Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nicoletta77
24. júl 2015

Ahojte dievčence. Pridávam moju jednu, objednanú narýchlo - príšerky s.r.o. Ja sa pri tortách aj naučím, aké rozprávky teraz letia. Vôbec som to nepoznala.

bramborkaa
24. júl 2015

Ahojte dievcata. Vsetky ste tu take sikovne, tak sa idem opytat, cim prilepit jedly obrazok na tortu. Je z fondanu, nie je to oplatka. Mozem vodou? Dcerka ma narodky a ja peciem tortu prvykrat v zivote, tak som dost v strese @_@

antenka1
24. júl 2015

@grasie ja sa z tej figurky pototo. Je DOKONALAAA. Kym mu neodkusnem hlavu neuverim ze je zo smartu. 😎 😀. Si neskutocna 🙂
@mimcak ja som robila svadobku s tymto stojanom a prederavila som si so stredovou tycou prerezany ale nenaplneny korpus. Potom som naplnila, potiahla a potom si na potahovke nahmatas tu dieru a uz len polozis a potahovku pretlacis. Tu je ta svadobka.
@bramborkaa mozes prilepit medom.

bramborkaa
24. júl 2015

@antenka1 Dakujem 🙂

chvapilu
24. júl 2015

@jakelina děkuju

govinda
24. júl 2015

Kočky, ešte jedna otázka 🙂 Idem robiť tortu s jedlým obrázkom. Omylom som objednala jedlý obrázok a nie obrázok na fondáne, s tým sa mi vždy robilo dobre. Ale posledne som robila s jedlým obrázkom a bol to des, tam, kde som potrepila jedlým lepidlom, tak sa to rozmočilo a musela som to len nejako zamaskovať, ale na miestach, kde lepidlo nebolo, tak sa to vydulo ☹ . Ako teda na jedlý obrázok, aby to vyzeralo dobre a nerozmočilo sa to? ☹

sticker
25. júl 2015

@govinda Ja keď som mala obrázok, tak som ho pipingelom potrela jemnou vrstvou, nesmelo ostať nikde bez gelu a dala na tortu. Zvrchu nepotieram, lebo to sa mi rozmazávalo, ale teda nejaká bublinka sa mi objavila 😒 Teraz som robila s fondánom a nedala som prvýkrát nič a zatiaľ je to krásne, bez bubliniek.
Pridávam moje posledné. Dve teraz a dve sú zo začiatku júla. Otvorená prvý pokus pre moju staršiu. Užite si pekný víkend 🙂

govinda
25. júl 2015

@sticker ani ja som vrchnu stranu nepotierala, len spodnu, ale hned, ako som sa jedlyn lepidlom dotkla roho papiera, tak akoby navlhol a zvlnil sa. Pod obrazok na fondane ani ja ni nedavam a drzi v pohode.

sticker
25. júl 2015

@govinda No teraz som bola pozrieť do chladničky a predsa len tam mám už vzduchové bubliny 😒 A tak som to poctivou hladzovala... Snáď to nebude vadiť, ale vie mi to pokaziť náladu trochu ☹

lokalistin
25. júl 2015

Tak rychlo jednu strcim a utekam zas do roboty pekny den krasky

jakelina
25. júl 2015

Já taky dělala jeden, zase co nejjednodušší pro synovce, jdeme na oslavu, tak už každý čeká, že přinesu dort. Co pečete víc, obdivuji, já se včera málem vyvrátila, jak jsem to válela. Tekl ze mě pot proudem. 😝 😝

sasettka
25. júl 2015

Ahojte, ja po prestavocke som zrobila tuto svadobku 🙂 ako..... nebolo mi vsetko jedno, asi to pozna vacsina z nas, ale nejak som to dala 😝 nevesticka len ze chce tam pudrovoruzovu farbu a aj trosku zlatej a inak volna ruka, cize som bola vytesena 🙂

peneloppe
25. júl 2015

@lokalistin

Boze to je nadhera, moj syn by bol uplne mimo z tejto torty.

