Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
7. sep 2012

@jper Ja myslím, že by to išlo, mne prachová celkom dobre kryje aj zmiešaná s vodou, ale nanášať vo viacrých vrstvách a ide to. Tak som farbila aj tú masku na tmavo-červeno, podklad bol natretý síce červenou farbou, ale bolo to nijaké, keď som tam dala prachovku, začalo to vyzerať dobre.

jper
8. sep 2012

Všem díky - tak spala jsem asi 2 hodiny, ale první dort téměř hotov - na to že jsem nic neudělala dopředu, tak už mi to tak netrvá jak dřív. Potřela jsem to prachovkou smíchanou se slivovicí a vypadá to hezky. Ještě dodělat dort č.2 a pak asi odpadnu :D To jsem dělala ještě kopretiny a koukám, že to vykrajovátko co mi prodali není ani tak kopretina jako chrysantéma. Tak v 9 otvírá, tak skočím koupit jedno gerberové vykrajovátko, ať je to reálnější

zdenallicka
8. sep 2012

Svatební dort..

Spodní patro: ořechový korpus, karamelový krém se snickers, čokokrém
Prostřední patro: red velvet korpus, pribináčkový korpus, lesní ovoce
Horní patro: čokokorpus, čokokrém, vanilkový krém s kousky čokolády

Jediné, co mě na něm sere, je ta křivá mašle..:( Není to vůbec uhlazené.. máte tip, jak na to??

(no a ty holubice - přání nevěsty)

eliska22
8. sep 2012

tak moja posledná tento víkend hurááááááááá 😀 ale cítim sa ako zbitý pes, ponaučenie už nikdy nezobrať viac ako 3 torty 😝 😝 😝 😝 napr. aj táto posledná ma pri vážení nasr...a že 2,5 kila, no to je zárobok teda 😠

levandulka3
8. sep 2012

@vecernicci ja som ten donut už robila aha

lawli
8. sep 2012

tak baby dobojované ,a to myslím doslovne...asi sa mi pokazila chladnička ☹ ☹ tortičky mi vôbec nestuhli ,boli akoby stali celú noc na linke...na tej modrej to je vidno ,lebo je v nej tvarohová plnka a mandarínky ,no a tvaroh som dávala jemný - roztierateľný...no čo už ,zabijem sa 😖

muffinka8
8. sep 2012

@daducha @dadka212 @aduskatt
akurát som dokončila ten krém 😝 je pekne tuhý, ale neviem či bude chutiť, lebo strašne cítiť bielu čokoládu. Ako komu tá chuť nevadí, tak myslím, že v pohode, ale som zvedavá čo povie muž, lebo ten to nemá veľmi rád 😖 ale tak mám tu aj dosť iných stravníkov 🙂 ale korpus sa celkom pekne vydaril aj zvnútra, len na vrchu je trochu kopček, ale túto tortu ani nepoťahujem, ani nič, bola vyslovene na skúšku.

levandulka3
8. sep 2012

@zdenallicka teda neviem či môžem radiť 😖 ale ja by som tu stuhu dala dolu vôbec mi tam nepasuje skôr by som tam dala niečo jemné biele

daducha
8. sep 2012

@muffinka8 aku si dala bielu?ono, ked tam pridas nejake kyselkave ovocie hned je to ine.ale je fakt, ze kto bielu coko nemusi, tak asi mu to chutit nebude.Aj ked ja nemam pocit ze by to bolo az take vyrazne .Aky si davala pomer?

pristela
8. sep 2012

@zdenallicka tetuska ja kazdu stuhu žehlím , dokonca aj tie s drotikmi na bokoch sa daju zehlickou krasne vyrovnat a dat na torticku, len treba opatrne aby sa nespalila, bud na slabej teplote alebo cez druhu latku 😉

zdenallicka
8. sep 2012

@levandulka3 Ta stuha je bílá..🙂 Je bělejší než smartflex.. 😀 To jenom foťák háže nějaké odlesky.. A na návrhu je, nevěsta si ji přála, tak proč ji tam nenechat?

