Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - ahááá, už viem, to je tá, čo som včera hádzala obrázok ako prvý. Tak paráda, tú si isto neobjednám 😀

gumkacka1
22. feb 2012

potrebovala by som poradit, ci si uz dnes mozem upiect korpus, zajtra naplnit (plnka puding + maslo), ci to nie je skoro, na sobotnu oslavu? ako dopredu robievate? dakujem

mates22
22. feb 2012

@jitta přesně, rozmrazit dostatečně předem a nechat v cedníku, aby se ta všechna voda odstranila, i tak to zůstane takové blemcavé, ale na náplň to neva. My osobně máme nejradši maliny, jsou trochu kyselejší, což je pak v kombinaci se sladkou potahovkou celkem příjemné.

lawli
22. feb 2012

@vecernicci ahoj tušim som ti raz davala link na to ako sa vypočíta spotreba vajíčok do misy....piekla si asi tortičku pre synov !!! bol tam výpočet na objem v litroch a bol to link asi na dortomanii.....ak si si ho ulôožila ,tak by som ho poprosila lebo ako som vyššie písal synček mi všetko vymazal 😒 vopred ďakujem 😉

mizulienka
22. feb 2012

babulky, ake velke srdiecko mam objednat, ked vysednu chcem tortu okolo 4kg?

jakelina
22. feb 2012
lucianas
22. feb 2012

@jakelina díky. jdu změřit. .... tak má na hloubku 8cm, na šířku 26cm, a na výšku 22cm (měřeno od středu podkovy vnější strany po hrany vnitřních stran odnožů). ... poradila bys? nebo kde bych mohla najít?

lawli
22. feb 2012

@jakelina ano presne toto ďakujeeeeeem 😵

jakelina
22. feb 2012

@lucianas já právě podkovu nemám. Vyzkoušej doplnit do toho vzorečku co je o odkaz výš.
Já bych asi upekla z 8 až deseti vajec.

jakelina
22. feb 2012

@lawli není zač.

lawli
22. feb 2012

@jakelina ak by som ťa ešte mohla využiť ,tak na dortomanii je ešte fotopostup na figurky macka PU a kamaratov ,tuším to davala babenka pod nicom Ariel 😕 nemáš to náhodou ? 🙂

mia1111
22. feb 2012

@gumkacka1 - ja na sobotu som vždy piekla vo štvrtok a piatok plnila a poťahovala, ale tak je zima a v chladničke sa tortička do soboty nepokazí, podľa mňa môžeš aj dnes 😉 .

lifinka
22. feb 2012

ahojky, holky pomoc, potřebuji vymodelovat obličej tééé Minnie???a nevíjde mi to, poradíte?

gumkacka1
22. feb 2012

@mia1111 aj ja to tak robim, ako ty, len teraz sa mi toho akosi nakopilo, tak sa bojim, aby som to pri malej vsetko stihla 🙂

lucianas
22. feb 2012

@jakelina dobře, díky. zkusím to dooplnit do odkazu. ten co je nad mým příspěvkem ju?

jitta
22. feb 2012

@mates22 dekuju. prave jsem v lidlu koupila ty mr. maliny i lesni smes . a jeste jeden dotaz ten ztuzovac udelam podle navodu ze nejdriv vysleham samotnou slehacku,pak udelam ten ztuzovac a primicham tam tu slehacku a nkonec tvaroh.delam to prvne,proto tolik dotazu.

dm1
22. feb 2012

@lifinka a v com potrebujes poradit? akosik nechapem z otazky. Ja som Minnie robila podla toho isteho postupu

bzucinka2
22. feb 2012

@yamahafazer dakujem za radu, tak vecer idem na to 🙂
🙂

jakelina
22. feb 2012

@lawli bohužel to nemám, ale pohledám. Jestli myslíš toto, tak jsem našla. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=428&...

anibas
22. feb 2012

@jitta mrazené dávam rovno z mrazničky- nerozmrazujem, kompotové dávam odkvapkané 😉 😉 mrazené maliny sú fantastické 😵 😵

anibas
22. feb 2012

@lifinka musíš skúšať 😀 😀

lifinka
22. feb 2012

@dm1 na černou hlavu minnie, se musí nalepit a vymodelovat obličej ten obrázek co jsem vložila tak ten.Blbě se to popisuje, prostě, kam se dají oči a čumák, ten podklad mi prostě nejde, stále to modeluji dokola a tím sem jaksi skončila...

😅

lifinka
22. feb 2012

@anibas to dělám, ale chytá mě amok

dm1
22. feb 2012

@lifinka no veru aj ja som to dlho modelovala. skus to z 2 kusov teda nie komplet tak, ze si vyrezes jednu cast pod tie oci a potom tu pusu zvlast tak by to malo ist lepsie aj tak uz osm videla robenu minnie. treba stale len skusat a skusat

lawli
22. feb 2012

@jakelina ano toto som myslela ,veľmi pekne ďakujeeem si zlatíčko ,mne ti nejak nešlo najsť ....moc sa v tom nevyznám 😕 ešte raz pekne ďakujem 😵

jitta
22. feb 2012

@anibas dekuju,chci zkusit ty maliny a tu lesni smes si necham na druhy tyden v breznu,chci upect dort rodicum jako prekvapko

jakelina
22. feb 2012

@lawli nemáš zač, bylo to pár minut. 😉

zanet2009
22. feb 2012

Ahojky, občas tady koukám na Vaše neskutečně krásné dortíky!
Potřebovala bych poradit, chystám se upéct a ozdobit svůj první dort, potahovku chci zkusit z těch bonbónů a nahoru chci něco z marcipánu.
Zapomněla jsem si koupit potravin.barvivo-lze něčím jiným marcipán obarvit? Případně jak se to dělá? A k dortu marcipán připevňujete čím aby to drželo-kdybych třeba chtěla kytičky jako je to na tomto odkazu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215

Děkuji za rady a odpověď.

dm1
22. feb 2012

@anibas veru aj ja som davala teraz posledne maliny este mrazene a pohoda ale aj zalezi od vyrobcu v niektorych je kopa ladu a tam sa aj vela rozmrazi. Ja som ich predtrym nechala parkrat aj rozmrazit a nebola z toho vobec ziadna stava odkapana tak som si to preto trufla dat aj zamrazene. Maliny su veru uplne super do toho 😵

dm1
22. feb 2012

@zanet2009 bez farieb ziskas pri MMF ruzovu z jojo cukrikov, modru zo smolkovych cukrikov a tiez su aj zlte a jemne zelene cukriky MMF taka zmes tak z toho by si mohla mat farebnu hmotu aj bez farbiva. Ale da sa kupit aj v drogerke klasicka praskova potravinarska farba. Hnedu este ziskas s kakaom. Kvetinky sa lepia vodou. staci trochu vody navlhcit kvetinku a prilepit