Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
19. máj 2013

@mysiatkoo inak.........v reštike som ti spravila pár záberov.........ako to že v albume chýba tvoja fotooooooo???????? 😨 😕

mysiatkoo
19. máj 2013

@dada2007 😀 😀 😀 ta vobec nie je podstatnaaa

dm1
19. máj 2013

a pridavam este svoju tohtotyzdnovu nocnu moru 😝

dada2007
19. máj 2013

@mysiatkoo akože nie je podstatnaaaaaaať?????????

mysiatkoo
19. máj 2013

@dm1 normalne si ma ukecala... mas ju tam 😀 😀

pipka
19. máj 2013

@dm1 dani paraaadna...aj mna caka na sobotu a ver mi, ze ja mam z tychto dvoch co ma cakaju nocne mory uz mesiac 😅 🙄
ako dlho si modelovala vsetky postavicky 😕 😅 ja tu sedim este len nad nemom...a este ma caka Dory, korytnacka, mickey, minnie a ze ak stihnem, tak aj pluto...no asi nestihnem 😅 😝 😀 😀

maca_p
19. máj 2013

hadzem tapetu, ale mne sa strasne pacia taketo bizardne svadobne torty 😀

dm1
19. máj 2013

@pipka no ved prave to ze ja som ich zacala robit vo stvrtok v noci a ked som prisla v piatok z prace domov dokoncila som ich lebo povodne mali byt plastovi a nemali ich

pipka
19. máj 2013

@dm1 ooo kiezby som ja niekde zohnala plastovych ☹ 😅 😅
ale obavam sa, ze sa im nevyhnem 😝

jakelina
19. máj 2013

@pipka se domluv s Dankou, ta už to má v malíčku a udělá ráda i tobě 😀 😀 😀

pipka
19. máj 2013

@jakelina viem si predstavit to nadsenie 😀 😀 😀 😅 ze Dani @dm1 ? 😀 😀 😀

levandulka3
19. máj 2013

@dm1 nie vymyslela som si sama lebo všetko je po madarsky a ja po madarsky neviem a veľmi všetkým chutil hoci som pôvodne vôbec netušila čo z toho bude 😝 😝 dokonca moji zmlsaní chlapi doma povedali že je hriešne dobrý a to už je čo povedať 😉

dm1
19. máj 2013

@levandulka3 hovorili tam ze sa chystaju poprekladat tie recepty mne sa to velmi pacilo super to vyzeralo hlavne tie stvorceky kazdy mal ochutnavku - limetkovy a cokoladovy aj som sa tesila ze super zivocisna slahacka ale ta zelatina co tam bachli to prebila a nechutilo mi to veru 😝. aj ta riedka napln bola na mna veeelmi kysla 😝

dm1
19. máj 2013

@pipka jasneee uz aj sulkam a v pondelok posielam 😀

mia1111
19. máj 2013

@vecernicci - zlatko, ja som našla tieto slnečnicové, sú to INŠPIRÁCIE Z INTERNETU 😉 Posledná je moja srdcovka, takú si raz urobím (keď sa naučím modelovať pekné slnečnice) 😵 😵 😵 😵 (aj keď toto nevyzerá na slnečnice, ale skôr na gerbery 😉 )

jenie123
19. máj 2013

Kocky.. len vam sem hodim torty a idem spat.. vela som toho cez vikend nepospala... musim vas cez tyzden docitat a opacitkovat..

pipka
19. máj 2013

@dm1 milujem ta 😀 😀 😀 😵 😵 😵 co pijes? platim 😎 😀

pipka
19. máj 2013

inak teraz jedna prosba.... 😅
potrebovala by som dobry orechovy krem..ale nemaslovyyyyy 😖 mate niekto odskusany nejaky fajny? 😕 😅
lebo ja nemam sajnu...a teda zamiesat do pribinaka orechy sa mi nepozdava...a nejak inak aby bol aj dost tuhy si neviem predstavit 😕 ☹ ☹
prosiiiiiiiiiiiiiiim 😅

jakelina
19. máj 2013

@pipka tak to fakt nevím, napadá mě karamel, kávový atd. Ale všude je máslo. A něco jako pařížskou šlehačku a do toho přidat ořechy, nedělala jsem, tak nevím jaké by to bylo??? 😲 😲 😲

mia1111
19. máj 2013

@dm1 - obdiv, moja, toľko postavičiek, ja by som ich robila týždeň, fakt 😉 . Náááááádherná tortička, juuuuuuj 😵 😵 😵 😵 Počuj, nemáš zle nastavený foťák? Vždy máš pekne pofotené tortičky, toto si fotila asi pri umelom svetle, že? Možno by pomohlo ubrať teplotu farieb, aspoň trošku, boli by výraznejšie farbičky 😉 Naživo bola určo neskutočne krásne farebnááááá 😵

pipka
19. máj 2013

@jakelina no ved toto...aj mna napada cokolvek..ale bud je tam maslo..alebo ak dam do parizskej orechy...nebude to mat moc chut orechov skor cokolady asi 😅
jedine ze by som z bielej coko spravila mascarpone a do toho dala osladene orechy...ale neviem tu tuhost...ci to bude dost tuhe, lebo to na spodok poschodky 😖
alebo skratka urobim aspon s troskou masla...ze dam vanikĺkovy pudingovy a orechy a maslo...to by snad slo 😕 😅

pipka
19. máj 2013

@jakelina vidis...inak ten kavovy s orechami by tiez nemusel byt zly 😵 😵 😵 je tu niekde recept? 😕 alebo mi ho pisni pliiiis 🙂

mia1111
19. máj 2013

@pipka - tutok som našla nejaké orechové 😉
http://www.tortysnov.sk/diskusia/tema/ako-na-or...

mia1111
19. máj 2013

@pipka - ale všade ide asi to maslo 😅

aduskatt
19. máj 2013

@pipka ten kavovy sice je s maslom, ja osobne maslove kremy nemusim, ale tento je fakt mnam🙂)
1, 5 dcl Nesca, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg orechov, rum podla chuti,

Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv orechy, potom rum

vlada111
19. máj 2013

@pipka no to som veru ešte nepočula, aby niekto vymyslel nemaslový orechový. No určite by som do neho orechy opražila. Napadlo mi akurát, že je super kombinácie do jogurtu orechy s medom. Nerobíš pred tým pribinák, žeby si zobrala za lyžičku z neho a dala si tam orechy? No znie to ako poriadna haluz, ale človek nikdy nevie. Aj čokoláda s chilli je super a pred pár rokmi by to bola haluz 😀

pipka
19. máj 2013

@aduskatt
@mia1111 dakujem mooooooc, veru asi ten kavovy spravim, ten ma ukecal 😎 😀 😀

martuli
19. máj 2013

Vsem, ktere prispivate do tohoto fora moc dekuju, daly jste nam odvahu udelat s manzelem nas prvni potahovany dort a mel neskutecny uspech, moc diky

pipka
19. máj 2013

@vlada111 vladik robim dve poschodky a do kazdej torty a poschodia iny..aj pribinak, takze mozem vyskusat..ale teda mna to absolut neoslovuje, ze do tvarohu vlastne davat orechy 😅 aj keby oprazene...ale sak skusit mozem 😉
uz som jedla aj slane pracliky v cokolade a isla som sa za tym zadrhnut...tak veru ktovie 😅 😅 😀 😝

aduskatt
19. máj 2013

@pipka inak, ja nerobim kavu zvlast, dam do hrnca vodu, mlieko, muku, tri kopcovite lyzice Nesci a varim, kto by spinil pohar navyse?🙂