014

Holky prosím recept na pribiňáčkový krém, co jsme přesměrovaný, nemůžu ho najít, děkuju

pristela
16. jún 2014

@mishulle dve slahackove smotany+dve lyzice praskoveho cukru+500g jemneho tvarohu + 2creme ole vanila /mozes pridat kyslu smotanu , alebo biely jogurt , ale aj nemusis 😀 , mozes dat dva creme ole, ale mozes aj len jeden 😀 / ja vsetko dam do misy a slaham ,postupne prisypavam creme ole prášok , slahacka sa nemusi slahat do tuha zvlast !!!! je to zbytocne bo akonahle tam das creme ole padne 😉

abriela
16. jún 2014

@zuzka7512 ano, co potrebujes?

abriela
16. jún 2014

@pristela piekla som len kolac lenivej zeny, pouzivam cely mak