Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
29. sep 2012

@mizulienka ďakujem 🙂 trvalo asi hoďku a pol kým som ich urobila odovzdávala som čapicu a môj syn mi do nich napichal špáratkáááá 😠 😠

eliska22
29. sep 2012

baby, ja mám dnes krízu tortovú, od rána robím jednu tortu a nie a nie ju dokončiť, nemám ju ešte ani potiahnutú, stále vyrábam kvety a potom keď urobím 10 kusov, tak už sa mi nepáčia a tak robím iné a tak dokola 😝 😝 😝 a zajtra ju mám odovzdať, tak doobeda snáď dokončím 😝 ale už som chcela mať v nedeľu kľud 😖

muffinka8
29. sep 2012

Prosim vas aky nazov ma cervena farba z ktorej by.som mala hmotu ozaj ze syto krvavo cervenu. Cervena wiltonka Red red mi to ani zdaleka nepripomina. Alebo nemate typ ako by som mohla taku namiesat?

pipka
29. sep 2012

@eliska22 poznam ten pocit 🙄 😝 drz sa moja, myslim na teba 😉

mariann2
29. sep 2012

@muffinka8 ja farbím na červeno len extragelovkou

lucula73
29. sep 2012

@muffinka8 no skús si zohnať extra červenú gelovku od Sugarflair 😉 ,u nás ju nemali a cez net som nestíhala objednavať,ja som teraz farbila hasičské auto tou red red,plus práškovou a otras,strašne veľa som dala,furt to bolo ružové,ale nakoniec som dáko dofarbila 😝

mizulienka
29. sep 2012

@eliska22 a som na tom bola vcera poodobne...zo stvrtka na piatok som za den urobila 4 torty, a v piatok vecer som sa nevedela dokopat k takej jednoduchej...vkuse som sa len motkala jak taka bludna ovecka ach jaaaj..o pol 1 som sla spat, a to som fakt nemala na tej torte co robit, lebo sak 3 pasiky v 3 farbach a vela vela guliciek...ani som ju nestihla odfoti, ale sak o nic ste neprisli 😉)))))))))
tak nech sa ti este dnes dari, ja uz idemkonecne spat, buduci tyzden zabijak 😉

muffinka8
29. sep 2012

@mariann2
@lucula73 ta cervena red red je ako nedozreta paradajka. Dnes som si objednala ciernu extra gelovku. A cervenu praskovu nejaku v chilli odtieni. Uvidim.co to bude lebo chcem naozaj syto cervenu alebo aspon ziarivu.

79zuzana
29. sep 2012

znovu krasne torticky, dievcata, tak ste mi chybali, nechodila som tu poslednych par tyzdnov, ale nedalo sa, pochytali sme cela rodina akysi divny virus, s teplotami, bolestami celeho tela, no neviem, mozno to bola chripka alebo nieco, divna forma, ale uz je to prec.
Presla som par stran dozadu a nic nerobim len lajkujem a ukladam si vase fotky 😀 😀 😀 cakam kedy mi da moj pc vypoved, ze uz v nom nie je miesto na dalsie foto 🙂
Ja som robila vcera jednu narodeninovu - netopierovu. Robila som ju podla predlohy z fotky co mi poslali - bola cokoladova s parizskym kremom.

lamps
29. sep 2012

@muffinka8 ja používam obyčajnú červenú z drogérie a zafarbí mi hmotu na krásnu červenú 😉

eliska22
29. sep 2012

@79zuzana tá tortička je suprová 😵 😵 😵

lucula73
29. sep 2012

@muffinka8 tak čiernu či červenú si objednala? 😀

levandulka3
29. sep 2012

rýchlo pridám fotečky a idem sa kochať tým čo ste popiekli, ja som mala kvetinkový víkend samá orchidea a na 60. výročie svadby som upiekla tortu v duchu "Zlatá jeseň života"

levandulka3
29. sep 2012

@mimoza13 a ako sa s tým robí myslím ako dosiahneš ten ozdobný kraj ako to orežeš 😖 neviem či si pochopila čo sa chcem spýtať

lamps
29. sep 2012

@levandulka3 všetky sú krásne 😅 😅 😅

levandulka3
29. sep 2012

neviem či nie je neskoro na tú spidermanskú mne sa páčila táto je taká iná

levandulka3
29. sep 2012

dievčatá mám na vás prosbu vlastne 2:
1. ako spojiť na torte tému hasiči a kominár?
2. aké rozmery majú mať minitortičky na stužkovú (štvorce), koľko korpusov na výšku a aká je cena za jednu
Ďakujem 🙂 😉

levandulka3
29. sep 2012

neviem kto chcel tú upírsku ja som robila na tému upírske denníky túto je tam prsteň, jablko, drevený kolík na upírov a hlavne krrrrv 😝 😝

