Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. júl 2013

@zz134 super teniska ...akurat...tie kolaze 🙄 🙄 baby...to je uplne zbytocne spravit sto fotiek a prťavyých ☹ ☹ ☹ to potom nic poriadne nevidno, uz sa to tu vela krat pisalo, ze radej jedna fotka ale velka 😉 ovela lepsie to ukaze 😉

ked ju porovnam, s tou, co tu davala @mamina1978 ze vyhrala v tej sutazi, kam sa zapojila...tak tato je milionkrat krajsia 😎 😵

pipka
27. júl 2013

@maya30 kraaasna pracicka 😵

pipka
27. júl 2013

@mia1111 aj ja mam presne tuto a je najsupeeeer 😎

pipka
27. júl 2013

@lawli ivi ked vykrajujes dvojfarebne pismenka, robis kazdu farbu zvlast a az potom das na seba ? Alebo das na seba dve hmoty a rovno vykrojis dvojfarebne? 😕 😉

hankamisa
27. júl 2013

prosím jak děláte tu černou barvu ,ten černý marcipán.?normálně používám potravinářské barvivo ale v tom černá není.chtěla bych udělat krtečka ale nevím z čeho tu černou. ☹

lucula73
27. júl 2013

@hankamisa čierna sa veľmi ťažko farbí..........záleží aj od hmoty,ktorú farbíš..........napríklad z cukrkov hmota sa ti začne rozpadávať,ak pridáš viac farby.tie kupované poťahovky sa farbia dobre,napríkald smartflex velvet.......a najlepšie sa farbí čiernou gelovkou,prípadne extragelovkou,nie práškovou farbou 😉

ajka82
27. júl 2013

@hankamisa ja pouzivam ciernu gelovu farbu na farbenie http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ....ale mozes skusit zmiesat cervenu zelenu a modru, mala by vyjst cierna

mamcas
27. júl 2013

Tak zienky pridavam torticku s ktorou som absolutne neni spokojna ☹ Chcela som mat prvu rovnu tortu a zas nie je :( dolne poschodie by aj bolo, aj ked tie masle to skresluju a vyzera taka vypukla, ale nie je, ale to horne, to bola hruza. Neviem ci tym teplom, lebo obmaslovana bola pekna, ale potom sa mi nejako cela povlnila alebo co. A tiez nechapem, spodna sa vobec nepotila, klavesy som dokonca musela vodou lepit a vrchna sa potila o sto tristo 😨 A zistila som, ze este aj maslu dat je umenie 😝 cela je zvlnena a proste chcem sa dozit torty s ktorou budem spokojna 🙄

mamcas
27. júl 2013

Este z prednej strany, kde je vidno viac tie nerovnosti :(

jakelina
27. júl 2013

@mamcas a čím obmazáváš dort? Je to divné, že ti to tak udělá?? Jinak je dort pěkný, ale asi jsi měla vše málo vyschlé, protože ten květ ti úplně lehl dolů, to je škoda. 😒

evvina
27. júl 2013

Tak tady je další můj horor pro fotbalového fanouška a motroka pro manžela. ještě dnes musí udělat jeden a vůbec se mi v tom vedru nechce. Ale co naděláme co? 😉

evvina
27. júl 2013

@maya30 krásný zoubky jsi nakonec udělala. Moc povedený.

mamcas
27. júl 2013

@jakelina maslom s cukrom, neviem ci toho malo nedavam alebo co 😒 no a kvet je tak naschval. Robila som akoze ruzu, zase inak ako predtym a chcela som aby bola akoze vyssia ako ostatne, tak preto je taka. Neviem ja totiz stale zvlnit tie okraje ako vy a tak potom vymyslam a hladam ktora ta ruza bude najkrajsia. Tato to neni 😝 Uz mi dojde zajtra od aduskatt podlozka tak dufam ze tam uz mi tie lupene pojdu.

