Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. mar 2014

@pipka hmmmm, nejak podozrivo vela ochotných tu máš, či ty srdiecka nerozdavas vsetkym, hhhmmmm, no dufam ze mne aspon to najcervenejsie a najvacsie 😀 😀 😀 ženska moja 22-23 by som mala byť, prespávať a klábosiť s vylozenymi nohami v BA takze dáááme cafe, este netusim ci pojdem autom ci busom nuz ale termin mam uz v kalendári zabookovanýýý 😵 😵 😵 😵 a tesiiiim , jasne ze aj ostatnych blavackam sa potesim 😉 nuz a neviem ci je tu niekto zo zahoria 😵 ale tam zas budem vikend pred 😉 😉 že slovensko tour 😀 😀 😀

pipka
4. mar 2014

@pristela si píííš, sak "šeci ma tu lubaaaa" 😀 😀 😎 ale ja teba najváááác 😵 😀 😀

pisem si ta do diaaara a tešííííííííííííííííííííííííííím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
4. mar 2014

Holky moj si vymyslel na tu svoju okrem ineho aj mrkvovy korpus , tam mu hodim jogurtovu plnku, leeeen , co myslite hodi sa tam nejake ovocie 😕 ja mam rada s ovocim 😀 v tom mrkvovom je jasne koooopec mrvy 😀 a este su tam aj posekane orechy 😕

jakelina
4. mar 2014

@pristela mandarinky??

pristela
4. mar 2014

@jakelina ze jo ? nieco oranzove 😀 😀 furt premyslam nad broskynami + asi aj dzem no skusim si nechat poradit , i ked neviem ci tu niekto robieva carrot cake / mrkvový/ 😕

jakelina
4. mar 2014

@pristela i broskve nebo meruňky se mi k tomu hodí. 😉

jakelina
4. mar 2014

@pristela já ho nedělám, ale jednou jsem ho jedla na srazu, nějaká šikulka ho tam přivezla a byly k tomu mandarinky a bylo to dobré 😉

dagmarmustafa
4. mar 2014

Caute baby....ja som uz aj sponzor 🙂))) Ta kvetinkova isla do tomboly pre babky dôchodkyne v našej dedine.Svokra navrhla nech nejaku spravim pre radosť. Budu to veru moje posledne torticky....idem do prace:(

pristela
4. mar 2014

@jakelina no po mne ked ho jedna nevesta chcela do svadobky , som ho este neznala, tak som skrivila hned pusu, ze fuuuuj 😀 😀 😀 a ona , ze nech si ho urobim pre seba a ze uvidiiim , naaa šak uvidela som 😀 , a ked uz decko moje co nezje zeleninu a ovocie dobrovolne/ pubos , maly Kubo zvacsa šrotuje všetko 😅 / si ho vyberie na tortuchu tak to uz aka chut musi byt 😀 😀 😀 len uznavam , ze nie kazdemu musi chutit, no my co uz nevieme kam od dobroty 😀 😀 😀

adrika202
4. mar 2014

@pristela ja ho tiež robievam a mojim chuti aj s ananasom 🙂

pipka
4. mar 2014

@pristela marhule podla mna...ci? alebo este pridaj trosku mrkvy...aby malo nebolo 😅 😀 😀 😀

blcha
4. mar 2014

@pristela najdem niekde v tej teme receptovej recept na ten mrkvovy korpus idem robit mjej malej k narodeninam tortu tak by som vyskusala nieco nove a mrky mam toooklo vela 😉 😉

inak potrebovala by som neake inspiracie lebo idem jej teda robit spidermanna ale spravim normalneho lebo ruzovy mi pride taky blby ale ona ho chce akoze nech upeciem nasu bytovku a na nej nech je spidermann tak asi by som potrebovala neake torty kde je spidermann na budove alebo co 😉

jakelina
4. mar 2014

@dagmarmustafa máš to krásné a jak vidím to množství písmenek, tak to jsi dělala snad týden ne?? 😲 😲 😲

pristela
4. mar 2014

@blcha netusim ci tam je , ja robievam tento : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5795 aale najskor odskusaj ci vam bude chutit , ja ho robim aj ako muffinky

blcha
4. mar 2014

@pristela ved odskusam na torte budeme to jest len my a keby chutil mozem spravit aj ako muffinky deckam do skolky nech maju zdravy mrkvovy 🙂 🙂

blcha
4. mar 2014

@pristela a to mnozstvo ako je v tom recepte to je tak akurat do neakej 23cm formy asi ze?

lucula73
4. mar 2014

@nika1985
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=985
toto je tá vykrajovačka,ja ju mám tiež 😉

sticker
4. mar 2014

@jakelina Prosím ťa, ten tvoj biely korpus pečieš pri akej teplote a ako dlho?

levannaa
4. mar 2014

ahojte, prosím vás viete poradiť, prípadne najlepšie doporučiť zo skúseností niekoho kto robí v KE dobre torty?

jakelina
4. mar 2014

@sticker při 150 stupních a záleží v jak vysoké formě a z kolika vajec. Menší 45 minut a velké i přes hodinu.

sticker
4. mar 2014

@jakelina No budem robiť z tých 6 vajec, ale do veľkej srdcovej, lebo potrebujem jeden plát, tak nech to je také tenšie... OK, budem si to sledovať a uvidím 🙂 Ďakujem

dada2007
4. mar 2014

@nika1985 zlati ja ju mám, požičiam ak chceš.....ja ked som ju zhánala, nebola nikde, nikde na sklade asi 5-6mesiacov.....až potom sa objavila a chyyyyyytro som objednala 😉 😉

jakelina
4. mar 2014

@sticker píchni špejlí, to poznáš 😉

mamcas
4. mar 2014

Babyyyy z Ba proprosim Vas nemate vykrajovatko alebo silikonku na topanku zensku? Totiz 3d nebude... nemala som na to nervy, tak som sa normalne priznala 😒 a mali by byt take malinke boticky okolo torty a to sa bude zleee vyrezavat, tak otravujem ci si nemozem pozicat 😅 pjosim pjosim pjosim

pipka
4. mar 2014

@mamcas ja nema, ale videla som tu u cinanov tie supravy, po 4 ks co su rozne motivy...ja mam take babatkovske..ale su aj ze damska lodicka, saty, kabelka...a ja neviem co este 😉

nika1985
4. mar 2014

@dada2007 to nemyslis vazne uz len vymysliet ako ju dopravim ja idem zajtra smer Piestany s krpanou na kontrolu a poobede som tu sama s oboma mozno ich vezmem na vylet volam Ti budes doma v priebehu dna?

dada2007
4. mar 2014

@nika1985 ráno a poobede cca 15-20 minút škôlka......inak pečiem 5 korpusov, takže som doma.......

dada2007
4. mar 2014

@nika1985 a myslííííííím 😵 😵 😵

nika1985
4. mar 2014

@dada2007 tak ja zbehnem tiez pre Sasku do skolky a spravime si vylet aspon budu chvilku ticho a ja spokojna 😉 DAKUJEM

dada2007
4. mar 2014

@nika1985 moja a prídeš s obomi ku mne? pýtam sa preto......teda informujem, že Lilianke končia ovčie kiahne a Matiasko zatial vysypaný nie je, ale môže ich mať v sebe........