Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
20. feb 2012

@vlada111 jj, ale už snad bude jen dobře...pokud neštovice nedostanu já, tak to bude už ok 🙂 inkubační doba je 21dní a to už první syn je 22dní 🙂

vecernicci
20. feb 2012

@lifinka jo to je přesně ono, je to bílý prášek a jak to rozpracuješ do hmoty, tak se rozpustí a obarví na bílo, je to vlastně bílá barva, ale mrkni radši tady, je to levnější http://cukrar-shop.wbs.cz/Beloba.html

dm1
20. feb 2012

@mizulienka ja som veru tiez staromodna v tomto 😕

jakelina
20. feb 2012

Já se přidávám k těm, co v patnácti ani nevěděly jak to vypadá, natož tak, abych to chtěla na dort 😀 😀 😀

vlada111
20. feb 2012

@lifinka ty si ich ešte nemala?

dada2007
20. feb 2012

baby, na tortu s priemerom 15cm(budem robiť pre nás také mini tortičky) mám dať cesto z kolkých vajec? 😕 robím bohušov nastavovaný.........

vecernicci
20. feb 2012

@dm1 @jakelina tak já jsem na tom stejně, ale náš zákazník, náš pán 😝
@jakelina já to nevěděla pomalu ještě v 18 😀 😀 😀

dada2007
20. feb 2012

@vecernicci ja to tiež nechápem....toho gentlemana 😝 a ukázala som to aj mužovi, a to sme obaja riadny blázni.......ale toto nám pripadá fakt moc 😝

pristela
20. feb 2012

@jakelina pocuj a ty si kedy stihla tolko deti ? 😀 😀 😀 😀 😀

rogerka
20. feb 2012

@mia1111 dakujem 😉

pristela
20. feb 2012

holky mne sa tiez take torticky nepacia, dokonca ja nemam moc rada ani odhalene torza prsia co robite 😕 tiez som uz dostala hanbatú objednavku , ale povedala som ee 😀

zuzana124
20. feb 2012

@lifinka tú 24 hodinovku si viem predstaviť, keďže ja mám tiež manžela už vyše mesiaca na služobke a dcérka má vodu v bedrovom kĺbe (už 3 týždne nemôže vôbec chodiť). Prvý týždeň bol najhorší lebo sa budila každé dve hodiny a zakaždým som ju tíšila aj 15-20 min. Teším sa že tvojmu drobčekovi je už lepšie a držím palce aby sa z toho čím skôr dostal 🙂

lifinka
20. feb 2012

@vlada111 neměla 🤐

lifinka
20. feb 2012

@zuzana124 to musí být taky strašný, přivázat dítě k posteli, aby Ti nechodila 😕 😔 zvládni te to!

tak musím jít koupat atd, pěkný večer pa

zuzana124
20. feb 2012

@vecernicci keď som uvidela tvoju tortičku gentlmena tak som si najprv pomyslela že ako si to pekne tak decentne urobila ale keď som potom uvidela ten vek, aaaach jaj keby to bolo pre moju dcérku tak to by som asi nerozchodila 🙂

zuzana124
20. feb 2012

@lifinka zatiaľ to zvládame, našťastie si dala vysvetliť že nesmie na nožičku ani stúpiť a veľmi ju baví lego, puzzle a strašne rada číta knižky, takže sa hráme len po sediačky 🙂

lusil2005
20. feb 2012

Zienky, tak tu je moja dnesna... dost znama Anastaziina torticka, no musela som ju skusit. 😅

vlada111
20. feb 2012

kočky ja som sa ešte hrala v 15- tich s barbinami 😀

dada2007
20. feb 2012

baby, robila niektorá túto plnku?????????
http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka

mám otázku....mám spraviť z celej dávky ak to chcem do mini tortičky-kruh s priemerom 15cm????? alebo nejako primerane skresať a spraviť z polovičky?

vlada111
20. feb 2012

@zuzana124 juj máš môj obdiv. Kde beriete kočky toľko sily ☹

jakelina
20. feb 2012

@pristela ty já ti ani nevím, kdy jsem to stihla. 😀 😀 Až po dvacátem roce 😉 😀 😝

vecernicci
20. feb 2012

@pristela koukám, další soutěžící s růžičkama 😀

zuzana124
20. feb 2012

@vlada111 ďakujem si zlatá, musíme sa s tým popasovať, nič iné nám neostáva. Keby sa dalo tak tú bolesť by som veľmi rada vzala na seba. Veľmi mi pomáhajú naši, čo sa týka malej a samozrejme aj manžel síce na dialku ale aspoň tá psychická podpora tam je.

dada2007
20. feb 2012

@zuzana124 držím palce.........naša má práve hnisavú angínu a velké bolesti....práve sme s mužom stáli nad je postelou a muž hovorí: tak rád by som tú bolesť vzal na seba.......a ja hovorím, zobral si mi to z úst......... ☹

zuzana124
20. feb 2012

@dada2007 prajem skoré uzdravenie 🙂

jakelina
20. feb 2012

@dada2007 tu dnes chválily holky a je prý výborná. To je na menší dort.

zuzana124
20. feb 2012

@vecernicci @anibas @pristela ak sa nenahneváte tak by som sa tiež rada zapojila do súťaže 🙂 v živote som ešte nič nevyhrala ☹

vecernicci
20. feb 2012

@zuzana124 já už občas něco vyhrála, ale nic moc, ale proč to aspoň nezkusit, že? 🙂 http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/souteze/j...

pristela
20. feb 2012

@vecernicci uz je tam? som sa vam tam supla, dufam , ze sa nehnevate 😕 ved ja prvu cenu nechcem uuuplne by mi stacila ta tretia 😀

@zuzana124 joj mne nepis ja som sa tam len vtierkla 😅 , ale tak keby im to vadilo tak by sa nepriznali a nedali sem link, či? mam sa ist postavit do kúta @vecernicci ?

sumo5
20. feb 2012

prosim vas,poradil by mi niekto neaky vyborny tortovy korpus,aby nebol tvrdy.Dakujem.