Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monilik
3. nov 2016

@katkakaling podľa velkosti torty...hruby odhad cca 1kg.zalezi aka velka bude sukna,aku hrubu hmotu vyvalkas a pod.

mojmacik
4. nov 2016

🙂 podla zelania a buduci vikend ma caka torticka tiez na krstiny

nika266
4. nov 2016

Moje tento týždeň 🙂

mamcas
5. nov 2016

Ahojte sikovnice🙂 po sto rokoch som opat tu a potrrbujem radu. Mam hotpvu a ozdobenu 2p. Tortu dole a mascarpone plnkou a hore s coko. Pani si pomylila datum a tortu chcela az na 11.11. Myslite ze ju mozem komplet ako je zamrazit? Mate prosim niektora skusenost? Dakujem za kazdu radu.

karinaz
5. nov 2016

@mamcas Zamraziť môžeš, ale už by som ju nedala zákaznikovi... Zjadli by sme ju doma...

jaja102
5. nov 2016

@monilik ďakujem 😉

lulu_2323
5. nov 2016

Ahojte nasla som tuto temu a ked vidim tie krasne torty az sa mi slinky zbiehaju chcela by som sa opytat manzel bude mat 28 rokov a chcela by som mu dat upiect nejaku krasnu tortu je tu aj nejaka sikovna pani s povazskej bystrice? Ak ano ozvite sa mi dakujem

mamcas
5. nov 2016

@karinaz no to u nas nehrozi zjest 5 kilovu tortu...a navyse nie je to moja chyba ze sa to stalo :( a co urobi ta torta po zamrazeni? Dakujem

kasiopeja01
5. nov 2016

@jaja102 tak ako pise monilik. Ja robim presne tu istu a je vyborna. Jogurty mozu byt rozne podla chuti aku chces. Ja mam najradsej malinove a do plnky este vmiesam maliny. Zmrazene tak dve hrste dam do hrnca s troskou cukru a vody a necham kym nezacnu vriet.hned vypnem a vychladene pridam do plnky,pripadne staci pridat aj kusok malinoveho kvalitnejsieho sirupu. Alebo sirup inej chuti,podla potreby,treba dat ale menej cukru. Ak chces farebnu, tak robim s ribezlami alebo cucoriedkami, ak pridas trosku stavy z kompotu do plnky,krasne to zafarbi 🙂. Inac,presne tak isto sa robi tvarohova plnka,vymenis tie jogurty za tvaroh a mas (pribinacikova) 🙂

karinaz
5. nov 2016

@mamcas No nestane sa jej v podstate nič. A viem, že to nieje tvoja chyba. Tak zavolaj pani nech si príde a nech si ju dá ona do mraziaka. 🙂 Ved je to jej chyba...

jaja102
5. nov 2016

@kasiopeja01 ďakujem vám dievčatá,,veľmi pekne ďakujem 🙂

liat
5. nov 2016

Stale sa ucim

kasiopeja01
5. nov 2016

Zbierka básní pre mamu a moja prvá ružička, ktorá sa celkom podobala na ružičku, po x nevydarených pokusoch :D (výber básní je z príspevkov na internete)

peciemslaskou
5. nov 2016

Ahojte,moje dnešné,od zajtra ma čaká svadobný mix zákuskov 20 druhov -2000ks,dúfam ,že to stihnem

zuzka7512
5. nov 2016

Prva torta je stara dobra klasika a druha na birmovku.Keďže bola torta mala,nezmestilo sa mi tam napisať Sviatosť birmovania ale len birmovka... 😉

ditezka
5. nov 2016

@liat ako prosím robíš ten poťah na tortu? Dávaš pod to krém, alebo len lekvárom? Ďakujem, sú krásne

liat
6. nov 2016

@ditezka pod potah davam maslo a prask.cukor. potah je smartflex

nika1985
6. nov 2016

@mamcas ahoj neni som si ista ale tusim mascarpone sa nemoze mrazit zisti si to najprv je to skoda taka pekna torta tetula nech si da kalendar pred seba ked zajednava a kto ti teraz zaplati vsetko cas material .......... 😠

kukulka1
6. nov 2016

Krásny zvyšok upršaného víkendu vám prajem...

monilik
6. nov 2016

moja prva krstinova 🙂

stebota
7. nov 2016

pekne ste sa posnažili pridavam aj ja svoje diela...

monika1204
7. nov 2016

Dobrý deň prajem. Chcela by som sa spýtať je možné na tortu potiahnutu potahovou hmotou robiť ozdoby kvety a iné rastlinnou šľahačkou? Či sa to rozpusti? A ak nie aký krém je najlepší na zdobenie? Vopred pekne ďakujem

welsanka
7. nov 2016

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, kde by som nasla postup na strikovany vzor a postup na brmbolec? Dakujem

miricka77
8. nov 2016

@welsanka navod na strikovany vzor teraz davala lorna.daj si do googla alebo pozri jej facebook.

blancagon
8. nov 2016

Troška extravagancie 🙂

liat
9. nov 2016

@stebota tie podnosy mate prosim vas z coho? dakujem

stebota
9. nov 2016

@liat ahoj to je polystyren potiahnuty hmotou na to tenku podložku a tortu ked to budu krajať aby nezarezali do polystyrenu objednavala som so stranky na tortu tam maju rôzne velkosti mne to muž vyrezava ale rovnejšie a krajšie su z obchodu 😉 .

liat
9. nov 2016

@stebota dakujem 🙂

katka253111
10. nov 2016

Zienky zlate, ja nepeciem, mozno raz, ale chcela by som radu, inspiraciu 🙂 aku tortu na 50te vyrocie svadby 🙂 ideme k mamininej sestre na oslavu a chcem jej dat spravit 🙂 zatial ma na nete oslovili taki dvaja starsi manzelia sediaci na lavicke spolu ☺ ale som otvorena vsetkym moznostiam 🙂 aby som vedela zadat panej 🙂

alex999
11. nov 2016

Dnes k meninám Martin&Martin 😀
3,5 kg