Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
2. mar 2012

@zanet2009 Korpus je lepsie nechat vychladnut, az potom rezat.

vecernicci
2. mar 2012

@jakelina třeba poštou, ne? 🙂 by ti přišla omeleta 😀 😀 😀 když vidím jak s tím zacházejí i s křehkým, nám se tuhle ztratil balík úplně, co jsme posílali
@lifinka haha půjdu jim poděkovat 😀 a neštovice má Víťa ještě horší než ten mladší, už dvě noci pořádně nespal a má na obličeji jednu vedle druhý, no hrůza a jak už z toho má rozum, tak se za to stydí a furt někde zalejzá, už nevím jak mu pomost, rve mi to srdce ☹

jinak mramorák se mi povedl ukázkově, až na to, že jsem právě zjistila, že jsem upekla světlý místo kakaový 😀 takže cvičně znova a dětičky se budou mít 😉

zanet2009
2. mar 2012

můžu poprosit o recept na mramorák?

lifinka
2. mar 2012

@vecernicci prosím Tě , jak budu příští týden péci na zakázku, strčila mě kamoška salko, že to mám přidat do másla!!!Tak může jít salko + 2másla pod potah? Jedna na svých stránkách píše, že ano?nemáš s tím zkušenost? Budou korpusy jeden kakaový, druhý ta čokobomba + pribiňákový krém, vůbec hodilo by se to k tomu?Co myslíš?Stejně bych musela utřít másla +cukr pod potah....tak přemýšlím...a doumááám...

Chudák tak ho tak neštovice zmohly, no mám živou představu, jak vypadá chudáček, jako ty naše děti 🤐 Matynek má ještě strupy v hlavičce a nechcou se odlepit...jinak má už flíčky a někdy teda přímo fleky ten 5měs.Ivoš je ok i kůže je hezká.

larah
2. mar 2012

na zasmiatie
trošku som riedila v špajzi, vyliala som pár starých kompotov, takže som mala na linke viac umytých pohárov a vyšla hláška--čo ideš zavárať tortu? 😅 😅 😅

reruna
2. mar 2012

tak je to blbé.....sice se nepropadl, ale nevyskočil, mě to přišlo už divný, že to těsto nebylo tak nadýchané jako normálně... když jsem ho rozkrojila, tak je celý zdrcnutý....☹já už fakt nevím, pekla jsem ho více n ež hodinu, když jsem začínala péct, tak se mi vždy dařil a čím déle peču tak se mi méně daří...tohle je jen pro nás, ale za 14 dní mám péct dvojposcho´dový na velkou oslavu, tak jestli mě mramorák zklame....-(

vecernicci
2. mar 2012

@lifinka když dáš salko a dvě másla, tak může určitě, já do toho přidávám ještě karamelový pudink ze 1/4 litru mléka, není to pak tak moc sladké

anibas
2. mar 2012

@reruna nemala si vysokú teplotu ??

lifinka
2. mar 2012

@reruna tyjo, mě vyskočí dvojnásobně! Kde by se stala chyba?Holka, tak to nevím 😖

anibas
2. mar 2012
eliska22
2. mar 2012

@reruna nechápem mne sa mramorák doteraz vždy podaril a to ja ho robím skoro vždy 😕 a už som skúšala aj viacej receptov 😉

eliska22
2. mar 2012

inak holky tu sa tento týždeň nepečie, či čo? prišla som sem nakuknúť na tortičky a kde nič tu nič, iné piatky si idem už ráno oči vyočiť 😀
ja teraz nemám nič, ale našťastie, lebo mám chorú dcérku a o jednej v noci pozeráme spievankovo, dnes hľadá sa nemo, tak som zvedavá čo bude opäť v noci 😝 😝 😝

reruna
2. mar 2012

@anibas ne 150..... tak já si fakt připadám jako blázen už... přitom už se mi několikrát povedl ukázkově... tak mám srovnání, jak to má vypadat a nevím, kde dělám chybu....

eliska22
2. mar 2012

@reruna ja ho tiež pečiem na 150, skoro hodinu 😕 a máš nejaký nový recept? alebo si už takýto robila?

lifinka
2. mar 2012

@vecernicci takže 100% , nechám to jen se salkem a dvě másla.Už tak toho bude na mě dost 😀 Dá mi zabrat jen ta Minnie 😅 však pod potah to bude stačit i mě asi zůstane krém, že? A ty děláš ten pribiňák, že? prosím ještě mažeš marmeládu na korpus?
Ještě mě napadlo, kamoška chtěla více prořízlý, tak pokud by mi vyšla jedna vrstva a podařilo se mi rozkrojit tu čokobombu, tak to salko tam natřu-Ok?Chuťově to sedí???Ach jo. odpolko jedu už na nákup, víš🙂))
dala mi salko né to běžné, ale je to něajké, no odfotím radši...jestli se musí dát vařit, nebo je už hotové?

