Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
7. sep 2013

@maya30 krááásna práca, všetky

svetlo55
7. sep 2013

Moja dnešná rýchlovka - upečená, naplnená, náradie vyrobené 🙂

vlada111
7. sep 2013

@mysiatkoo krásna je, a aká rovnunká. To ty používaš tu ganáž?

sissmiss
7. sep 2013

# 7

florentina
7. sep 2013

@brunila
@lamps
@pristela
holky nááádhernééé a dokonalééé dortíky!!!

pipka
7. sep 2013

@jakelina aspon ti za tu svadobku nechal nieco navyse..ci ani to zas nie? 😝 😅 🙄

elamaslakova
7. sep 2013

@halienka Nádherné tortičky

florentina
7. sep 2013

@pipka přeji, ať jsou dětičky co nejdřív zdravé a co nejméně pak nemocné!...Johanka má nastoupit poprvé v úterý a nevím zda ji dát... ve čtvrtek měla 39 a od té doby zase nic, nic jiného ji nebylo, tak nevím co to jako je, ale zase se bojím, že hned něco chytne, když bude nějak nakřáplá, ale má cca 14dní na to, aby mohla chodit jen dopoledne, bo pak už nastupuji do práce a bude tam pak celý den, tak jsem chtěla, aby to zezačátku nebyl takový nápor...no jsem na to taky zvědavá...navíc je úplně na nic, že když nastoupí, zaplatíme školkovné a když hned onecmocní, tak přijdeme o dost peněz...takže to bude taky hukot, když budeme platit školku a přitom pak budeme pořád jeden na nemocenské a budeme pak přicházet o peníze a na hlídání nikdo jiný není...takže ti úplně rozumím, tenhle rok bude dost náročný...
@jakelina nádherné dortíky a synkovi také přeji, ať je co nejméně nemocný...

pipka
7. sep 2013

kraasne ste popiekli sikovnice 😵
idem ja stiahnut konecne tie foto batmana 😎 on nakoniec naozaj staaaaaaal 😅 😵 normalne som sa z toho tesila jak mala 😀 😀
a oslavenec bol veeelmi spokojny, tak som rada aj ja 😉

pipka
7. sep 2013

@florentina Kati no poviem ti, ze po tyzdni mam obe deti chore a teda nasi mi teraz vzali aspon Tomaska, tak ulava..ale uz rozmyslam, ze ak sa Hanke do zajtra nepolepsi, ze co spravime 😖 mm doma uz zostat nemoze..a ja teda ist hned po tyzdni na OCR ...tiez mi to nie je po srsti 😒 ale zas u nas to nastastie beru tak...ze robime s detmi, mame deti, tak sa to toleruje 😉
akurat mi je luto tych "mojich" deti v skolke, ze len sme si na seba zvykli, uz zostanem doma ☹ tak ale...taky je zivot 😅 😉

florentina
7. sep 2013

@jper
@simasa
babulky, krásné dortíky!!

levandulka3
7. sep 2013

tak a po dvojtýždňovej dovolenke opäť v plnom nasadení: PC hra Sonic a po čase zasa jedno telíčko

florentina
7. sep 2013

@pipka no chápu, že nechceš hned zůstat doma, ale tak aspoň úleva, pokud ti to budou tolerovat. Já se toho taky bojím, popravdě nevím jak to budeme dělat, už jsme to doma řešili a nic nevyřešili....to bych prostě nemohla nastoupit, tak uvidíme, zkusíme to nějak řešit za pochodu a když to nepůjde, tak asi dostanu padáka 😖 ....já mám totiž problém, že tu práci, kterou tam budu dělat, budu dělat jen já a nebudu mít žádný zástup...jakože naučit se to může někdo jiný, ale zasvěcení do konkrétních problémů by trvalo v lepším případně několik týdnů, takže prostě nemůžu často a na déle vypadnout...navíc mám novou vedoucí, ta moje původní je na mateřské....takže uvidím, jak se jí budu zdát...pokud bude se mnou spokojená, tak to půjde zvládnout, protože bych mohla částečně dělat z domu, jde to ve firmě zařídit, ale není to samozřejmost...tak uvidíme. Pokud se mi této výsady nedostane, tak si pak budu muset vybrat mezi prací a mezi dcerkou a to je jasné, co zvítězí...i když nevím, jak by jsme to pak finančně zvládali...