Mně jen sere, že se vlní...

daducha
8. sep 2012

@zdenallicka ak uz chces stuhu, tak by som dala uzsiu a je to satenova? Lebo tu mi presvita cez nu torta a to satenovka nerobi

zdenallicka
8. sep 2012

@pristela Vyžehlená byla.. Byla úplně rovná..

zdenallicka
8. sep 2012

@daducha Je saténová a průhledná ani trochu..🙂 Dokonce ani proti světlu..

daducha
8. sep 2012

@zdenallicka sakra rozmyslam,preco sa ti to vlni.Ja ich pouzivam casto a este mi to neurobila.Jedine ze by bola malo napnuta,ale na spodnom poschodi je ok.

muffinka8
8. sep 2012

@daducha mala som bielu z lidla, ale mne tie biele chutia všetky značky rovnako. Dala som jednu šlahačku, jednu čoko a mascarpone. A keby som skúsila nabudúce len šľahačku so stužovačom a do toho mascarpone, to by bolo vhodné do torty? Nebolo by to veľmi riedke?
A ovocie som nedávala, lebo korpus je Red velvet.

zdenallicka
8. sep 2012

@daducha No, to se zdá, z druhé strany byla stejně zvlněná... 🙄 Nevím, proč to dělá..:( Když jsem ji napnula, přitahovala, tak se krčila dole, když jsem ji uhlazovala rukou a druhou napínala a pak přišpendlila, stejně to udělala..:(

zdenallicka
8. sep 2012

@daducha A právě - mně se to líbí a nikdy se mi to nepovede.. 😝

daducha
8. sep 2012

@muffinka8 no mascarpone je bez chuti,asi by to chutilo ako cista slahacka .Ale tak mozno staci dat na dve slahacky jednu cokinu.Ono myslim ze v original recepte je to 500 ml slahacky a 1-2 cokolady.Ja tu z Lidlu nepoznam, pouzivam bud Schogotten alebo Orion.

anibas
8. sep 2012

@zuul ak by si nechcela objednávať, môžem ti poslať poštou kúsok štracu cca 5 cm 😉 😉 😉

daducha
8. sep 2012

@zdenallicka tak to uz potom asi nejaka chyba z vyroby v tej stuhe,bezne sa to nestava ...

zdenallicka
8. sep 2012

@daducha Anebo chyba ve mně.. 😒 😅

itka79
8. sep 2012
jakelina
8. sep 2012

@lawli jak se dělá ten deštníček od Kittynky?? Děkuji pekně. 😉

simasa
8. sep 2012

Brusko...

ajka82
8. sep 2012

moja nocna sichta...ale mi prislo v noci zle ked som robila svadobnu, tak od bielkoveho zdobenia som musela upustit ☹ ale dufam, ze aj tak dobre dopadla...srdiecko s prstienkami je zatial len polozene, povodne malo byt na poschodi, ale takto sa mi tam nehodi

lamps
8. sep 2012

@zdenallicka nádherná torta, ja keď dávam stuhu okolo torty, tak si jeden koniec prišpendlím a potom rukou pekne okolo torty tú stuhu vyhladím aj viackrát a nakoniec prišpendlím aj druhý koniec, potom tá stuha pekne drží

a pridávam moju práve odovzdanú, dokončila som ju o pól druhej v noci, prianie bolo, aby bola s futbalkou a kvetmi. Mne ku tej futbalke žiadne kvietky nepasovali, tak som to vyriešila len takýmito jednoduchými. Ale boli spokojní, tak som spokojná aj ja 😀

eeffka
8. sep 2012

Ahojte baby vypiekla so mnou cukrarka a tak idem robit tortu otcovi na 60ku 😕 ja , domace robievam ale to su take pokus/omyl a my zjeme vsetko 😀 .
mam formu 28cm, poprosim recept a hlavne mnozstva na korpus
a kolko kg/g potahovky si mam cca kupit na takuto velku tortu. Dakujem

sisix
8. sep 2012

@lamps Ahojky, je nejaka forma na mic? Hlavne na vzor. Diky

luci79
8. sep 2012

@eliska22 , @dadka212 baby ja sa necham asi vami inspirovat...krasne torticky 😵