Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jún 2013

no žienky moje sladké, všetky tri tortuše mám odovzdané, reakcie na ne boli kráááásne, dokonca ja chlap, ktorý prišiel s manželkou pre tortu s trúbkou sa tešil 😵 😵 😵 😵 tak som spokojná, môžem dnes trocha oddychovať na budúci týždeň ma čaká jedna tortička s mačiatkami a a jedna s laptop-om, pani chcela, aby bol otvorený 😕 som ju taktne odhovorila sa bojím, že ak bude takto teplo tak otvorený laptop to neustojí

adrika202
22. jún 2013

taaak a konečne posledná tento týžden,a možem si dať ruky do vrecka a nohy na stol 🙂

levandulka3
22. jún 2013

@jakelina gratulujem a super tričko 😀 😀

maca77
22. jún 2013

... ja som teraz len takú jednoduchú dokončila, ale som rada že je hotová .... už sa mi ani fotky sťahovať nechce, lebo deti otravujú 😅 dúfam že večer sa k tomu dostanem ...
.. inak som bola taká smutná z toho, že na dnešný deň som mala robiť svadobnú tortu, rezervovali si ju už dávnejšie a pred mesiacom ju zrušili 🙄 kámoška mi povedala že jej nastávajúca svokra objednala inde, tak jej to nechce komplikovať 😝 .... ale dnes som aj rada, si viem predstaviť ako by som v tej horúčave nadávala ... len som zvedavá ako ju previezli z L.Mikuláša do Spišskej Novej Vsi, stovku kilometrov 😕 😝
@lamps prezraĎ... ako si si pomohla celofánom? 😕 😀
@pristela nádhera 😵 😵 😵

jakelina
22. jún 2013

@maca77 všechno zlé je pro něco dobré.

lokalistin
22. jún 2013

baby vsetkym dakujem za paci sa mi a psychicku pdporu 😉 pospala som si a je mi este horsie asi mam migrenu ide mi hlavu roztrhat 😝

jakelina
22. jún 2013

@lokalistin já jsem včera pekla asi tři hodiny v kuse, byla jsem v kuchyni a barvila si Smartflex a večer mi bylo úplně špatně z toho horka. Vypila jsem spousty vody a pak to přešlo. V kuchyni 30 stupňů. 😝

lokalistin
22. jún 2013

@jakelina no u nas sa vcera ochladilo tak to pecenie bolo ok,no s tym farbenim a valkanim,tam sa clovek teda fakt zapoti. 😉musim si dat tiez nieco napitie ja dost zanedbavam pitny rezim, ale mne byva niekedy pri tom tak zle,ze vobec nevidim a je mi na odpadnutie a to zase bolo vcera a dneska ja neviem preco,ale väcsinou,ked robim s kupovanou potahovkou a moc farby davam,strasne mi vadi pach tej potahovky 😝

lokalistin
22. jún 2013

@lamps tie tvoje tortuse su tak krasne,originalne a asi sa opakujem,ale maju ducha a posobia tak ukludnujuco 🙂

eliska22
22. jún 2013

@florentina torty sú krásne a tie fotky ááááááách ja tak vedieť fotiť 😉

pristela
22. jún 2013

Holky uuuzasne torticky ste popiekli, fakt ani nepoznat tie problemi s pocasim 😉

@dm1 inak Danka dakujem aj ja za radenie tu 😵 😵 😵 som vo stvrtok utekala kupit solamyl 😀 a bolo to teda riadne poznat , bo koalu som nepotierala nim skoro vobec alebo vobec, uz nepamatam 😅 a ta teda mala na sebe normalne mokre jazerá !!! 😠 no a zas napriklad ten biely vankus s ruzami ten som hladkala solamylom statne 😀 a normalne som musela pismenka potierat vodou z rubu aby sa prilepili 😠 tak som nadavala 😀 😀 😀 😀 😀 a inak ja som potierala aj farbene potahovky a ziadne flaky ani nic po solamyle mi nezostavali

vlada111
22. jún 2013

@artepf juj krásna prácička

evicaka
22. jún 2013

Dievčatá, klobúk dole.... krásne tortičky ste popridávali. Ja som tento týždeň nemala žiadnu, tak som aj bola rada v týchto horúčavách 😝 , ale diagnóza je diagnóza 😀 😀 😀 😀 tak aspoň som sa trošku pohrala....

