Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
20. feb 2012

@pristela tebe fakt schne mmf tak rychlo???? Ja co robim teraz tu vulu na sobotu, som ju z robila radsej v nedelu, aby mi vyschla... ale pri tej korunke som fakt dufala, ze mi vyschne, ved nebola vobec hruba a ona nic☹ nechapem to☹ Musim kuknut aj tu cokohmotu. teraz som si objednala aj white icing, tak skusim po prvy raz aj z neho, ked mi prijde...

to im doobre chutilo🙂 ked zjedli 4,2 torty.-)

njonja
20. feb 2012

@dm1 aha! tak ja som sa do toho zaltacil acela a nedalo sa mi to vybrat z formicky🙂 🙂 dik za radu! aj za opravu, ja mam v tych pojmoch este hokej!

njonja
20. feb 2012

@janula.h ta trava v ustach je dobry napad! chcela som ich posadit za stol, na stol dat krabicu, v ktorej mu tu macku doniesli..no uvidim este..

pristela
20. feb 2012

@njonja jasne mmf schne vzdy rychlo, ale asi zalezi ako si ju susila teda myslim ako bola uskladne o čo opreta atd

simasa
20. feb 2012

@njonja patchwork treba vykrajovat cez sacok alebo potravinarsku foliu - potom nie je problem vydolovat to z formicky

yamahafazer
21. feb 2012

@alionuska gratulujem k babatku 😵 a veru len sa sanuj

baby prosim ako sa volala ta relacia o peceni co isla vcera na tej prime?lebo am uz 2 tyzdne nefunguje antena takze sme bez telky tak som chcela pozret ci to nemaji niekde v archive

a teraz moja prva objednavka na krivu tortu 🙂 tak mi prosim vasm poradte tie co ste skusene co ste krive uz robili podla ktoreho navodu mam robit viem,ze ju uz viac krat robi @pristela a dalsie uz neviem ktore ste ju robili.Dakujem za vsetky rady 🙂

vecernicci
21. feb 2012

@lusil2005 tady to máš 😉 ceny jsou myslím dobrý, už jen vyhrát 😀 😀 😀 ale to myslím nehrozám když vidím ty luxusní dílka 😵 http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/souteze/j...

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 jej to je pre mna torticka taka krasna ked je tam napisena evicka 😀

yamahafazer
21. feb 2012

@vecernicci aj ja som poslala fotku len to nemam sancu lebo som ani nic akosi moc s ruzami nemohla poriadne najst

artepf
21. feb 2012

holky prosím nemáte některá postup na Pluta (pes Mickeyho)? Nemůžu ho nikde najít, předem moc díky 🙂 .

yamahafazer
21. feb 2012

@artepf su tam dva postupy len si to musis posunut na tusim 3 stranu
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

abriela
21. feb 2012

@yamahafazer na krivu tortu tu davala navod vcera @lucula73 aj s vlastnou tvorbou:

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8
yamahafazer
21. feb 2012

@abriela dakujem to som nezaregistrovala lebo citat nestiham vsetko len to chcem vediet ci to treba vyrezat ten otvor na tej spodnej alebo nie lebo do toho sa mi moc nechce este vyrezavat asi by som ju iba zrezala ,ale nevyrezavala oni chcu iba dvojposchodku

artepf
21. feb 2012

@yamahafazer moc moc díky, to vypadá dobře 😵

yamahafazer
21. feb 2012

@pristela ty si tusim spominala,ze si tu krivu tortu aj vyrezavala ten stred a aj nevyrezavala na druhej?co je prosim ta lepsie ked bude len dvojposchodka staci ked ju len zrezem do sikma?len rozmyslam potom aj ten spodok treba na tej druhej co budem davat na vrch niako zrezat?

yamahafazer
21. feb 2012
abriela
21. feb 2012

@yamahafazer vcera @pristela napisala, ze lepsie to vyzera ked sa vyreze. Robila krabice. Ale napise ti to.
Za par hodin tu pribuden tolko stran, ze samozrejme nestihame vsetko citat.

