Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. feb 2012

@anibas ta postavička na dortu je fakt povedená, jak živá 😀 😀 😀 😀

pristela
20. feb 2012

@vecernicci a aku sutaz to tu spominate? ci by som aj ja nieco do nej nevyhrabala 😕 aj ja si prosim konecne nieco vyhraaaať ☹ ☹ ☹ stacila by mi aj cena utechy 😀

jakelina
20. feb 2012

@pristela já ti pošlu lízátko, ať ti to není líto. 😀 😀 😀

vlada111
20. feb 2012

@abriela to je v poho, mne sa vydarila vždy, len je dosť mäkká a tak musím do nej nasúkať viacej cukru ako je v návode.

pristela
20. feb 2012

@jakelina nee, to od teba nemozem chciet aj tu trojposchodacku aj lííízanku 😝 😀 😀 😀

vlada111
20. feb 2012

@misa1982 nie pomaranč.

vlada111
20. feb 2012

@jakelina bolo to super. My sme s manželom takto cestovali, kým sme neboli rodičia. Kúpime si letenku a potom ideme na vlastnú päsť po krajine. Malú sme nechali u mojich rodičov, zvládla to super. Báli sme sa ju brať do takej divočiny 😀

vlada111
20. feb 2012

@anibas tak ty nie si len super tortárka, ale aj super mamina pre každú srandu 😉

anibas
20. feb 2012

@jakelina tiež som si ju vyrobila 😀 😀 😀 😀

@pristela http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/souteze/j...

vecernicci
20. feb 2012

@pristela tady jsem našla jednu soutěž o nejkrásnější růžičkový dort 😉 a ne že to vyhraješ místo mě a @anibas 😀 😀 😀 😀 http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/souteze/j...

alenv
20. feb 2012

@pristela a kolik jsi dala té kysané smetany? Děkuju moc už si ukládám

lifinka
20. feb 2012

ahojky všem , prosííím máte některá uložené dorty pro sourozence? Z jedné strany pro jednoho a z druhé pro druhého nebo půlkami rozdělené? Díky všem 😉

lifinka
20. feb 2012

@anibas teedaaaaa to je dortisko!Přijedem na ochutnávku 😀 božský nápad a co na to tvůj muž😀

jakelina
20. feb 2012

@vlada111 opsala jsem si ten recept a jenom se chci ujistit, nedává se tam kypřící prášek?? Já takové těsto neznám jenom z bílků, tak se raději ptám, abych z toho neměla placku.

dada2007
20. feb 2012

baby.......ako nafarbím telovú farbu? bábätko? torta prsia? wiltonka marhulová?

pristela
20. feb 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a s cim by som to asi tak vyhrala ?? 😀 😀 😀 😀 som zaciatocnik mam dokopy štyri torty 😀 kujem za link idem mrk

@alenv jeden téglik, neviem kolko to je 200-250 ? netusim, prosto jednu kelínkovu smotanu

alenv
20. feb 2012

@pristela super! Díky díky

vlada111
20. feb 2012

@jakelina tak ho radšej daj, toto je origoš recept.

abriela
20. feb 2012

@dada2007 telova farba je rozpustenim mixu farebnych mashmallakov. 😉
@pristela Zaciatocnicka???? 😀 😀 😀 😀

dada2007
20. feb 2012

@abriela mica, ja robím zo smartflexu 😒

jakelina
20. feb 2012

@vlada111 myslíš, že mám dát, ale možná ty bílky udělají to nadýchané těsto i bez něj. Já zkusím pro nás bez a to sníme, když se nepovede nevadí. Jenom těch ořechů je tam dost a jsou teď drahé jak hrom. 😝 😝 😝

abriela
20. feb 2012

@dada2007 no zacni pouzivat MMF 😀 😀 😀 , alebo presnejsie coko MMF 😀 . Vraj je chutovo lepsie aj ked to nieje moj nazor - s MMF sa vraj horsie pracuje.

dada2007
20. feb 2012

@abriela tak na toto sa nahovoriť nedám........ 😀 😀 😀

anibas
20. feb 2012

@lifinka ešte nikto živý nevidel -bývame na konci sveta 😀 😀 😀

lifinka
20. feb 2012

@anibas 😀 no tak jestli aspoň u vás funguje odhrnovač, tak je to ještě dobrý 🙂 , já před 2roky stavěla rodinku sněhuláků a odležela jsem to pak 😒 takže si dej čajík se slivkou.

jakelina
20. feb 2012

@vecernicci jak jsi se domluvila v té cukrárně??

jakelina
20. feb 2012

@lifinka a co malý?? Je mu líp???

vecernicci
20. feb 2012

@pristela to zase nebuď přehnaně skromná 😀 😀 😀
@dada2007 na to mám wiltonku ivory
@jakelina ořechů je málo, naši každý rok prodávají a letos za ně dostávají 140 korun, taková cena tady nikdy nebyla, taťka se baví po večerech louskáním 😀

pristela
20. feb 2012

@dada2007 cicus ruzova + zlta je telova

vecernicci
20. feb 2012

@jakelina zatím nijak, doma mě od toho zrazují, ale já tam zajedu na kukačku, jen teď jak má malej neštovice, tak se nikam nedostanu, nemám hlídání, babča a děda jsou se starším na horách 😉