anibas
22. jún 2013

Pekný víkend žienky - u nás po búrke, konečne sa dá dýchať 😅 😅 Tento víkend som mala 2 tortičky - zadanie jasné, ale chuť tvoriť sa stratilaaaaa ...... tortičky bolo jedno veľké trápenie .... už mám dosť, od apríla každý víkend nejaká torta ... ale začínajú prázdniny a s nimi kuchárske povinnosti vystravovať deti doma 😝 😝 😝 😀 😀 😀 to bude ďalšie psycho

mamcas
22. jún 2013

Ahojte sikovnicky. Neskutocne krasne torticky ste pridali,mate fakt dar od boha 🙂
Ja som iba cheesecake robila,neviem ci mate radi,ale je fakt mnamkovy 🙂
Nechcem opat otravovat svojimi otazkami,ale ked uz som sa vdaka Vam tolko naucila tak musim 😝
Na dalsi piatok mam robit dvojtortu narodeninovu a nemam inu moznost ako ju urobit na plech alebo do stvorcovej formy,cize na 2 trojuholniky. Nemate zienky aj nejake taketo torticky s kvietkami? Chce na jednu cervene ruze a na druhu plaz. Tie ruze neviem ako najlepsie ulozit na taky tvar a este k tomu otazocka - myslite ze sa tam budu ziadat zelene listy? Alebo dalsie kvietky? Ja viem ze idem do detailov ale mne sa velmi zelene listky k ruzam nepacia,len zas neviem ci to nebudes cudne. Ocenim aj nejake inspiracky keby sa Vam v tomto teple chcelo 😝 Dakujeeem moooc

ewellina
22. jún 2013

Ahojte, mohla by ste mi niektorá poradiť, koľko čokolády potrebujem na polevu na celú tortu? Bude stačiť 100 gramov čokolády a 50 gramov cery? Torta je takej klasickej veľkosti - guľatá, asi 30 cm priemer, vysoká bude asi 10-15 cm.

jakelina
22. jún 2013

@anibas krásné jsou

lucula73
22. jún 2013

@ewellina určite nie................30cm je veľký priemer....teda mne by nestačilo 😀
ja by som aspoň 400gr.potrebovala.......

aduskatt
22. jún 2013

tak ja som bojovala vnoci a skoro rano s tortou, ale nakoniec to zirafa prezila🙂 aj ked mala chvilkami kde paprce omocit🙂

aduskatt
22. jún 2013

fuuuuu, aka blba foto☹

njonja
22. jún 2013

Dievcata, pridavam, po takmer vecnosti dalsiu tortuchu.. Sa lepila a lepila.. 😖 😖

petka28
22. jún 2013

@artepf moc děkuji budu zkoušet🙂

akapulko
22. jún 2013

@njonja krasna je!z coho su tie kamene je to zele?

njonja
22. jún 2013

@akapulko dakujem! Je to karamel..

ajka82
22. jún 2013

je toto mozne? ...ususila som si krajku a kym som ich vybrala z formy a isla davat na tortu, sat sa mi zacali statocne lepit, topit a natahovat 🙄 😠
dufam ze ma nezaondia, za to ze bude niekde inak vacsia dierka ako inde 🤐

ewellina
22. jún 2013

@lucula73 Ďakujem.

A poradíte mi, či môžem dať čoko-polevu priamo na plát, alebo musím ešte potrieť krémom aj vrch?

mimcak
22. jún 2013

babušky pomali dva týžne som tu nebola .Už sme po dovolenke a hned som aj začala makať. od včera pomali po trošku vás čítam a laikujem,ale ešte mám čo robiť aby som došla až na koniec. Pridám ešte svoje niektoré ešte pred dovolenkou a playboy a 60 teraz. No v tejto horúčave to bola absolutna katastrofa. 😝 🙄

asianflower
22. jún 2013

tak tento klobucisko ma teda poriadne potraaapil🙂) najma kvoli tym horucavam..ale hotovka a vikend moze zacat teda aspon nedela 🙂

mimcak
22. jún 2013

@muffinka8 ta tvoja krstinova pre ninku je hrozne krásna

florentina
22. jún 2013

@eliska22 děkuji zlatíčko 😉 ...taky mě ty fotky hrozně nakoply..takhle to nesvedu a nový foťák kvůli dortům určitě taky kupovat nebudu, ale něco s tím udělat musím, dělá to hrozně moc. Já mám všechny fotky tmavé na barevném pozadí...tak jsem poprosila manžela, udělal mi takový skládací fotící koutek...prostě jen tři bílé desky a pořídím nějakou lampičku kvůli světlu a zkusím to aspoň trochu vylepšit. Ale z těhlech fotek mám hroznou radost.