Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
30. jún 2012

@dajna11 prosím, jak děláte tu úžasnou lámanou čokoládu s tím potiskem? Díky

eliska22
30. jún 2012

@zizala79 ja to tak prenášam na podložku, že si tortu podberiem dvoma podberákmi a tak preniesiem, ak robím tortu väčšiu, tak tú neprenášam, ale plním rovno na podložke a to tak, že pod tortu si dám dokola papier, ktorý je trošku zasunutý pod tortou a po naplnení a natretí torty jednoducho papier vytiahnem 😉

lokalistin
30. jún 2012

@eliska22 no ja hovorim minule frajerovi(bol utorok) chod nakupit a potom som si uvedomila, ze mam tortu tak hned na to,ale az vo stvrtok teraz mam tortu 😀

zizala79
30. jún 2012

@eliska22 ahha, trošku zasunutý pod dort, to je ten trik! já bych ho dala pod celý dort a pak bych nevěděla, co s tím! díky moc 🙂

jste všechny moc šikovné, se tu u vás kochám 😵

zizala79
30. jún 2012

@lamps @aduskatt na podložce, to ano, ale právě jsem měla na mysli a vyjádřila špatně, že třeba v té lednici jsou podložky, na kterých se to nedá zákazníkovi, tak o to mi šlo. jak z té pracovní podložky na tu hezkou pro zákazníka. taky máte trik s papírem?

aduskatt
30. jún 2012

@zizala79 jasne...potahujem uz na podlozke a na nej mam kancelarsky papier, kt potom vytiahnem spod torty.-)

levandulka3
30. jún 2012

@mima1311 pôvodný recept bol na orechový krém s opraženými orechmi, ale kedže som mala orechové korpusy do krému som už orechy nedala
1 dcl kávy - ja som urobila silné presso z kapsule Dolce Gusto
200 g čokolády - Lidl
1 Salko karamelové
3 dcl orechov - nahrubo nasekaných a opražených na suchej panvici - tie som nedala 😝
2 celé maslá
V horúcej uvarenej káve som rozpustila čokoládu,pridala som Salko a kto chce orechový tak aj orechy. Dobre vyšľahať maslá a postupne do nich pridávať pripravený krém. Ja som nakoniec pridala aj trochu rumu. Krém je redší treba ho dať pred plnením do chladničky. Ale je vynikajúci, chutí ako čokoládka Kofila a vôbec nepoznať že je maslový 😵 😵 😵 Dala som ho aj pod poťahovku len som ešte pridala pomrvený korpus.

dm1
30. jún 2012

kocky co robite aj so smartflex velvet aj flower ked modelujete drzi aj velvet tak super ako flowerka? mam robit zase papagajov z RIA a uz mi dosiel flower tak ci nekupim rovno maly kyblik velvetu

levandulka3
30. jún 2012

@mishulle je na to lišta, najskôr otlačíš na poťahovku ten vzor a potom inou vykrojíš bola to taká sada 3 otláčačky a 1 vykrajovačka

dajna11
1. júl 2012

@karmenta na to je taká vzorová folia,do toho ornamentu som dala bielu čoko a ked ztuhla tak na to tmavu,dala ztuhnuť riadne a potom horucim nožom krájala na tvary ako som chcela

dajna11
1. júl 2012

@lawli ten bus by moj malý zblajzol....je krásny..

reruna
1. júl 2012

@zizala79 tak já tam ani nemám ten papír, já plním dort přímo na podložce - dám barevný papír (balící nebo krepák, protože balicí papír jednobarevný je těžké sehnat) a nahoru dám celofán, pak naplním a potáhnu a špinavý celofán krásně a jednoduše očistím papírovým ubrouskem

maya30
1. júl 2012

ahojte dievcata, mam robit orechovu tortu, podmienka je aby piskota nebola sucha...rozmyslala som ze spravim korpus ako na mramorovy s olejom, odoberiem muku a pridam orechy...da sa to tak spravit, alebo viete nieco lepsie ?

yamahafazer
1. júl 2012

@lamps ten postup co si dala na maslu sa chcem spytat ked ju mas hotovu to ju potom ako pripevnis na tu stuhu na tortu?niakou obojstranou paskou alebo cim?

dadka212
1. júl 2012

@maya30 môžeš odobrať 100g múky a pridať orechy a miesto vody môžeš dať kávu 😉

dadka212
1. júl 2012

@dm1 ja som mala zatial iba velvet...

dadka212
1. júl 2012

kočky toto ste niektorá nemali? http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

katulkaaaaaa
1. júl 2012

caute baby pre mojho uja na 50tku 🙂 vanilkovy korpus pribinackova plnka broskyne 😉 prezila polhodinu cesty autom v tom vcerajsom horku vsetkym chutila 😉

lawli
1. júl 2012

moja dnešná a už mám dotortováne tento víkend aj ja 🙂

zuzkaamato
1. júl 2012

@eliska22 😀 😀 😀 dakujem... 😀 😀

mima1311
1. júl 2012

@katulkaaaaaa 😀 Milanko rybar na torte je skoro na nerozoznanie od ziveho Milanka 😀 super torticka 😉
@lawli pekna ako vzdy 😉

mia1111
1. júl 2012

ufff, tak som vás konečne dočítala, no dalo mi to zabrať, takmer 80 strán, babyyyyy, kto vám platí za to písanie? 😀 😀 😀 . Ale nádherné tortičky ste popridávali, fakt krásne 😵 😵 😵 .
Ja idem robiť tento týždeň Kittynu, tak rozmýšľam, ako ju urobiť, zatiaľ ma nič nenapadlo 😀 😉

mia1111
1. júl 2012

.

janulkamartinko
1. júl 2012

Babenky zlate,prosim neviete mi poradit kde inde ako u kamky by som zohnala takuto dekoraciu? lebo tam nemaju zrovna cislo 5 ktore potrebujem :(

ajka82
1. júl 2012

@yamahafazer pamatam, ze lamps pisala, ze pripichne spendlikom do torty v strede masle 😉

mia1111
1. júl 2012

@janulkamartinko - netuším 😒 , ja som ich akurát dnes obzerala na webstránke u Kamky, sesterka bude mať o 3 týždne 18, ale teda 10€ za dve čísla sa mi nechce dať, tak musím vymyslieť niečo iné 😖

zuziq
1. júl 2012

@janulkamartinko nasla som podobne na ebayi za nejake 2,5 eura. Len to dodanie je niekedy 2 az 4 tyzdne, tak neviem nakedy to potrebujes.
http://www.ebay.com/itm/Crystal-Clear-Rhineston...

zuziq
1. júl 2012

@janulkamartinko az teraz som si uvedomila, ze su to len pismenka 🤐 😀

nikulqa
1. júl 2012

moja vcerajsia len tak pre nasu navstevu pre radost:D

pristela
1. júl 2012

@mia1111 andelicka ja mam doma 18 tie cisla mozem ti ich pozicat a poslat postou 😉 teda pokial by si ich sesterka nechcela nechat a vratila by ti ich 😉

a holky ja tiež plnim tortu rovno na podlozke na ktorej odchadza , ona sa mi pri plneni nezaspini vobec , zaspinim ju trochu ked "omasluvávam" celu tortu ale to hned pokial je to makke utriem kuchynskou a nieje problem 😉