Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
7. jan 2012

@jakelina veď práve ja som ten pudingový aj tak robila ale v poslednej dobe sa mi vôbec nepáči ☹ a ako robíš tvarohový alebo jogurtový krém?

mamina1978
7. jan 2012

@jakelina bozinku nievies ci je medovnik a pernik to iste??? Ja som jej to poradila o par riadkov vyssie 😒 ,
ale tetaz som si neni ista je to to iste ci nie 😅

jakelina
7. jan 2012

@mamina1978 je to to stejné, alespoň myslím. Já dělám to těsto co se pečou vánoční perníky 😉

jakelina
7. jan 2012

@danciacik jednoduchý tvarohový je jenom ušlehaná šlehačka s cukrem podle chuti a do toho zašlehat jemný tvaroh. Jogurtový dělám ze stužovačem za studena. Šlehačky ušlehat, přidat jogurt, cukr a podle návodu ztužovač. Je tam napsáno na jaké množství hmoty je, tak podle toho to přizpůsobit. Nebo můžeš udělat hrk hrk krém, to se dělá v jedné míse už i s ovocem

danciacik
7. jan 2012

@jakelina a jogurty kupuješ aké biele klasické alebo sladké?

fialka12
7. jan 2012

Ahojte dievčata🙂 O chvílku bude mat moj synček 1 ročik no a ja mamina by som mu chcela upiect tortičku. Nechcem nič náročne, teda aspon dúfam. Takže predstava je taka: Tortu chcem v tvare jednotky potiahnutú chutnou hmotou a samozrejme plnenu dobrou plnkou, bud parižska alebo nejaka čo by mohol aj drobec....Viete mi poradit nejaký fotopostup ako by som to spravila. S pečením mam zatial iba kolačové skusenosti torta bude prvotina, takže berte ohlad🙂 Vopred velkáááá vďaka. Janka

mia1111
7. jan 2012

@lussy23 netuším, možno sa dajú, my tu nemáme žiadny, tak nakupujem cez net 😉

mizulienka
7. jan 2012

@eliska22 dakujem
aj vam vsetkym dakujem za lajky a za mile komentare, vlemi ma to potesilo 🙂

yamahafazer
7. jan 2012

este jedna slana

lucia99
7. jan 2012

ahojte, chcela by som vas poprosit. chystam sa robit tortu pre dcerku a potrebovala by som recept na niaky korpus co je pekne vysoky a nadychany 🙂 dakujeeeem

vecernicci
7. jan 2012

všem moc a moc děkuji za lajky a přidávám můj další výtvor, jsem zvědavá, jestli poznáte, kdo to má být, doufám, že oslavenkyně to pozná 😀

simasa
7. jan 2012

@vecernicci princezna na vlasku? 🙂

simasa
7. jan 2012

@zuba dakujem
aj vsetkym za like.

benjik
7. jan 2012

@vecernicci že by Locika?

erika107
7. jan 2012

Dakujem za typ na plnky 🙂

lifinka
7. jan 2012

tak a oslava za námi, dort byl chuťově moc dobrý, byl ze světlého korpusu a mramorový a ten teda byl, super!krém z pudingu za studena a se dvěmi másly, gtaké byl moc dobrý, tak jsem ráda, že premiéra vyšla 😉 a v pátek další na další pokračování oslavu pro další část rodiny🙂 Nakonec jsem tenhle dort nepotřela čekoládovou polevou, ale vykroji vrchní kruh na dort z marcipánu a ozdobila WI hmoutou.

lifinka
7. jan 2012

@jakelina tak to je úžasné, tleskám 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
7. jan 2012

@danciacik jogurt záleží jaký máte rádi, ale většinou dávám bílé a k tomu nějaké sladké ovoce, ale mohl by být i sladký.

jakelina
7. jan 2012

@vecernicci to je víla Amálka ne??

vecernicci
7. jan 2012

@simasa @benjik tak je to dobrý 😀 je to poznat 😉

vecernicci
7. jan 2012

@jakelina těsně vedle 😀 je to Locika 😉

jakelina
7. jan 2012

@vecernicci tak to ani neznám, takže jsem ji nemohla poznat. To je holt ta domácnost s chlapama. 😀 😀 😀

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 - takže potiahnutá torta zatiaľ bez ozdôb váži 1,9kg 😀

vecernicci
7. jan 2012

@jakelina já mám taky samý chlapy, ale kámoška nám to omylem vypálila na dvd, když nám vypalovala Auta 2, tak na to koukám aspoň já 😀

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 super super.....takže kolko si to mala ten korpus?obvod?

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 či priemer sorry 😀

vlada111
7. jan 2012

@daducha ale tie detské máš krásne. A tvoje slimáčiky milujem 😀

csina
7. jan 2012

@dada2007 ja som nad tým tiež uvažovala, či dať džem, či nie..a naokoniec som dala...ale len ozaj tenulinkú vrstvu a bolo teda mňa..najmä preto, že to bol domáci malinový a v plnke boli aj maliny... 😉

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 no robila som to vo forme 19cm, mne sa korpus vždy o 1cm scvrkne, čiže teraz má 18cm 😉

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 super,takže to hravo možem urobiť v tom 18