pristela
2. mar 2012

@reruna ano ano stred v rure a ohrev zapnuty hore aj dole bez ventilatora 😉

@mates22 z 8vajec a len do 28 ? no mne by to z nej vyliezlo 😕 ale zas ja sneh slaham zvlast a bez cukru a primiesam ho az na konci velkou lyzicou

@zanet2009 ja krajam korpus presne ako pisala @mia1111 , vychladenýýýý

@mia1111 sprvíme klub pílčičiek 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
2. mar 2012

@reruna J8 teda peču jen na horkovduch a mám ho za 4 vajec minimálně 8cm..🙂

larah
2. mar 2012

@reruna a čo muka ,ja som tento ešte nerobila ,ale pri niektorých receptoch robí blbosti aj muka, nemáš inu ako zvyčajne?

zdenallicka
2. mar 2012

@pristela J8 si vyšlehám bílky bez cukru, pak nakonec tam 1/3 cukru zašlehám, zbytek cukru ušlehám se žloutky, olejem, vodou, moukou a prdopečem.. A pak do toho dám kakao a až nakonec bílky jen zlehka... A mám fakt plnou formu..🙂 Nechápu, jak se nekomu nemůže povést..🙂

yamahafazer
2. mar 2012

@reruna pozeram na to cesto a nebolo malo naslahane?alebo nedavala si niaku inu znacku muky alebo cukor alebo olej ako inokedy?a teda sopka z neho je riadna,ale inak na tom rozkrojeni sa mi zda vela dierok,ze tam je a nebude tam niako vela kypriaceho?racej skus dat menej kypriaceho aby tak nevybuchol a inak ja cesto vzdy rozotriem do stran a ty len das do formy a nerozotieras do bokov?

reruna
2. mar 2012

@eliska22 dělám pořád ten samý...a někdy se povede a někdy ne, poslední dobou spíš ne...

reruna
2. mar 2012

@yamahafazer těsto taky rozetírám do stran, kypřícího prášku dávám půlku, mouku používám z lidlu hladkou, cukr mám pokaždé jiný a olej mám taky pokaždé jiný... jo a našlehané asi bylo málo, dělala jsem to bez sněhu, někdo tu psal, že to není rozdíl, tak asi je...ale mě se to stávalo i se sněhem...

vecernicci
2. mar 2012

@lifinka jo tohle je už karamelové, ale nebude to moc máslové, když budou na jedno salko dvě másla? schválně co na to holky 😉 a náš mladej už to má i na chodidlech, ani chodit nechce, spíš nemůže, je to hrůza už aby to bylo za náma ☹

reruna
2. mar 2012

@larah zkusím mouku 0o extra raději...

pristela
2. mar 2012

@reruna rob ho s tymi bielkami slahanymi zvlast, do bielok nepridavaj cukor ako je v recepste , vyslahaj ich samostatne s troskou soli / vyslahaju sa s nou pevnejsie/ bielka pak pridaj do cesta uplne na konci , zamiesaj ich uz len rucne , ja budem dnes piect mramorak sice kakaovy ale skusim odfotit, budem piect len v takej mini formicke a s 2 vajec 😀 to bude len pre nas ku zbytkom kremu bo mi tu fuurt pištia po torte 😝
mozno ti to spravila ta zmena teploty abo si nemala dobre vymiesane cesto 😕
@anibas aaaaaach nadherne su !!!

inak men je to vuzdy tak luto ked sa niekomu neda upiect mramorak 😖 je fantasticky aj na chut aj na to ze sa neminie tolko vajec a je krasne makkunky, by som sla kazdej domov a piekla s nou 😀 😀 😀

mia1111
2. mar 2012

@pristela - to beriem 😀 😀 😀
Jáááj baby, mne sa aj dnes "darí", sa mi podarilo zhodiť misku so šľahačkou - napoly tuhou, no našťastie dopadla dnom dole a len z nej tochu krému vyletelo na podlahu, ale ruky sa mi triasli ešte pol hodiny, no mne sa úžasne darí 😀 . Tak tortňa naplnená už sa chladí, za chvíľu ju namažem a môžem dorábať logo, včera som sa snažila maľovať tie prkotiny biele na delo, ako dovi-dopo, ja som výtvarný antitalent ☹ . Tak som chcela, aby to vyzeralo super, ale nejaká som nespokojná, no neviem, načo som sa na to dala ukecať??? 😅

larah
2. mar 2012

@reruna tu na sk peču skusené cukrárky iba od Pohronský Ruskov ,tie čo poznám

pristela
2. mar 2012

nee, v muke to nebude, ja davam hocaku hladku , ma ani nenapadlo este ich aj odlisovat 😀 by ma porantalo, mi stacila ta kauza so seknutou parizskou minule 😀 😀 😀 som prvy krat kukala jak blb v obchode aku to slahacku vlastne bravam, kolko % kde sa chladi, kolko jeje je .... 😀 😀 😀 😀

a ja cesto vo forme este miesam lyzicou aby nesoptilo pak ale mramorove nie to sa nemoze miesat, normal asi dnes upeciem mromorove a nie kakao 😉