lamps
27. júl 2013

@mamcas tortička je pekná, nezúfaj každou ďalšou to bude len lepšie 😵 😵 😵 a ak si z klubu večne nespokojných s tortami, tak spokojná s vlastnou tortou možno nebudeš takmer nikdy, viď mňa a moju večnú nespokojnosť 😀 😀 😀 😀 keď si tortu naplníš a obmažeš maslom, treba ju nechať poriadne vychladnúť a až potom poťahovať, znovu nechať schladiť a až potom dávať jedno poschodie na druhé

lifinka
27. júl 2013

@pristela Děkuji, také jsem to tak nějak udělala "Ariel"

Přidám včerejší dort, barbína je zápich do dortu....
Korpus: kakaový, mramorovaný, světlý. Krém čokoládový a nugátový z led. kaštanů. 😉 , váha 3,864kg

jakelina
27. júl 2013

@mamcas přidej příště i drobečky z korpusu, já taky dávám máslo s cukrem, drobečky a většinou i kus čokolády a zůstane to rovné, tak nevím kde je chyba. 😲 😲 😲

jakelina
27. júl 2013

Dort obetřený do rovna s drobečky vypadá takhle a když ho pak potáhnu tak takový zůstane.

pipka
27. júl 2013

@evvina ked das na podlozku miesto potravinarskej folie celofan, bude to vyzerat ooovela lepsie 😉
a aj sa to lepsie foti 😉

pipka
27. júl 2013

@jakelina ale kraaasna torticka ...sikovnica jedna 😀

mia1111
27. júl 2013

@jakelina - no obyčajnú willtonku mám aj ja a to je des, čakám, kedy ju miniem, ale obávam sa, že skôr vyprší expirácia 😅 . Táto Sugarflair je fakt super, odporúčam 😉

wera.g
27. júl 2013

@mia1111 ja ju mám a ešte nikdy sa mi z nej pekná tmavá hnedá nepodarila 😀 len taká vyblvaná, nechááápem 😀 😀 😀
@pipka ahaaaa som ale mešuge, ja som ju tam nikdy nevidela 😀 ja na dlháčoch kupujem len tie 1cm hrubé podložky, aj to už som si inde zohnala, podľa mˇna tam je riadne predražene a prístup k zákazníkovi.. bez komentára 😅

wera.g
27. júl 2013

@viera6
@lucula73 mám len toto baby 😉 inšpirácie z netu

levandulka3
27. júl 2013

Ufff týždeň som tu nebola tak mám čo dohánať 😝 najprv dakujem za všetky liky 😉 😉 a pridávam tohtotýždňové s veľkou námahou robené 😝 😝 😝 😝

pralinka25
27. júl 2013

@zz134 super je ta teniska. aku si na nu pouzila farbu prosim? aka je to ruzova?

levandulka3
27. júl 2013

@katkak23 prepáč že odpovedám oneskorené nebola som tu ☹ ☹ otlačila som si vzor so silikonky oranžovej od Wiltonu je to taký kvet ale iba vrch vyzerá ako korunka, stočila na prste a nechala vyschnúť, a farbička je tekutá gelovka zlatá

ajka82
27. júl 2013

@mamcas zalezi v tomto teple aj od kremu aky pouzijes, ked mas tuhsi, co "ledva natries" na korpus, tak ti aj pekne bude drzat, ak mas nejaky slahackovy/jogurtovy, treba v tomto teple robit rychlo, lebo ked polozis potah na tortu, maslo sa hnedkaj hned zacne roztapat a nie vzdy slahackove poriadne stuhnu v chladnicke, tak ti zacnu korpusy tancovat. 🙄

mia114
27. júl 2013

moja dnesna torticka, a mozem ist do prace.zajtra este jednu a zase si davama volno do konca augusta, bo v tonto teple piect 😝

sikag
27. júl 2013

@mamcas pekny napad a pekne farebne kombinacie, nebud smutna 🙂

sikag
27. júl 2013

@ajka82 vyduje sa mi torta aj ked bude ten krem mascarpone slahacka? idem ho skusit prvy krat... neviem ci nespravit teda radsej maslovy

jakelina
27. júl 2013

@mia114 ten je úžasný a tolik modelování, smekám 😉