Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
27. apr 2013

@bambula1307 @mia1111 baby tak nahriatie a vychladenie nepomohlo, teda na chvilu hej, ked som ju preslahala tak vyzerala ze je ok, ale nechala som chvilu postat ze ako sa bude spravat a ona sa znovu zrazila 😝 takze plan B je smotanovo-jogurtova plnka, sak to veelmi podobne, ci ? 😀

maya30
27. apr 2013

@mysiatkoo dakujem 🙂 ale pravdaze ma to hrozne bavi, teda okrem tej jednej, ale ked je toho privela, tak si to vobec neuzivam 🙂

maya30
27. apr 2013

@halienka ja vlacim domov krabice hlavne z lidla, ludia ked aj donesu, tak vzdy malu, no mam ja na to nervy ? 😀 Nastastie mame jednu izbu taku odkladaciu tak to mam kde skladovat

mia1111
27. apr 2013

@pristela - tak ja končím s tortami, toto čo jeeeee???????? Nááááááádhernééééé všetky 😵 😵 😵 😵 , že Ty si bola u Alana Dunna na predĺžený víkend, že? 😅 Veď tie kvetinky sú úplne neskutočnéééééé, waaaaaaaaaau a tie ostatné bezkvietkové tortičky tiež, nádherná práca 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mrka2
27. apr 2013

@pristela prenádherné. mozem sa opytat,kde si kupovala tu abecedu,co mas s nou Matko? ja to nemozem najst, raz som to videla na MMB,ale uz to zmizlo,kym dosli peniaze 🙄

mia1111
27. apr 2013

@maya30 - tak to mi je ľúto, nechápem, jak je to možné, u mňa to vtedy pomohlo ☹

mrka2
27. apr 2013

babule, ja vas obdivujem vsetky, co dokazete robit kvety na drotikoch, mna to voooobec nebavi 😝 a nemam na to nervy. bola som aj na kurze a len sa v tom uistila,ze toto nie je moja parketa. 😅

levandulka3
27. apr 2013

daľší týždeň za nami môže sa víkendovať - tento týždeň až na tú jednu orchideovú čisto pánska tematika ☹ a tá posledná ešte aj anatomická - mal to byť kolenný kĺb snáď som to trafila

lamps
27. apr 2013

@pristela noooo, čo ti na toto ja poviem 😨 😨 😨 😨 Žanetka, upadla som do hlbokej, ale fakt hlbokej depresie z teba 😀 😀 😀 😀 normálne som po zhliadnutí tvojich tortičiek na dne a neviem, či sa z neho vôbec dostanem, neviem, či sem vôbec ešte nejakú svoju tortu pridám a máš to na svedomí ty 😀 😀 😀 😀 😀 normálne som rada, že som ti žiadnu tortušu na tie tvoje narodky nerobila, veď by bola pri tých tvojich skvostoch len taká chuderka 😀 😀 😀 😀 😀. Ach tortičky krááááááásne, ja som sem len kuk cestou ako idem prádlo povešať tak idem a snáď to nejako dnes aj predýcham 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
27. apr 2013

@maya30 @pristela náhdherné baby!.,..teda 😵 nádherné dorty...vlastně všechno🙂

florentina
27. apr 2013

@halienka já na malé dorty krabice dávám a na ty co nemám takovou krabici, tak říkám, že dávám bez a také jaký rozměr bude mít podložka....protože taky se mi stalo, že jsem měla domluvený dortík 20x20cm a paní si koupila přesně tak velkou krabici...ale já si myslím, že je fain na to upozornit, aby si každý mohl promyslet přepravu.

bambula1307
27. apr 2013

@maya30 ono to treba nechat prejst varom a znova riadne schladit..ja by som nechala cez noc a chladila by som v nadobe v kt. som varila a aj slahala by som v nej.

florentina
27. apr 2013

@levandulka3 perfektní všechny a ta tramvaj, ta je fakt pecka!

lamps
27. apr 2013

@bambula1307 no keď si to chlapi myslia, sú na veľkom omyle a treba ich rýchlo z neho vyviesť 😀 😀 😀 😀 a teba obdivujem, že to s dvomi malými deťmi zvládaš

kuckovaka
27. apr 2013

Prosím Vás neviete ako postupovať pri výrobe topánočiek z marcipánu na tortu?

maca77
27. apr 2013

@pristela pááááááááni ... tie sú nádhernééééééé 😵 😵 😵 si sa rozbehla s tými tortami 😀

