Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
3. feb 2012

@ajka82 robila som ho aj do kruhovej...ale to neviem kolko mal cm na výšku........

mizulienka
3. feb 2012

@katulkaaaaaa tak to si si fakt makla, ale su pekne tie coko a ten indian je namakany 😉
@daducha a to si ako robila tu tortu? cim to je ozdobene?

mia1111
3. feb 2012

Babulky, neviete, čo je s Monikou? Zmizol jej účet z FB, tak som jej poslala mail, snáď sa mi ozve... Objednávali ste niektorá od nej teraz niekedy?

daducha
3. feb 2012

@mizulienka je to rozdrobeny korpus 😉 .Ale kym som na to prisla ,som sa nadumala 😝 .Cela je potreta parizakom,poriadne zachladena,na to som capala ten korpus.Hriadky su z puncoviny a okolo nich tmave zdobenie od uja Oetkera .

mia1111
3. feb 2012

@daducha - to si dala rozdrobený korpus, ako sa robí na krtkovú tortu? Vyzerá to super 🙂 To by ma nenapadlo 😕 😅

ajka82
3. feb 2012

@dada2007 kamoska sa teraz ozvala ze ci by som neurobila jej bratovi k narodeninam...zajtra na obed pride po nu...ale ze ich nebude vela...a ja mam formu 24cm okruhlu alebo potom to male srdce 21x22cm ale vidim to na kruh teda podla toho co pises

vejinka
3. feb 2012

ahojte mna porazi robila som bezlepkovu s pudingami a dala som aj prasok do peciva a je uplne tenka vobec to nenarastlo. Navysese parizsky tiekol bala som sa ze sa zrazi s torty mi tiekol skoda reci. Zajtra potahujem ale neexistuje aby som ten akoze syr prerezala. Cele by sa mi to rozpadlo takze to bude v celku syr a mysi budu po nom behat. Inak sa to neda. No zajtra ked bude odfotim ale bude to bieda. Taka som na seba napalena

dm1
3. feb 2012

@mia1111 ja som objednavala tento rok tusim 3 tyzdne dozadu? a bez problemov. Podla mna jej to ale nejde tak ako si predstavovala a uz len dopredava

mia1111
3. feb 2012

@dm1 - dík, uvidím, či sa mi na mail ozve... Snáď hej 😉 . Ty si jej písala na mail, či si robila priamo objednávku na webe?

lifinka
3. feb 2012

@jakelina ahojky, tak jsem poprvé dělala potah z bonbonů a krásně se válel a netrhal, ale jen teda nějak nechtěl držet na dortu, čím to? pudinkovomáslový krém?

dada2007
3. feb 2012

@ajka82 daj kruh......a peč ho pomaličky aj 45-50 minút na 120.......narastie ti na cca6cm....to ked prekrojíš..ozdobíš.......bude to super 😉

pristela
3. feb 2012

ahojte holky, uuuuuzasne torticky, sanka mi padla 😨
ja som sa dnes zobudila do "krasneho" rana , takze som bezala hned k dr. , nafasovala obrovske ATB ☹ torty ani naplnene , ani plnka len neurobena, kvietky len rozrobene a to mam dnes robit tu malovanu, porazi ma, citim sa na ..... ☹

inak holky vas tu staci len citat, ste uuuzasne , ze radite 😉 vdaka vam som sa toho uz tolko naucila , ste super ženskeee 😀 😀 😀 😀

lifinka
3. feb 2012

hmota s marsch.a doplňky icing, vůbec se mi s ním dobře nedělá...je dost mazlavý.

dm1
3. feb 2012

@mia1111 no ona ani zube neodpisala musela som ja pisat a tu na MK cez IP. Ja som objednavku nerobila stacilo napisat tu IP

pristela
3. feb 2012

holky prosim vas ako ma vypadat lalia na drotiku zozadu? nemate ju niekto odfotenu? vsak to nemozem najst 😕 a neviem ako to mam urobit

lucula73
3. feb 2012

@mia1111 ahoj,mne Monika pred týždňom doniesla hmotu,tiež som jej písala tu cez MK.......odpovedala hne´d a do dvoch dní som to mala doma 😉

yamahafazer
3. feb 2012

moj dnesok

yamahafazer
3. feb 2012

@mia1111 ja som u nej chcela minuly tyzden objednat hmotu a napisala mi,ze uz nema mam si zohnat inde.No skoda,ze jej to nejde lebo u nej som stael brala mala ju najlacnejsiu

reruna
3. feb 2012

@zdenallicka super!

mia1111
3. feb 2012

@yamahafazer - no, aj mne už odpísala, že si mám kúpiť inde 😒

Babulky, dík za echo ohľadom Moniky, už sa mi ozvala a napísala mi toto:

...uz sa s tym pravdepodobne nejdeme zaoberat. Max urobime nejaky veeeelky vypredaj na pomocky a asi
koncime...Neda sa mi vobec prihlasit na fb,ak mozes daj to aj niekomu vediet.Kludne si moze kazdy vybrat nieco z eshopu napsat mi na mail o co by mal zaujem a dohodneme sa na cene!

mia114
3. feb 2012

ahojte
moje dnesne torty, ale poviem vam ze som ich dnes robila ked boli deti doma, a vobec mi nedovolili ich robit ☹ tak som musela zavola mamine aby ich prisla postrazit. Fakt som uz dnes mala pocit,z e uz nebudem torty piect, ale chybalo by mi to, ale pri robote a detoch to uz nejak nejde.No uvidim nabuduce.

yamahafazer
3. feb 2012

@mia114 jej ten zajko je krasny 🙂

mia114
3. feb 2012

@yamahafazer dakujem, a som rada ze si napisala ze zajko bo som uz mala pocit ze sa podoba na hafana 😅

mia114
3. feb 2012

@katulkaaaaaa kraaaaasne torticky, a 14g tak to ta obdivujem, ja som mala dnes dost so 6kg 😅

rastulka
3. feb 2012

@mia114 Krasne 🙂

dajna11
3. feb 2012

@mia1111 kto bude robiť výpredaj????

dada2007
3. feb 2012

@mia1111 o akú moniku sa jedná? aký eschop? 😕

yamahafazer
3. feb 2012

@dajna11
@dada2007 tento obchod len neviem co jej este poostavalo http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk
@mia114 ale kde havo krasny zajko to je 😵 strasne sa mi lubi taky zlatunky 😀

dajna11
3. feb 2012

@mia1111 a to už končia s tým?kuknem ta....