halienka
7. sep 2013

@maya30
@elamaslakova
ďakujem babky 🙂 niektoré trochu lepšie, niektoré horšie, ale tak stále sa učím 😀
@levandulka3 prosím ťa prezraď ako si urobila tomu panáčikovi tie tenké modré nožičky? 😅 Vždy špekulujem, či obaliť špajdlu, ale nikdy sa mi to nepodarí tak hladko a pekne...

florentina
7. sep 2013

@maya30 děvče moje, opět jsi mě pohladila na duši, tou neuvěřitelnou dortovou krásou, co jsi vytvořila.... 😎

jakelina
7. sep 2013

@pipka nic, ani korunu. 😒

florentina
7. sep 2013

@merikac udělala bych notebook a na plochu jedlou fotku nějaké baby a vedle popelník a cigáro a bude z toho nadšený 😉

pipka
7. sep 2013

@jakelina no tak to je sila 😠 🙄 🙄

pipka
7. sep 2013

@florentina to budem drzat palce...nech vas choroby zdaleka obchadzaju 😉

pipka
7. sep 2013

pracovné foto...musim este upravit aj foto za denneho svetla, lebo tieto tiene ma vytacaju 😝 😅

maya30
7. sep 2013

@florentina 😵 😵 😵

chichinka
7. sep 2013

ahojte sikovnice sikovne 🙂 sem-tam k vam nakuknem, pokochat sa ake krasne torty viete spravit 😵 a fakt zasnem, ste velmi sikovne a napadite! ja rada peciem, peciem celkom casto, ale v zivote som nerobila potahovku... mala som povodne predstavu, ze by som potahovala marcipanom, ale uz som vytriezvela 😀 takze nejaku potahovku s prichutou mandli.. prosim, nevedeli by ste mi doporucit nejaky obchodik tu v BA, kde by som najzakladnejsie potreby vedela kupit? Najma tu hotovu mandlovu potahovku...ako som sa u vas docitala, tak smartflex je fajn, ci? Ale teda je iste, ze sa mojej fotky nedockate, lebo by ste plakali od smiechu 😀 ale hadam dvojrocnemu dietatu sa to bude ratat aj tak 🙂

jakelina
7. sep 2013

@pipka víš co, ta částka končila na 80,- korun a navíc ani těch 20,-. Ale co už 😝

reruna
7. sep 2013

@florentina @pipka ani nevíte, jak vám rozumím, loni jsem nastoupila do práce a neustále řešila nemocné kluky, sebe a babičku, která je hlídala a byla nemocná od nich taky...doufala jsem ,že letos to bude lepší, ale nevypadá to, starší už kašle☹ a to je ve školce po prázdninách teprve 2 týdny...

jakelina
7. sep 2013

@reruna máme to všechny těžké, ale děti to musí překonat. Ten začátek je na ty bacily nejhorší a navíc je ráno zima a odpoledne na tričko, tak jsou to takové velké výkyvy teplot. 😠

pipka
7. sep 2013

@jakelina neverim vlastnym ociam a usiam 🙄 🙄 no to musel byt nejaky chudak 😠 ja som naposledy za svadobku dostala navyse 17€ ...ked si to preratam 😅

pipka
7. sep 2013

@reruna vitaj v klube moja..co viac napisat 😅 ☹ no ako majka pise...musime tym len prejst...nic ine nam nezostava 😝 😖
najhorsie, ze ja som jak lokomotiva...ja makam zdrava chora...len deti nemozu, tie to musia vylezat ☹ a niekto s nimi byt musi...no hadam tu nasu babku slak netrafi, ked bude sluzit par mesiacov teraz 😅 😅

jakelina
7. sep 2013

@pipka no tak to ti přeju, já nevím, ale já nedostávám skoro nikdy nic, tak už jsem na to zvyklá. Fakt málokdy něco navíc, možná tak deset nebo dvacet korun.

eliska22
7. sep 2013

@maya30 neskutočné torty, neviem oči od nich odtrhnúť 😵 😵 😵

brunila
7. sep 2013

@pristela A mne by to zrovna zajímalo....kdy jsi je začala dělat?Pro mne by to byla práce na týden 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