florentina
29. sep 2012

@b.janka pokud můžu něco k tvé cenové politice, já taky začínám a chápu, proč jsi tu zakázku vzala, ale myslím, že je to ve finále kontraproduktivní....píšeš, že jsi ji vzala, že to byl první zákazník a třeba tě doporučí dál, ale zároveň jsi ji moc nezdobila a ještě s ním bylo divné jednání....tudíž stejně neukážeš co dokážeš vyrobit a pochybuji, že tě takovýto člověk doporučí dál. Ale nemyslím to zle, fandím ti a za sebe musím říct, že to podle mne chce čas, když budeš dobrá, tvá práce se rozkřikne i přes kamarády a známé a tak.
A souvisí to i s tím, co psala @pralinka25 ...já si myslím, že sice velkovýroba určitě může stáhnout ceny za suroviny a využití kapacity výrobních prostorů, ale zase zaplatí za jiné věci - mzdy, odvody, nájem aj....prostě myslím, že to případné snížení ceny, tak aby to pro firmu bylo i dále ziskové, nebude tak markantní. Takže můj názor je, že takovýto dodavatelé dělají hluboce pod cenou a škodí to nejen jim, ale i všem ostatním v okolí. Bohužel, dělám pro živnostníky v rámci své práce a setkávám se s tímto bludem často. Lidé berou práci, aby nějakou měli i za podmínek pro ně nevýhodných. Na tom ale nevydělají, režii jim to nezaplatí, jen jim to může zajistit krátkodobou dostupnost finanční hotovosti, ale stejně jim ty peníze ve finále budou chybět...nic tím nevyřeší a naopak ztíží situaci všem ostatním na trhu, kteří před zákazníky vypadají jak vyděrači, ale přitom často jedou na minimální možný zisk, tak aby to mělo vůbec cenu.

daducha
29. sep 2012

Babýýý,myslite ze by bolo velmi blbe odovzdat Masu a medveda bez hlav ? 😀 😀 😀 😀 .sa mi to táááááák nechce robit ze az 😝 😝 😝 .Joj,mam akusi krizu uz par dni a ked si predstavim, co ma caka buduci tyzden,tak mi je blbě.Okrem ineho eiffelovka,modelovana na vrch torty.Ako toto spravim, ani ten hore netusi 😀

aduskatt
29. sep 2012

@daducha daj nazov Masa, medved a gilotina a mas vystarane🙂

janula.h
29. sep 2012

@levandulka3 hasiči zachraňujú kominára z komína čo visí za nohu 😉

janula.h
29. sep 2012

babyyyyyyy niet nad dobrý pocit z konečne poupratovanej kuchyneeeeeee 😵 😵 😀 😀 😀

florentina
29. sep 2012

@b.janka a ohledně konkrétní ceny, zkus si sednout a na konkrétní dort si sepiš všechny výdaje...suroviny jsou jasné, stačí propočítat dle receptu, ale i takové věci jako elektřina tŕouba a mixér, mytí nádobí, pečící papír, smršťovací folie, olej na potření, podložka, špejle...já nevím...prostě vše co použiješ...i když to do budoucna nebudeš potřebovat, neb budeš mít cenu za kilo, uvidíš jaké jsou tvé skutečné náklady a řekni si, kolik chceš zisk...jako když člověk začíná, trvá mu vše déle, tak se nedá počítat suma za hodinu, to by vyšlo že bereš hrozně málo a nebo, kdyby sis to nechala zaplatit, byla by torta tak drahá, že by ji nikdo nechtěl. Ale prostě říct si, že třeba plácnu za míň jak 200Kč nemá pro tebe cenu to vše absolvovat /no prostě tam ať si klidně každý dosadí co chce/. Vyjde ti nějaká konečná suma a tu pokráti počtem kil toho konkrétního dortu /já to takhle zkoušela na dortu pro rodinu/ a uvidíš orientačně, kolik ti vyšla tvoje reálná suma za kilo. Já to tak udělala a nestačila jsem se divit. Já chápu, že když někdo začíná, musí být soudný a tomu přizpůsobit cenu. Ale zase dělat to zadarmo taky nejde. Chápu, že dort je pokaždý jiný, jiná váha a složení, ale títmo jedním konkrétním propočtem alespoň získáš reálnou představu o situaci a zjistíš, zda to pro tebe má smysl.

simasa
29. sep 2012

@pristela nádherné, aj tá svadobná je zasa úchvatná 😵

levandulka3
29. sep 2012

@janula.h no to by bolo super ale to jeden človek je zároven kominár a dobrovolný hasič 😢

simasa
29. sep 2012

@miciatko Ja som tu sablonu mala doma uz davno, len sa mi to doteraz moc nedarilo, ten stencil. Ale po Zanetkinom skoleni... 😀

vecernicci
30. sep 2012

@florentina promluvila ekonomka 😀 😵 😵 😵

reruna
30. sep 2012

Ahoj, tak vidím, že jste si parádně užili streto, škoda, příště mi to třeba vyjde taky, holky já vůůůůůůůbec nestíhám, jsem už měsíc zpátky v práci, za tu dobu už byli kluci 2X nemocní a já jsem nachlazená v podstatě neustále, v práci toho mám tolik, že si většinu toho nosím domů a dělám to pak celé odpoledne a kluci samozřejmě se nudí a zlobí, no zlatá rodičovská a nevím, na co jsem si tenkrát stěžovalaaaaaaaaaaaaaaa 😝
Maličký dort pro Michálka jsem dělala včera až do noci, sice měl svátek už včera, ale dřív jsem to prostě nestihla - a máto být KITT, inspirace odtud - takže díky, ale mě se to vůbec nedařilo, měla jsem černou hmotu Renshaw, ale je strašně měkká a to auto se mi vůůůůůůbec nepovedlo, podle mm prý zkazilo celý dort, ale oslavenec už to viděl a líbilo se u to

florentina
30. sep 2012

@vecernicci no jo, už mlčím 😀 😀