Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zz134
22. apr 2013

@aduskatt ja som taky amater a vobec nepoznam "cukrarske" zasady co sa moze a co nie...a presne my to spravili obe torty ktore mali pribinaka...tank s mascarpone bol v pohode. No cez vikend ma caka karate torta pre svagra. Chcela som stvorec ale bojim sa strasne ze tie rohy krasne nezapracujem...tak asi dam kruh...
No a potom cokotransfer ale to uz vidim ako pokazim :(

aduskatt
22. apr 2013

@zz134 neboj, vsetky sme zacinali.-)) ja som pod prvu tortu dala s radostou tvarohovy krem a divila sa, ze i tecie cely potah🙂

tinamk
22. apr 2013

dievcata chcem sa spytat, ked robite 2 poschodku tak tu vrchnu cast ked date na spodnu obalenu uz do hmoty tak to prilepite nejako roztopenou hmotou alebo niecim aby sa to nezosuchlo? ja som sa to snazila vycitat v nejakych diskusiach ale neviem sa dopatrat.. dakujem za kazdu radu a musim ju vystuzit ked idem robit 2 poschodku?

aduskatt
22. apr 2013

@tinamk ona sa tou vahou udrzi a nebude ti padat.........osobne vystuzujem kazdu poschodku, lepšie sa mi potom spi🙂)

mamavera
22. apr 2013

ĎAKUJEÉM

tinamk
22. apr 2013

@aduskatt dakujem moooc takze nemusim nicim potierat ja som sa bala aby to necaplo🙂)) a vystuzim ju pre pokoj na dusi.. vdaka za radu

lokalistin
22. apr 2013

@dada2007 mne sa zda,ze tu tortu robila @levandulka3

levandulka3
23. apr 2013

@dada2007 vidím že ti ju už sem dali to bola moja 😉 som tu ja nebola nestíham ☹

dajna11
23. apr 2013

baby,prosím.....svadobná torta,nie velká ...klasika....velké kvety na nej a má byť biela.....ja neviem,zasa klasika ruže??nemáte nečo krásne🙂???

ludkas31
23. apr 2013

dobre ranko, kupila som potahovku a je uplne ale ze uplne tvrda...co s nou mam robit? ...som sa rozhodla ist prvy krat vyskusat potiahnut tortu a vsetko sa to ser.....prvy aj posledny krat som sa na to dala...fnuk fnuk

kobrtko
23. apr 2013

no, baby, tak ďakujem, sa teraz škerím ako malá, lebo tortička uspela... ak sa dožijem, možno už o rok 😀 pošlem foto ďalšej 😎

kobrtko
23. apr 2013

@wera.g odpadnem... 😀 nádherné kvietky... tak to sa musím naučiť... možno už o 10 rokov zvládnem 😅

kobrtko
23. apr 2013

@lamps skutočný podmorský svet je ešte farebnejší ako ten náš, vymyslený podmorský... smelo do toho, určite taká ryba existuje... a možno aj so zelenými pásikmi, neboj sa experimentovať... 😵

mimcak
23. apr 2013

@zz134 ahoj čokotransfer som si odstrihla na požadovanú šírku položila ho na papier na pečenie. Roztopila som si čokoládu s cerov a nie horúcu,ale už takú chladnejšiu naliala na pripravený čokotransfer, vyčítala som že horúca by rozliala ten vzor. Nechala som trošku stuhnúť,ale nie úplne ,len tak aby sa nerozlievala a pricapila čokotransfer s čokoládou na tortu. nechala zachladiť v chladničke a potom stiahla ten čokotransfer.

maya30
23. apr 2013

@levandulka3 4-kilovy krigel som robila 2x v 22cm forme 5x plneny a navrchu bielka nad parou z 5 vajec

aduskatt
23. apr 2013

@ludkas31 ona v rukych za par sekund zmakne a bude sa s nou robit fajne🙂 v kybliku su vsetky tvrdsie

aduskatt
23. apr 2013

@levandulka3 soryyyy, ja som mala nejak zafixovane, ze ju robila Ajka..... sa ospraveldnujem, ze som ju prisudila niekomu inemui

mimcak
23. apr 2013

@dajna11 ja mám takéto uložené

viera6
23. apr 2013

ahojte,prosím vás ako urobiť toto srdiečko...

mima595
23. apr 2013

holky, nemate niektora sablony na futbalovu loptu??? su tam nakreslene 5-uholniky a 6-uholniky...ja tie svoje som mala v starom PC a nemozem ich nikde najst....

keby ste boli take dobre mi ich poslat na miriam.lehetova@post.sk bola by som naozaj velmi rada....

diky

aduskatt
23. apr 2013

@viera6 myslim, ze sa to robi na polystyrenovom srdci, naskladas si to tam, nechas vyschnut a potom zlepis dokopy

ludkas31
23. apr 2013

@aduskatt vdaka uz sa zadarilo to nejako zmäklo...a tu je vysledok mojej prvej, nemam ziadne pomocky k vyzdobeniu tak aspon takato jednoducha

dagmarmustafa
23. apr 2013

Synčekovi k meninam🙂

aduskatt
23. apr 2013

@ludkas31 ako prva je paradna🙂

ludkas31
23. apr 2013

@aduskatt jeeej, dakujem moc potesi....

dajna11
23. apr 2013

a ešte moje žienky,staroružovú ako urobím?mám klasické wiltonky gélové pink a rose a neajaké prachové ale to tiež ružové....aby som tpo urpbila také jemné a neprepískla to 😀

ludkas31
23. apr 2013

@aduskatt chcela by som si kupit nejake aspon zakladne pomocky na vyzdobu vies mi poradit?, by som urcite chcela nieco na vyhladzovanie ? (zehlicku?), a na vyzdobu by som chcela nejake kliestiky, a este nejake vykrajovacky, take neutralne, ...co by si mi poradila ty? vdaka

aduskatt
23. apr 2013

@ludkas31 poslala som Ti IP🙂

aduskatt
23. apr 2013

@dajna11 ja som robila tak, ze som do ruzovej (pink) dala kvapku hnedej.......ale fakt ze malilinko