Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
27. jan 2012

ahojky, chtěla jsem se zeptat čokotransfér a práce s čokoládou, je tu některá? Jaká se na to používá čokoláda, musí být nějaká spešl na to? zaujalo mě to🙂

pristela
27. jan 2012

holky kraaasne torticky ste porobili 😀 notebook uplne ze sanka mi padla 😨 😨 @yamahafazer to ta beloba tak dobre chyta na farbu ze sa da s nou aj pismenka pisat ? 😨 ale uuuplne naj je ta babickovska, nadhernaaaa.
krasna je aj Kittynka 😀 a aj sudok a aj ostatne 😅 😅 😅 😅

lucinka
27. jan 2012

@pristela mne sa s čerstvou robilo super... ešte aj malý si modelovať 😀 ale to čo z nej bolo dnes ráno, bolo nepoužiteľné... neva budem sa snažiť maximálne využiť čerstvú... díííík... 🙂

pristela
27. jan 2012

@lucinka treba ju skor nechat "ohriat " volne nez do chladnicky a hnietit rukami , ale ak vies ze ju pouzijes na druhy den tak je zbytocne davat ju do chlad..

pristela
27. jan 2012

@lucinka a zabudla som 😀 ono s nou sa modeluje dobre, len sa s nou tazsie potahuje torta 😝 , kedze tortu potahujes vychaldenu, studenu , a cokommf rychlo tuhne na studenom, a treba ju rychlo hladit ked sa potrahuje

lucinka
27. jan 2012

@pristela tak už budem múdrejšia 😉

vecernicci
27. jan 2012

tak moje další, pro změnu zase Kitty 😀 😀 😀 a jdu vás dočíst, mám to aspoň na hoďku 😉

mrka2
27. jan 2012

babulky, krasne torticky!!! ja pridavam svoju vcerajsiu, som myslela,ze ju celu hodim do kosa.no nic sa mi nedarilo.. a nemam rada robit take chlapske torty 😝 to ma byt akoze kufrik s naradim no... 😖 dnes robim traktorik pre maleho chlapceka,tak na tu sa tesim 🙂 uz som urobila tu jogurtovu plnku. no mnaaam, dala som jahodove jogurty a jahodky na to este poukladam. to bude dobrotka. 🙂 prvykrat som robila jogurtovu a tusim uz inu ani nebudem 😅 plnka raz dva a vyborna 🙂

peroli
27. jan 2012

HOLKY MÁM JEDNU VELKOU PROSBU.. Před časem se tady objevila jedna vážně nádherná dortička - byla celá bílá na povrchu byl v pravé polovině dortu takovej krucánek (filigránek - asi přes nějakou tu stencil šablonu) a vedle toho nějaká kytička - vlčí mák, pivoňka něco podobnýho.. celý to bylo do bílo-červeno-černé kombinace.. nevíte čí to bylo? nebo nemáte obrázek? MOOOOOOOC PROSÍM!!!!

ikula2
27. jan 2012

@eliska22 😀 ☹ nehnevaj sa na nu, teraz sa ti podari lepsie, verim ti tolko roboty, najviac s hlavou a vyrazom

pristela
27. jan 2012

jeemine babyy, jaa som takyy blbec !!! 🤐 🤐 🤐 🤐 dorobila som tortu, vsetci doma sme ju pokukali, odsuhlasili, pofotila som ju, vlozila do pc , ale stale sa mi nejak nieco na nej nezdalo , ja moc nemam rada ked na torty chcu čísla, ako okruhliny v pohode ale take , že 36 no načo? a este pre ženu 😖 a kukam na foto a 3 naopak ???? no ne.... by vas?? jaa blbec !! akoze v pode sa dala opravit , len cele to fotenie 🙄 zbytočne a zas odznova 🙄 ach

eliska22
27. jan 2012

@mrka2 tú jogurtovú aj ja robím často, je výborná, keď už raz niekto takú odo mňa mal, tak už inú nechce 😉
a tiež tam dávam zvolenský jahodový jogurt a jahodky na to 😵 😵 😵

lucula73
27. jan 2012

@vejinka 1 šľahačka,1 biela čokoláda.to dáš do hrnca rozpustiť,potom vychladnúť ,najlepšie do druhého dňa.........vyšľaháš a zamiešaš to mascarpone.....možeš dať napr. maliny,alebo lesnú zmes na to 😉

eliska22
27. jan 2012

@ikula2 už som mu tú novú hlavu dorobila, našťastie mi to dcéra vynahradila spánkom a už ťahá 3 hodinu 😉 🙂

katy1979
27. jan 2012

@vecernicci sa specializujes na ovecky a kitty?

@pristela 😀 😀 😀 😀 sorry ale na tom sa neda nesmiat.

lucula73
27. jan 2012

@eliska22
@mrka2 a dávate aj stužovač,či nie k tým jogurtom?

vecernicci
27. jan 2012

@mrka2 já taky dělám nerada klučičí dorty a teď mě čeká na lince kamion volvo pro 40 letýho kluka 😀 😀 😀 a zítra budu dělat přepěťovou ochranu pro ředitele firmy, která je vyrábí, takže @jakelina ten klíč by byla lahůdka 😉 a já bych mu ho udělala ať je sranda 😵

pristela
27. jan 2012

@katy1979 aach uplne v pohode 😀 😀 😀 😀 aj ja smejem 😀

vecernicci
27. jan 2012

@katy1979 už to tak vypadá 😀 kitty, ovce a mašinky to je moje 😀

eliska22
27. jan 2012

@lucula73 ja to robím tak, že si vyšľahám 2 šľahačky bez stužovača a potom tam pridám 4 jogurty tie zvolenské alebo 3 jugurty a polovicu kyslej smotany ešte a nakoniec to primiešam do želatínovača za studena 😉 nedávam ani cukor, lebo tie jogurty sú dosť sladké 🙂

mrka2
27. jan 2012

@lucula73 ja som tam jeden dala, ale myslim,ze ani netreba. 🙂

mrka2
27. jan 2012

@vecernicci aaach jej, no to by sa mi veru nechcelo robit 😝 😀

simasa
27. jan 2012

Ahojte, moja posledna torticka:

pristela
27. jan 2012

@simasa jeeeeeeeeemine tá je naaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaa

jakelina
27. jan 2012

Dodělala jsem vílu na dort, večer dám obrázek celého dortu. Jdu potahovat

jakelina
27. jan 2012

@simasa už jsem ji obdivovala na FB, je krásná

larah
27. jan 2012

@eliska22 nestalo sa ti ze ked si dala slahacku do toho zelatinovaca ze ti v nom zostali take stuhnute hrudky?Mne posledne ano preco? 😒

katy1979
27. jan 2012

@simasa s dovolenim ukladam si ju. krasna je

simasa
27. jan 2012

@jakelina Zatial ma slofika? 🙂 a dakujem aj @pristela -e.

larah
27. jan 2012

@simasa dokonalaaaa 🙂