Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. okt 2012

Holky já mám zase den, včera u nás byla bouřka, tak vypli proud. Naštěstí jsem ještě ani nazačala péct, to by mě piclo, kytičky jsem drátkovala u svíčky. Dnes jsem jak po mladých. V noci v 00.30 to znova pustili, tak začalo všechno hrát svítit, tak jsem se probrala a šla to vypnout. Pak už jsem nemohla zase usnout .Ráno jsem pozbírala rozbité květináče s muškátama po celé zahradě. Když se daří, tak se daří.

aduskatt
5. okt 2012

@lamps jeeeeejdanenky🙂) v tom zufalstve ma to ani nenapadlo🙂) idem pozriet, ci tu take mame

mamina1978
5. okt 2012

@blcha ..........................inspiracie z internetu................................................
Tu je par inspiracii,skus pokombinovat, tak snad trosku pomozu..... 😉 🙂

snu
5. okt 2012

@dm1 robila som 2 male,, davala som na konce spajdle a zapichla na tortu,ale to som robievala z cukrikov.. takze radsej mam zajtra urobit rovno pred oslavou a supnut to tam?

aduskatt
5. okt 2012

@lamps najdene sklenarstvo, zavolane, objednane, dohodnute.......poobede si idem pre to🙂) kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

lamps
5. okt 2012

@aduskatt no vidíš, to je super 😅 😅 😅 sklo ti odrežú, ja som mala včera taký "super" deň, dnes idem šúľať punčovinové guličky 😀 😀 😀 a ty pekne uprac rozbité sklo 😀

zklimekova
5. okt 2012

torta odovzdaná...hor sa von ..kým sa dá 🙂

aduskatt
5. okt 2012

@lamps ono prasklo tak, ze som ho zlepila a dala naspat, xixi......ale uz tam asi velmi nic nepolozim, uz vobec ne trojposchodovu tortu............🙂)len na tri casti bolo.......

dm1
5. okt 2012

@snu mozes urobit kludne aj skor len si to daj cele na drotik nie len konce

daducha
5. okt 2012

ahojte, moje najnovsie a pokracujeme ,uz iba tri 😉

lamps
5. okt 2012

@daducha och, tie sú nádherné 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

79zuzana
5. okt 2012

@zklimekova krasna jemnucka 🙂

@daducha nadherne

adka_praha
5. okt 2012

ahojte...
po veeeelmi dlhej dobe sa zasa hlasim... idem sa aspon turty pokusit pokukat, ale to bude asi na minimalne tyzden... 😅 sme sa stahovali, potom sme dlho net nemali, potom zas taky pomaly, ze som sa pripajala len vtedy, ked bolo nutne, alebo som na to mala nervy...
pridavam par mojich pokusov, jeden je este neposkladany v chladnicke...

mamina1978
5. okt 2012

@jakelina to je teda hruza. 😖 ☹ Aj u nas bol vcera taky silny vetrisko , tmave az skoro cierne mraky a lialo ☹ ....
No dnes je teplo a svieti slniecko . 😉 🙂 My sme uz kvety ulozili do dnu prechodu , takze nam nenarobil ten vietor ziadnu sarapatu 😉 🙂 🙂

lencza
5. okt 2012

přeji hezký den
jdu si pro radu
ráno jsem si svařila šlehačku s čokoládou na mascarpone krém, když ho dám do ledničky, musím ho nechat vychladit až do zítra nebo bych ho mohla už večer vyšlehat?

saminka
5. okt 2012

holky moc diky za likes ale mam nejake pochyby, nejak se mi nelibi ta zluta na dortu kdyz je vsude jen modro, jak jinak bych mohla udelat jednicku na dortik aby drzela?moc diky , je to prvni dort pro nekoho nez jen rodinu tak nevim 😅

zdenallicka
5. okt 2012

@lencza Stačí večer..🙂

lencza
5. okt 2012

@zdenallicka děkuju

eliska22
5. okt 2012

jáááj baby vy už určite vypekáte a ja tu trčím v robote, takže mňa to čaká keĎ prídem domov, idem piecť pre dcérku k meninám a na pondelok do práce ako prískočné 😉

pristela
5. okt 2012

ženy , mne sa vcera s potahom dariloooooooooooo ☹ ☹ ☹ ☹ som vypotila snad vsetku chorubu, dnes mi je ovela lepsie 😀 aspon na nieco to bolo dobre 😀
je mozne aby boli zle cukriky? 😕 som vsetkych 10balíkov vyhodila 😠 čo by ma netrapilo , keby som v nich uz nemala cukor! 😠 😠 😠 😠 mala som v skrini este dva baliky starych tak som naposledy dala sancu im a tie sli v pohode, len ja ted potahovat trojposchodacku, obdlznik a auto a ani jeden cukrik doma 😀 😀 😀 ani som neslzila, len som si pot utrela a makala dalej 😀 pak som potiahla torty /jednu poscodacku/a na.. bubliny, tak som vypichovala špendlíkom 😠 jasne , ze som sa netrafila do stredu a zamazala som si potah 🙄 pak sa mi zas pokaslala perlet na stuhe, tak som ju umyvala a zoskrabavala uz na torte 🙄 sem tam som šprtla nechtom do potahu, alebo sa mi zaryli kvietky kde nemali 🙄 ide ma z tej torty porazit a to ta do trnavy-dufam ze si ju u mna neobjednali pre moju "bezchybnu" prácu 😀 😀 😀 😀 jaj az smiat sa musim 😀 myslím ze ked ju budem odovzdavat vypotim aj nasledujucu chorobu 😀 aaale dnes pokracujemeeee s elánom vpred!!! 😀

zuzkazarka
5. okt 2012

@pipka máte takéto bábenko aj na predaj?

pristela
5. okt 2012

@daducha aaach , keby nebyvas tak dalekooooooooooooooooo, objednavam si u teba torticky pre nas 😵 😵 😵 zbožnujem tvoju robotu, isto som ti to este nepisala 😀 😀 😀 😀 su uuuzasne!!!!

eliska22
5. okt 2012

@pristela mať tvoj Elán diefča 😕 😀 dnes by som ho tiež potrebovala 😝

zuzkazarka
5. okt 2012

Nádherné tortičky-hotové umenie 🙂

pristela
5. okt 2012

@adka_praha tí s.r.o-čáci sú bombový 😀 😀 😀 😀 teda aj ostatne torticky ale oni su TOP 😀

levandulka3
5. okt 2012

@daducha nádhera ,krásne farby 🙂 podľa čoho si robila Eiffelovku, je na to nejaký postup? Ď.

adka_praha
5. okt 2012

@pristela dakujem... 😵 😵 😵

baby inak chcela som sa opytat... poprosit nejaky tip- teri bude mat narodky, chcem jej spravit lentilkovu tortu- ako spravnemu lentilkovemu zavislakovi 😀 , ale rozmyslam, aku... nech sa to s tymi lentilkami nejak nebije... rozmyslala som, ze lentilky len na vrch a okolo to oblozit kindercokoladkami... 😕 ale krem a korpus netusim... 😕

jakelina
5. okt 2012

Moje chudák růže dělaná včera bez elektriky při svíčkách. 😀 😀 😀

aduskatt
5. okt 2012

@adka_praha ja som robila takuto, plnka je pribinakovy s bananom

levandulka3
5. okt 2012

@pristela a ktoréže cukríky si to mala také zlé, lebo mne sa zdá že hmota robená z cukríkov Rubino z L.. už nie je to čo bývala, ale objavila som biele v T...u a tie sú perfektné, ked stihneš tento týžden tak sú ešte aj v akcii 🙂