Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
4. feb 2012

@isabella_fly ktovie? vyzeraju byt take svetle tie korpusy, nie take zlte,ake mavam vacsinou ja 😕 ale tak osobne by som taky kolac a ani tortu do ust nedala. je to pekne,ale stacia mi Ecka v marcipane 😝 ja viem,ze to je raz za cas,ale no nepride mi to vobec chutne. ale to je len moj nazor 🙂 deti by sa isto tesili 😀

mamina1978
4. feb 2012

@yamahafazer Prekrasne ziarive slniecko 😵 😵 😵

lamps
4. feb 2012

@petraw ja som ešte tortu s jedlou oplátkou nerobila, ale viem, že existuje gel, ktorým sa oplátka jemne potrie a prilepí sa na tortu 😅

isabella_fly
4. feb 2012

@mrka2 😀 tak ja jem tortu raz rocne a to medzitym tych ecok by som ani nespocitala asi, takze to by ma na tom trapilo najmenej 😝 a mne sa farebne veci velmi pacia... inak aky korpus by si navrhovala ktory by mohol byt taky belsi?

dadka212
4. feb 2012

dakujem kočkyy.....ten pštrosí krk je vlastne plastová trubka obalená smartflexom 😀 z torty som si na to netrúfla

dm1
4. feb 2012

@petraw tu u nas v peceni predavaju taky gel na tu oplatku nestoji to vela tusim 1,5 eur tym sa to potrie a nalepi na tortu

vejinka
4. feb 2012

mam to som spokojna aj ked nieje odkrojeny 🙂

zuziq
4. feb 2012

@isabella_fly ja som taky korpus robila normalne klasika podla receptu na mramorovy a vyslo to pekne. len treba vela farby minut, aby to bolo take ziarive 😉

isabella_fly
4. feb 2012

@zuziq mozno by mi stacili aj bledsie odtiene, uvidim, ale rozhodne by som take chcela vyskusat 🙂 len asi bude najlepsie pre nas doma, lebo ked vidim, ze niekomu to moze prist aj protivne, tak sa bojim to robit ako taky nahodny darcek nech si neurobim fiasko

dm1
4. feb 2012

zdravim tento tyzden som robila 2 a jednu som zabudla odfotit. ale bola to taka ako som uz robila so spidermanom

lucinka10011
4. feb 2012

@anibas TA MODROHNEDA JE KRASNA

79zuzana
4. feb 2012

@isabella_fly ahoj, ja som robila nadstavovany korpus a vysiel mi takto.... ale nerobila som take syte farby, len takej jemnejsie 🙂 plnku som dala s slahacka, biela cokolada a mascarpone 🙂

mamina1978
4. feb 2012

@maculik ja mam tie farby, davam ich do MMF su vsak o trosku bledsie ako tu maju dievcata, preto teraz prechadzam na sugarflair. A ten,, extra´´ je este lepsi.... Ale ked nemam praskove alebo sugarflair tak pouzivam ako nahradu aj tieto od dr. Otheker. Ale pozor...lebo podobne su s takou spicou vpredu to su len ceruzky na pisanie ! Ale tieto co mas tu na fotke su OK. na potah 😉

79zuzana
4. feb 2012

@isabella_fly inak chut korpusu sa vobec nezmenila ;) ani som nemala ohlasy, zeby tam ta farba niekomu prekazala a to tuto tortu jedlo 16 ludi ;) ale vies 100 ludi 100 chuti ;)

isabella_fly
4. feb 2012

@79zuzana dakujem ani ja by som asi az tak jedovato syte farby nerobila, mozno prave ta sytost farieb by mohla odradit, skusim pre mm ked sa zasa vrati zo zahranicia 🙂

anibas
4. feb 2012

ďakujem všetkým 😵 😵 😵
@mia114 hnedá je PDT zafarbená kakaom - dosť dlho treba farbiť

@mizulienka ááá Francéééésco 😵 😵 😵 krásna tortička

adul67
4. feb 2012

ahojte baby robím mliečny marcipán a nejak ho mám stale sypky dala som 250g sušeneho mlieka a 500g cukkru a dvelyž kukuričneho syrupu a dve lzž vody a nejak sa nechce spojit čo som zabudla?a aroma trocha mandle a stale je to sypke?

mia1111
4. feb 2012

@anibas - krásne tortičky, ale tou modro-hnedou si ma dostala, túto kombináciu farieb zbožňujem a Tebe sa neskutočne vydarila 😵 😵 😵 😵 😵 . Môžem si ju uložiť pre inšpiráciu? Neverím, že by sa mi takáto pekná podarila, neviem robiť ani kvietky, ale tak aspoň budem na Tvoju tortičku občas pozerať a žasnúť nad ňou 😵 😵 😵

bzucinka2
4. feb 2012

tak krasne torticky ste popridavali, radost pozerat 🙂
a tu su moje tohtotyzdnove 🙂

adul67
4. feb 2012
dada2007
4. feb 2012

@anibas myslíš že by som kakaom mohla zafarbiť aj Smartflex? 😕

lifinka
4. feb 2012

@79zuzana z MMf jsem dělala poprvé, našla jsem tu recept stím, že se to nedává do mikrovl., ale že se to má umíchat v míse, no ani náhodou to nešlo...nahřála jsem to trochu nakonec nad parou....ale čím se to lepí na dort? nevím, prostě mě to tam nedrželo...

anibas
4. feb 2012

@mia1111 ´ˇdakujem a kľudne sa inšpiruj - ja sa tiež veľa inšpirujem a potom zmením podľa seba a samozrejme zákazníka 😀 😀 😀 😀
@dada2007 určite - aj ten som farbila 😉

miciatko
4. feb 2012

babenky pridavam moje torticky, ten zralok mal 10 kg a teda vas vsetky obdivujem ake mega torty vy pecete ja som sa zapovedala ze naposledy, este jednu robim na zajtra , ale to len tak do 3 kg, takze malina 🙂)

@lifinka lepim len vodou, troskov vody

adka_praha
4. feb 2012

@isabella_fly ja som to raz skusala s piskotovym... 😀 bolo to pekne, dcera s manzom mali najvacsiu radost 😀 ... ale co som sa poucila, ze cesto treba zafarbit sytejsie, lebo ja som to mala dost blede po upeceni... 😕

siss_sz
4. feb 2012

@79zuzana nemas recept na tu plnku, prosi ta?
vdaka🙂

vecernicci
4. feb 2012

Tak můj tenhle týden poslední, opět hasičská přilba do tomboly, příští týden má dortů pět, z toho jeden jelen, jedno auto podle fotky a popelku, jak jí šijou šaty myšky, si zamodeluju a ještě jeden s kytkama, to abych už začala v pondělí 😝
a jdu vás dočíst 😉

vecernicci
4. feb 2012

jo a mohla bych dát tu fotku, že?

mariann2
4. feb 2012

ahojte, idem vám polikovať tortičky, počítam večer, tento týždeň dopečené, pridávam fotky a musím vám napísať, čo sa mi stalo. Urobila som tortu 3 dni skôr, som taká koza, zle som sa pozrela do zošita a urobila som tortičku namiesto na sobotu, na štvrtok ☹ zistila som to až vtedy, keď som šla poťahovať, bol tam trasený krém, tak som to nešla rizkovať a nechávať ju, narýchlo som z pŕs urobila zadoček a podarovala ju synovcovi k 22 narodeninám, bol prekvapený a nadšený, takže nebola zbytočná 🙂 a to srdce s rožkami som dostala na fotke, takže som robila na želanie