lokalistin
25. júl 2015

@peneloppe dalujem

denisak77
25. júl 2015

@sasettka krásna

mima1311
25. júl 2015

Prosim vas kocky , potrebujem nahradit prasok do peciva - jeden sacok - a mam iba sodu bicarbonu - kolko jej mozem dat ? DAKUJEM

sikag
25. júl 2015

@mima1311 podla mna prasok nemusis dat vobec, alebo ked chces staci troska tej sody, co ja viem mocca lyzicka, cajova max by som povedala....

mima1311
25. júl 2015

@sikag Dakujem - uz je upeceny - dala som cajovu ale neni podla mojich predstav - snad aspon chutit bude 🙂

sonlique
25. júl 2015

Pekný večer, ja pridám len takú amatérsku pre neterku na tému Frozen 🙂 pečiem pár krát do roka tak preto amatérska, pretože väčšinou ste tu profíčky a pečiete tortičiek oveľa viac 🙂

bramborkaa
25. júl 2015

Predstavovala som si to trochu inak, ale je to moja uplna prvotina 🙂 raz sa to hadam zlepsi 🙂 teda, ak sa na to este niekedy dam. No klobuk dole pred vsetkymi Vami zienkami, lebo je to strasna piplacka.

lokalistin
25. júl 2015

@michaela3011 ja chcem tiez nejake pekne logo

sticker
25. júl 2015

@sasettka Nádherná tortička!!! Neviem sa na ňu vynadívať 😵

pristela
25. júl 2015

holky aaaahojte 😉 som u vas dlhsie nebola ale vsak ani nezijem v tychto teplach 😒 no musim pokukat a trosku sa u vas skludnit 😀 , pridavam tortusky+ muffiniek bolo 150kusov, inak uplne nezazivne tortuse na zelania, ale teda aj som bola rada ze to take sup sup torty 🙂

michaela3011
25. júl 2015

@lokalistin 😅 😀 s mojim som tazko bojovala 😅 no paaaaci sa mi 😵 bude to chciet este kvalitne spracovat v PC 😅
povodne som rozmyslala nad priborom 😀 to by si mohla ty zakombinovat do loga 😉 akoze "mnam" to si musis okamzite dat... preto ten pribor 😀

michaela3011
25. júl 2015

pridavam moju vikendovu 🙂 robila som sice dve torty, no iba jedu som odfotila 😀 druhu tortu som uz raz taku istu robila 🙂 tak som ju ani nefotila 😀
moja prva torta na temu "frozen" 😅 tesila som sa, ze ako si zamodelujem ( uprimne vazne!!! 😀 ) 😅 no... lenivost sa prejavila a z modelovania nebolo nic 😀 taktne sa vyhovorim na teplo 😝 😀 tak som pohladala obrazky na internete a zrobila tortu "frozen" bez modelovania 😀 i tak se da 😎 😀
majte peknu nedelu 😉

leria
26. júl 2015

Ahojte....stále obdivujem aké ste tu neskutočné šikulky, tak som sa odvážila aj ja na svoju prvú tortu....navyše som mala k tomu dobrý dôvod....ten lev nie je najdokonalejší, no aspoň sa podobá a torta naštastie sa dá aj zjesť😃 celkom ma to chytilo, no žiaľ nemám komu vypekat, tak budem musieť počkať na nejaký sviatok....pekný dník Vám prajem😘

antenka1
26. júl 2015

@pristela 150 muffinkov? :-O no dovidenia zdravy rozum...som robila deckam do skolky 27 a mala som dost 😀 . Kraaasne su. Este mi prezrad dievcatko aku mas obecedu na tej prvej torte? Lebo - vsak si ich nerobis sama, však na toto mas sablonu. Povedz za ano. 😉

daniela09
26. júl 2015

hektické 2 týždne sú konečne za mnou, ku knihe bolo ešte 300 zákuskov, ktoré som už nestihla fotiť.
S pávom bola na želanie pre našu primátorku.

daniela09
26. júl 2015

a toto je z tohto týždna, na svadbu 300 zákuskov a torta

pppeeetttaaa
26. júl 2015

ahojte, len 3 tento vikend ale mala som co robit.. sa mi roztekali na stole v tom teple..