njonja
21. feb 2012

@simasa dakujem!!!! Musim to nabuduce skusit!🙂 Si poklad🙂

@pristela no bola podoprena na sklenenej vaze, aby mala okruhly tvar a susila som ju v obyvacke... nie je to dobre takto?

njonja
21. feb 2012

@yamahafazer ja to mam len teoreticky nastudovane z you tube, tam hovorili, ze je lepsie vyrezat , leb sa nesmyka dole...

lucula73
21. feb 2012

@yamahafazer ahoj,ja som to robila prvý raz teraz a ten spodok som vyrezala a vrch zrezala do šikma 😉 ,ale možno by ti ten spodok nebolo treba vyrezať,len ten vrch trochu zošikmiť 🙂

isabella_fly
21. feb 2012

boze som tu dlho nebola, skoro som vas nezvladla dolajkovat 😀 ale nakoniec som sa po ten nejaky 12.februar doklikala 😀 torticky su nadherneeeeeeeeeeeee
baby a buduci tyzden ma caka torta na 18tku, este stale nemam info co sa kocke paci, ze by som to nejak poriesila, nemate nejake navrhy/napady? ze by som ich navrhla ked sa stale nemaju k cinu mi poslat, ze aka by mala byt?
len nie ziadnu krivu 😀 take som este nerobila a ani neviem ako na to 😝 a nechcu poschodovu 😅

zdenallicka
21. feb 2012

Pipenky moje milé, budu 1.5. prezentovat na svatebním veletrhu svoji práci a potřebuju nadělat xxxx minidortíků v různých bravách a s různým dekorem, s různými příchutěmi.. No a potřebuju od vás vědět, jak se to dělá..🙂 Počítám, že jich budu muset udělat aspoň 30ks.. Tak sem s radami!!! 🙂 Děkuji..🙂

(jo a paradoxní na tom všem je to, že jsem ještě nikdy žádn svatební dort nedělala a jdu vystavovat na veletrh!! 😀)

jakelina
21. feb 2012

@zdenallicka dělá se to jak normální dort, jenom menší. Nevím co budeš dělat za tvary. Kulatý se dá udělat z rolád.

miciatko
21. feb 2012

@isabella_fly co tak kabelu, zabaleny darcek, bonboniera, ved zadaj do google a tam budes mat kopec odkazov a ked nic ine tak potom jedine ta kriva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
21. feb 2012

@alenv ja som robila zraloka a mal aj otvorenu pusu a vnej potapaca, ty to budes mat super, nebudes sa bat ze ti ta tlama spadne , lebo ju podlozis lodkou, navrstvila som si platy a potom tlamu sikmo zrezala, ja neviem ako by som ti to povedala . . .

larah
21. feb 2012

@yamahafazer báječné dorty

lifinka
21. feb 2012

@dada2007 brzké uzdraveníčko 😉

awooojky
21. feb 2012

ahojte dievcatá trosku vám tu vtrhnem...tortičky máte uplne ze super.. ja som po dlhej dobe po roku asi zacala znova potahovat..potahujem MMF marcipán sa mi totoz dva krát roztiekol a uz som nemala nervy ani chut to skusat.. a s MMF nemam ziadne problémy...
na máj mám objednávku ze dve 3 poschodové torty svadobné a este dve tie este nevedia aké chcu.. neviem si predstavit ako to zvladnem.. ale nedali sa odhovorit..tak idem sem k vám po rady a inspirácie kedze so svadobnými tortami nemam ziadne skusenosti.. 🙂
a mam jednu otázocku kde kupujete ciernu farbu a tie formy na krajky a také veci?

awooojky
21. feb 2012

ak sa nenahneváte pridám vám sem moj posledný výtvor.. inspirovala ma super cukrárka.. 😀

lusil2005
21. feb 2012

@yamahafazer ja by som zrezavala. je to uplne jednoduche a sup sup. ziadna velka veda. ja som sa toho bala jak cert kriza, ze ake je to zlozite, tak som to dlho odkladala. ale potom som skusila je to fakt take lahke ako vystuzit tortu :D