Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bury
7. jan 2012

holky jakou používáte potahovací hmotu? myslím kupovanou. já mám chuťově ráda mléčný marcipán, MMF mi moc nechutná. teď pečení moc nedám a nechce se mi patlat s mléčným marcipánem.... používáte některá pravý marcipán?

mrka2
7. jan 2012

@fialka12 no ak si este nikdy nepotahovala a chystas sa na to prvykrat,tak myslim,ze kruh by bol ovela jednoduchsi ako potiahnut jednotku. to je dost zlozite... 🙂

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 presne 😉 . Počítam, že keď na ňu položím to autko + ju ešte ozdobím, tak bude mať ešte o pol kila viac 😀

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 no to určite hej,ja chcem na ňu položiť tú helikoptéru a možno ju urobím z punčoviny a potiahnem takže bude ťažšia.

jakelina
7. jan 2012

@bury já si kupuju marcipán z mandlí na Mimibazaru. Ale taky to není pravý marcipán jenom z mandlí, ale je dobrý.

lussy23
7. jan 2012

@yamahafazer paráda @anibas . krásnučké @jakelina nádherné bonboniery
@vecernicci to bude tá princezná na Vlásku, myslím, že sa volala Rapunzel. a krásna

mia1111
7. jan 2012

@dajna11 - ja som robila to hasičské auto z krabičky od čaju, takže v podstate je ľahké, váži presne 300g. Ale ešte budú iné ozdôbky, takže do toho pol kila sa snáď zmestím 😉

dajna11
7. jan 2012

@mia1111 myslím že sa zmestíš.....no som zvedavaá čo ja stvorím🙂

mrka2
7. jan 2012

@vecernicci no moja mala tu rozpravku jeden cas zboznovala, to sme pozerali stale dookola. U nas sa ta rozpravka vola Na vlasku a dievcatko sa vola Rapunzel. U vas to je asi ta Locika. 🙂 A myslim,ze aj ten chlap sa u vas inak vola, u nas mu normalne dali meno Flyn a potom Eugen. strasne pekna rozpravka. 🙂 a aj torta!!! samozrejme... 😵

alenv
7. jan 2012

@pristela díííky moc
@simasa hodně dobrý!!!!

alenv
7. jan 2012

@yamahafazer
@mailli holky máte je překrásnééé. můžu na nich oči nechat

eliska22
7. jan 2012

@fialka12 ja som robila tortu v tvare 1 ako svoju piatu poťahovanú a teda ja by som sa neodvážila ju robiť ako prvú, ale tým ťa nechcem odradiť 😉 takže ja som to urobila tak, že som si upiekla na klasické plechy 2 korpusy a na karton som si nakreslila tú jednotku a podla toho som vyrezala z tych korpusov 2x tú jednotku, jeden plát išiel na spodok, druhý som vyskladala z odrezkov a ten tretí išiel opäť ten vykrojený korpus 😉 snáď som trošku pomohla 🙂

alenv
7. jan 2012

holky já tu někde četla, že to točící pod dorty, jak na tom děláte prodávají i v Ikee? Já tam v pondělí jedu tak bych si to koupila: KOlik jste za to dávaly?

dm1
7. jan 2012

ja pridavam svoje tohtotyzdnvoe. na zelanie detsak ako som uz robila a na tu istu oslavu aj slana. nie je to dobre vidiet ale normalne sa mi podarila ruza z bieler redkovky - to v strede

jakelina
7. jan 2012

@dm1 ty jsi šikulka, moc vidět to fakt není. A co jak se chystáš do práce?? Už jsi doplnila šatník 😀 😀 Já jsem vždycky po mateřské zjistila, že nemám co na sebe. 😀 😀

dm1
7. jan 2012

@jakelina dakujem. No nejdu mi nahravat foto na fb 😠 aj ked kedze je biela ani tam to nie je bohvieako vidiet. Chcelo byto ale lepsi nozik ja som to takym obyc robila a slo to nafigu. Naviac boli 4 hodiny rano tak som bola rada ze som na to este videla 😝
a chystanie do prace? no momentalne trosku depkujem maly ide uz v pondelok do skolky a zacal sa najust pocikavat 1x za den tak zacinam mat strach ci mi ho v skolke nechaju :(. A satnik? no nieco som veru musela pokupit ale stale malo stale som cakala ze schudnem a akosik nic.... len keby na mna nieco aj predavali v tom obchode...

vlada111
7. jan 2012

@mizulienka jaj Luci, krásne tortičky. A tie kvietky 🙂

vlada111
7. jan 2012

@vecernicci fakt je tá prilba prepracovaná do detailov, paráda 🙂

vlada111
7. jan 2012

@anibas Sabi aký krásny požiarnik Sam s auťákom 😉

vlada111
7. jan 2012

@dm1 Dani krásne tortičky. Tak to si stihla ešte pred nástupom do práce?

dm1
7. jan 2012

@vlada111 dakujem Vladi. Ano az 16.1 nastupujem 😝 . Este buduci tyzden mam 2

alenv
7. jan 2012

holky tyto drátky používáte do těch dortů, kdy na konec dáte třeba srdíčko a trčí to z dortu?http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/30-op...

vlada111
7. jan 2012

@dm1 ale nezavesíš dúfam tortičky úplne na klinec. Bude nám to chýbať ☹

lukika
7. jan 2012

@jakelina to auto sa ti krásne podarilo je perfektné robila si ho podľa nejakého postupu?
@vecernicci tá prilba je ako skutočná

dm1
7. jan 2012

@alenv myslim ze 30-tka je moc tenka take vacsie veci ti to neudrzi a hlavne ked budu tortu prenasat tak ti to bude vsetko sa hompalat na tom nie stat pekne pevne. Radsej trosku hrubsi si kup

@vlada111 uplne nie este mam nejake naobjednavane a tiez pre nas budem robit takze isto nieco bude. Teraz dumam nad tou coko do sutaze aku spravim konencen pre nas skusim ten mascarpone krem 😅

vlada111
7. jan 2012

@dm1 skús, je super. Ja som ho robila pre nás, len som dala menej bielej čoko a viac vanilky, aby to bolo menej sladké a viac vanilkové. Krém chutil ako polárkový sneh 😉 Ty robí z čoko krásne torty, potom hoď link, dáme ti hlasy 😉

lifinka
7. jan 2012

k a večerní další kousek, věnuji ho zítra mamince 😉 mé první růžičky, tohle je potah z marcipánu a sním se mi teda pracovalo lépe než s hmotou WI🙂.můj druhý dort

alenv
7. jan 2012

@dm1 díky moc za radu