Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
22. jún 2012

BLBNU MI KOMENTARE PREČOOOO????

lifinka
22. jún 2012

@dm1 hm, na další šmoulí domek budu chytřejší a podložku obalím folíí a slámku před potažením, že?

bambula1307
22. jún 2012

Ahojte mamicky. ja by som tiez rada s vami tvorive stretko..ale ja som moc daleko od vas :( a mam doma male detusky..takze asi ne moc realne pre mna.
Citam vaas,ale kedze nepeciem tak nemam co pisat.
zasahujem vo velkom v zahrade, litam s krhlami..moc nam nenaprsalo, tak dufam,ze sa aspon ochladi trosku.

Citam,ze aj vy mate s teplami trapenie..verim. ☹

ja mam tortu buduci tyzden. Robila som si kvietky. kupila som si nerezovy vypichovacku na laliu, tak som skusala.
Astromeriu som len tak bez fformicky skusila. No a jazmin a brectan uz mam natrenovane. Mala by som uz aj dake ine listky robit,ale nam formicku a len tak z brucha mi to akosi nejde. 😒
Robila som z WI, ale schlo mi to dva tyzdne..robila som dopredu lu[pienky.. No ja tava som si nespojila,ze lalia ma 6 lupenov, takze mam len na 2 a pol lalie. Vcera vcer som este dorabala...ale poviem vam, robilo sa zle lepilo sa to ukrutne 😒

levandulka3
22. jún 2012

@ladenka vykrajuj cez potravinársku foliu 😉

dm1
22. jún 2012

@bambula1307 krasne kvietky si sa namakala!

levandulka3
22. jún 2012

@dm1 ďakujem super nápad s tým polystyrénom a poviem im nech si k tomu dajú tie modré zamrazené kocky čo sú do chladničky je to totiž 3D lietadlo 😝

bambula1307
22. jún 2012

@dm1 dakujem snazila som sa. 😉 Su tam trochu vidiet drotiky...tak ale co uz.

maca77
22. jún 2012

@bambula1307 kvietky náádhernééééééé... aj ja chcem také vedieť urobiť ! 😎

maca77
22. jún 2012

@dm1 no vidíš ... mm mi vravel že si mám niekde kúpiť takú polystyrenovú krabicu .... a okolo domu sa po minuloročnom zatepľovaní povaľujú tabule polystyrénu .... tak mu zadám robotu... zbúchať krabicu 😀 😀

florentina
22. jún 2012

@kamini Ahoj Isomalt mají např. tady http://www.fialapraha.cz/eshop/ostatni_suroviny...
a nebo tady
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/0/0/3/1/9....

S formičkami neporadím, zatím jsem jen koupila Isomalt a přemýšlím, v čem to budu právě dělat 😅

lamps
22. jún 2012

tak a tu je moja maľovaná, maľovalo sa mi na figu, trošku sa mi orosil poťah a zle sa nanášala farba, nie je celkom taká aká bola moja predstava ☹ a nejde mi dobre odforiť, v skutočnosti sú na nej krajšie - živšie farby

mizulienka
22. jún 2012

@lamps je neskutocna, krasna...jemna, nezna,nadherna.

mizulienka
22. jún 2012

@lamps to ako malujes? prachovymi, ci gelovkami? a najprv nanesies tu tmavsiu cast a potom bielou akoze tienujes? pre mna to je uplne spanielska dedina, mali by sme veru urobit stretko a by si nam to ukazala 😉

lamps
22. jún 2012

@mizulienka Lucka ďakujem, ja nie som veľmi spokojná, ale podmienky sú také, aké sú, tak som rada, že to nedopadlo horšie 😅

lamps
22. jún 2012

@mizulienka ja maľujem najprv práškovými nasucho trošičku to vytieňujem a potom dotieňujem práškovými rozpustenými v alkohole. No to stretko by bolo super 😅

florentina
22. jún 2012

@monika76 těžko napsat něco, co by ti ulevilo, ale strašně moc věřím, že ta pozitivní energie, kterou k vám všichni posíláme začne působit a vše se nakonec v dobré obrátí. Moc držím palce!

monika76
22. jún 2012

@mizulienka
@lifinka Ďakujem za slová ,Jakubko je bojovník on to musí zvládnuť .On má asi síl aj za mňa lebo mne tečú slzy skoro stále a ako ste už písali tá bezmocnosť je strašná ☹ Začali mi aj písať ženy správy som veľmi prekvapená a ďakujem vám všetkým za povzbudenie .

monika76
22. jún 2012

@florentina Vieš máme veľmi dlhú cestu pred sebou a možno to tak nemuselo dopadnút keby som konala skor...ale obvodný lekár nas stále len pachal liekmi a nic nepomáhalo a stupnovalo sa to...Zmenila som lekárku a zacalo sa konat a zrazu prichádzali zle správy jedna za druhou . Musíme to zvládnut však on je bojovník od bruška ešte ked som ho nosila 🙂

eliska22
22. jún 2012

@lamps nádherná, tie tvoje torty milujem 😵

yamahafazer
22. jún 2012

moje posledne torty a potom mam iba dve v juli a viacej moc nepeciem len prenas

eliska22
22. jún 2012

@bambula1307 nenormálne nádherné kvety 😵

dajna11
22. jún 2012

@yamahafazer a to prečo nepečieš?????nebude ti to chýábať? 😀

lamps
22. jún 2012

@eliska22 ďakujem a teším sa tomu 😅 😅 😅

eliska22
22. jún 2012

@monika76 posielam ti takto virtuálne veľa veľa síl....držte sa !!!!!

lamps
22. jún 2012

@monika76 držím palce, nech sa všetko na dobré obráti, aby ste už počúvali len dobré správy 😅 😅 😅

mizulienka
22. jún 2012

@bambula1307 neskutocne kvety, ja sa toto asi nikdy nenaucim 😠

larah
22. jún 2012

@monika76 prajem vela síl, aby ste to čo najskor zvládli

ladenka
22. jún 2012

@reruna Moc děkuju za návod pro blbce, až díky němu jsem to dala do kupy. Měla jsem marcipán moc silný. Nakonec to dopadlo dobře.

lokalistin
22. jún 2012

@bambula1307 nadherne
@monika76 myslim na vas nech vsetko dobre dopadne 😉

enya00
22. jún 2012

ahojte zienky prosim vas poradte mi 🙂 robim vanilkovy krem-zo zlateho klasu je lepsie dat tam maslo ci palmarin???? 😒 dakujem