Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
4. feb 2012
vecernicci
4. feb 2012

@adul67 tam máš strašně málo vody, já dávám na 200 g cukru a 200 gramů mléka 30-50 ml vody, někdy vezme víc, někdy míň

alenv
4. feb 2012

@miciatko a jak jsi to nakonec s tím žralokem vymyslela? Já moc krásný

lusil2005
4. feb 2012

Zienky? nemate ulozene nejake torticky s krtkom? Mam robit taku ze torta je krtinec, a krtko navrchu. A neviem sa rozhodnut, ci oblozim krtinec nesquik gulickami, alebo coko korpusom... nemate ulozene nejake pekne?

miciatko
4. feb 2012

@alenv rozriedenou v alkohole gelovkou som ho natrela, dakujem 😉

lucifer84
4. feb 2012

ahoj holky, dnes se chci pustit do sveho prvniho potahovaneho dortu, chci udelat jen jednoduchy kulaty potahnout marcipanem obarvenym kakaem - muze to tak byt, ze bych cast cukru nahradila kakaem? na na dort bych prilepila jen puntiky - cim prilepujete? alkoholem - vodkou (nekde jsem cetla) ? recept jsem si nasla na MMB, tak jsem zvedava, jak se mi podari....A jeste jeden dotaz, ten vrsek korpusu muzu potrit i marmeladou a na nej potahnout marcipanem nebo musi byt potreny kremem? diky moc moc za rady, jestli z doru neco vznikne hodim sem foto. A jestte jsem si vzpomnela - cim by se dal dort uhladit, kdyz nemam zadne hladitko, nejaky tip, co udela stejnou sluzbu?

alenv
4. feb 2012

@miciatko tak super.. takový dort by mě opravdu potěšil je krásný

zuba
4. feb 2012

Tak pridávam moju tortičku kamoške pre tatina na 60-tku, rád hráva šach.
A idem pokukať vaše veldiela.

dajna11
4. feb 2012

@lusil2005 ale mne sa viacej páčili tie čoko guličky,neviem už kde som to videla....

alenv
4. feb 2012

@lucifer84 uhladíš to rukama.. do ted jsem žádné hladitko nepoužívala, ale už ho mám. jinak přilepíš to vodou. Pokud si budeš marcipán dělat tak bych ho asi udělala trošku vlhčí malinko a pak dala kakao na obarvení..jinak marmeládou to tuším jde potřít, ale já potírám nutelou s máslem.

alenv
4. feb 2012

@zuba krása ty to máš vždycky tak krásně nafocený

lucifer84
4. feb 2012

@alenv diky moc, no jsem zvedava, co mne z toho vznikne, chystam se na nej vecer az syn usne, abych na to mela klid 🙂

alenv
4. feb 2012

@lucifer84 já taky dělám po večerech.. ale korpus a hmotu den do předu.. marcipán se ti musí uležet 🙂

zuba
4. feb 2012

@alenv odkážem pozdrav manželovi 🙂 mi liezol s tým fotením torty na nervy, lebo sme sa ponáhľali na nákup, mala prísť návšteva a on to fotil pol hodiny. On má koníčka fotenie 😉

miciatko
4. feb 2012

@alenv jeej dakujem

zuba
4. feb 2012

A teda zas sú to nádherné torty, som chclea že budem dávať aj komenty, ale ved už ani neviem komu.

lucifer84
4. feb 2012

@alenv jako ze ma marcipan odlezet v lednici den, nez ho potahnu? promin, asi se ptam jako blbka 😀 ale fakt jsem to jeste nikdy nezkousela!

lifinka
4. feb 2012

@miciatko takže pod MMB nepatří krém? jen korpus potřít vodou?

snu
4. feb 2012

@lucifer84 ahoj,, ak je to tvoja prva,tak ja by som pod tu potahovku dala radsej rozmiesane maslo s cukrom,alebo tu nutelu s maslom ako pisala alenv. Keby sa ti to na tej marmelade zacalo trhat,nech ta to do buducna neodradi 😀 ja som tak robila ovocnu tortu a po 2hodinach som pozrela do chladnicky a potahovka sa mi trhala a tiekla..ked dam maslo s cukrom,tak to pekne drzi,,staci tenka vrstva.

miciatko
4. feb 2012

@lifinka ozdoby na potiahnutu tortu sa lepia vodou, zle som pochopila co sa pytas, pod potah ide maslovy krem, nesmie ist pudingovy,slahackovy. . . . lebo ti rozpusti hmotu

alenv
4. feb 2012

@zuba jééé tak to se máš.. taky byych ho potřebovalad oma
@lucifer84 jojo min. 2 hodiny odležet.. nepracovat s ním hned po vytvořen🙂 ale já nechávám do druhého dne

eliska22
4. feb 2012

kočky tu je moja dnešná čokoládová torta pre mm, robená pri deťoch 😖 a tak vyzerá ako vyzerá, som sa ponáhľala 😒 dúfam, že bude lepšia ako vyzerá 😉 aj odfotiť sa mi nedala akosi normálne 😠

adul67
4. feb 2012

@vecernicci neviem ale spravila som podla tvojho receptu a je tvrdší ale asi dobrí len mi pušta olej a jedna davka mi vystačí na tortu 28 cm asi lebo mam obdlžnikovu tortičku menšiu mam s toho mindrák ale musím to apon vyskušat 😒

ajka82
4. feb 2012

tak moja vcerajsia rychla zakazka odovzdana, robena pri dvoch detoch osamote... kedze nepovedala co jej brat rad a pod. tak len taketo cosi light 🙂

zuba
4. feb 2012

@alenv no ono to hlavne poteší pri malom, že nemusím vyhadzovať drahé prachy sa atelérové foto,ateliér máme svoj 🙂

dajna11
4. feb 2012

asi poznáte túto pani,ale má krásne tortičky,len sa nedaju uložiť:( ☹ ☹ http://www.peggyporschen.com/weddings/Tiered-Ca...

lifinka
4. feb 2012

@miciatko tak já pod potah marcipánový dávám pudinkový vyšlehaný s máslem a je to ok?jenže práve pod hmoty z marchmalow se mi nějak stále hýbala na korpuse pod tím pudinkovomáslovým krémem...tak právě jsem se ptala, zda je rozdíl mezi marc., a marchmalow hmotou pod korpus....

peroli
4. feb 2012

@dajna11 leda přes print 😉

drobec33
4. feb 2012

@dajna11 http://www.facebook.com/PeggyPorschenCakes#!/Pe... tu si daj like a mozes stahovat 🙂 Ma ozaj krasne tie torty!