... musím pozrieť aj ostatné, lebo sa tu nazbieralo kopec krásnych výtvorov 😵

lokalistin
27. apr 2013

@pristela neuveritelne,krasne moc moc moc krasne,kazda uzasne prepracovana aj ked si ich mala tak vela,tie kvety boze aj ja chcem co to je to fialove za kvet?zenska musis mi ukazat ako ich tienujes a vlastne aj robis,tie male ruzicky ruzove a zlte uzasne odtiene perfektne fakt

luciahromadkova
27. apr 2013

@wera.g neviem ci sa trafim ale mam toto 😉

lokalistin
27. apr 2013

@lamps presne to iste som si pomyslela aj ja a baby neberte to v zlom vsetky torty su krasne,ale po tych od @pristela mi vsetky pripadali take fadne,tiez som si hned pomyslela,ze ja sem asi uz nikdy nic nebudem davat,ved popri tymto su moje totalne otrasy,ale zase pozerali ste vcera najlepsie slovenske torty? ten new york?to bol niekto z topolcian? bola mi nejaka povedoma a toho chalana co jej niesol tu tortu poznam tak ale to bol totalny otras to si myslim,ze kazdy zvladne lepsie ako ona cirkus bol suprovy

janula.h
27. apr 2013

ahojj moje víkendovky snáď vás večer olajkujem 😀 alebo pôjdem tancovať?? pridá sa niekto??

79zuzana
27. apr 2013

Moje dnesne....viem, ze po zhliadnuti predchadajucej stranky su tu uz zbytocne...ale tak co uz...su moje 😉

pristela
27. apr 2013

Holky vsetkym mooc dakujem za pacitka aj pismenka 😵 😵 😵 😵 mooc to pomaha , som sa bála bo vsetky torty okrem jednej mali sice nejake zadania ale inak mi povedali ze si mozem robit co chcem a to vzdy taak trrpnem aka bude reakcia 😕 😵

@maya30 myslíš výhonky na tej torte : Alicke ? zeleny drotik a ružove lístky? som len obalovala drotik páskou a primotavala tie výhonky, to som robila podla jednej kytice sa mi to straaasne páčilo

@mrka2 je to táto : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822&i9... a je uuuzasna, krasna a jednoducha práca

@mia1111 si rob prdel zo mna 😀 😀 😀 😀 len pekne peč viac a viac nech tu mam pri čom slintať mas krasnunke torticky a sladkééé 😀 😀

@lamps no teda TY s tvojimi tortickami máš teda obrovske pravo upadat do depresie, chachaaa, žena moja som rada, že ťa poznám , milujem vtipných a pohodovych cloviečikov 😀 😀 😀

@lokalistin čo ja viem co je to fialove za kvet ? 😀 😀 😀 okrem ruží na tej krivej nieje asi ani jeden kvet realny 😀 😀 😀 ludia mi zacali volat tie torty nie krivé , ale moderné 😀 tak možu mat aj "moderne" kvety 😀 😀 😀 ja som moc kvetov neurobila, vzdy odo mna chceli len ruze 🙄 takze som fakt len zaciatocník a absolut sa nechytam na realne vymakane, aale na dooochodku, eej bisťuuuu , na dochodkuuuu ..... 😀 😀 😀
Mojenko, tienovanie je strasne jednoduche a hodne moc efektivne, nabuduce vianoce 😀 😀 😀 😀 ti mozem ukazat ,ale zas bacha ja fakt niesom odbornik na kvety 😕

pristela
27. apr 2013

@lokalistin ty si trdloooo 😀 😀 😀 😀 prestan bo budem davat len na fb 😝

lokalistin
27. apr 2013

@pristela truba,v maji budem doma sice su prijimania a mamina uz mi hovorila,ze ten tyzden mame najviac siat,takze bude makacka,ale mozno mi da par hodiniek tak by som brnkla ci by si nemala cas

bambula1307
27. apr 2013

@lamps dakujem 😉 ..si predstav ze bracho kosi 😉 ..ale potom ide zase na tyzden het za priatelkou. On si ale moc dobre nevybral na dedinu potrebuje taku co mu troska pomoze aj v tej zahradke..no ona je nejake tintitko ze sa jej kolena vyklbuju..tak asi moc robit nebude ☹ ...ako mu otvorit oci..

lokalistin
27. apr 2013

@pristela nie nie davaj aj sem vsetky mam ulozene niekedy mozno okopirujem,ved v mojom vydani ani nezbadas,ze je to tvoja kopia 😉 😀 😀 😀

lokalistin
27. apr 2013

babule dneska som bola u sestry a sused tam ma takuto magnoliu mna skoro slahlo,ked som to videla neuveritelna nadhera, fotene z dialky z auta tusim aj cez sklo

bambula1307
27. apr 2013

@pristela zanetka tie tvoje tortuchy.. nadherne, to hned vidno, ze umelec robil 😉 ..som si ulozila. Mala si ich tiez riadne vela a pri tej situacii s rukou..klobud dole. 😉

@lamps Andrejka prosim ta, nepis take veci, ze nepridas tie tvoje krasne torticky, su nadherne originalne..jemnucke..proste su tvoje a kazdu hnes spoznam 😉 😉

sticker
27. apr 2013

@halienka To boli akože tvoje prvé tulipány?!! Nádherné!!!!!! 😵 🙂 😉 Dobre si sa "namordovala" 😀

mrka2
27. apr 2013

@pristela dakujem! presne tuto som tam videla a potom som nemohla najst 🙂)) vdaka vdaka vdaka! idem objednat 🙂