Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
9. mar 2012

@dadka212 @katy1979 krásne tortičky... a tá maja je krásna

katy1979
9. mar 2012

@anibas 50 pod to ani nechod lebo dostanes vilagos.

marci2305
9. mar 2012

@anibas Kde my sa hrabeme na teba..? 😉 Fakt nádhera..! To musíš mať kopec času.

pristela
9. mar 2012

@marci2305 1,5kg??? ved to pol kila budes mat snad len potah s krtkom 😀 to z 2vajec 😀 ty páni , no to som zvedava 😀 😀 😀 mas taku mini formu ? 😀

lamps
9. mar 2012

@b.janka ale podarí a určite skôr ako za 100 rokov 😉

miciatko
9. mar 2012

@b.janka pozor aby nemala laryngitidu, inak aj kalciovy sirup

lifinka
9. mar 2012

ahojky holky, tak jsem dnes ráno nakonec upekla další čokokorpus, ale jíný a je už hotový...uf... 😝 jenže tím, že jsem udělala jiný nevyzkoušený recept, vznikla další vrstva prokrojená navíc, takže budu plnit 3 mezery...dělám pribiňákový bude se k tomu hodit ten krém salko+puding?Chci to potřít pod potah a tak mě napadlo, že tím vyplním tu jednu mezeru, půjde CHUŤ k sobě???
Prosím o radu!!!

zuzana124
9. mar 2012

@anibas pod 50 e nechoď 🙂

mates22
9. mar 2012

Holky, bude pod bílým WI vidět nutela? Já zatím pod potahovku dávala jen máslový krém, takže mám trochu obavu, zda potah zůstane bílej, tak aby mi to moc neprosvítalo ☹ . Nebo radši nemámexperimentovat a dát klasiku....
Jinak včera mi ten mramorák od oka (chcípla mi váha a já už vejce rozdělený do dvou mís) moc nevyběhl, takže jsem ještě pekla vyzkoušenej piškoťák a nakombinuju ty placky, bude aspoň hezky vysokej 😀

lussy23
9. mar 2012

@ajka82 krásne auto @katy1979 nádherné tortičky a a Maja je krásnučká @anibas bombové auto @dadka212 úžasné sú tie tortiččky
@lamps nádherné kvietky a tortička je prekrásna .

zanet2009
9. mar 2012

@anibas Já bych pod 50 Eur taky nešla, já jsem v Ostravě platila za 1kg dortu 300,-Kč což je v přepočtu 12eur za kilčo dortu.

zanet2009
9. mar 2012

@lifinka krém salko puding-můžu poprosit o recept?

lifinka
9. mar 2012

@zanet2009 našla jsem 2másla + zkaramelizované salko, ale já k tomu přidám karamel. puding ve 300ml mléka uvařit a asi uberu jedno máslo...takže přesný recept nemám, ale tak to zkusím dělám ho také prvně, může i pod potah....
myslíš, že se to k tomu pribiňákovýmu krému bude hodit to salko?

zuzkat1
9. mar 2012

baby prosim vas vidim ze sa bavite o karamelovom kreme...mate nejaky recept bez pudingu? ale taky ktory fakt drzi pokope..ja som skusila uz asi 3 recepty a stale sa mi to roztieklo... neviem co bolo zle... a urcite by som chcela bez pudingu - mne tie pudingove kremy nesedia... dakujem

marci2305
9. mar 2012

@pristela No aj ja som sa zasmiala...Keď chcela tortu do 15 Eur. Forma by aj bola 😉 Len by mi bolo ešte smiešnejšie jej ju upiesť v tom a aj jej ju odovzdať 😀

abriela
9. mar 2012

@zuzkat1 cukor skaramelizujes, zalejes slahackovou smotanou a potom pridas maslo

kvojtanikova
9. mar 2012

@zuzkat1 presne aj ja som robila salko+maslo a roztieklo sa mi to, baby ma tu presviedcali ze to nie je mozne🙂 Som rada ze nie som sama.
A ja mam tiez otazku na skusene cukrarky - kupila som si praskovu metalicku farbu Sugarflair - Gold - nanasa sa to stetcom? nasucho? ci aj rozmiesat mozem v hmote?
A druha otazka - ked robite ozdoby na tortu (kvety, postavicky) - kolko dni dopredu to mam robit aby to potom drzalo? lebo na buducu nedelu chcem pre svokru tortu a teraz napriklad mam cas - mozem to urobit aj takto skoro? nebude to potom stvrdnute na kamen? ako to potom k torte pripevnim? dakujem. kupila som si aj drotiky, chcela by som taku nejaku kvetinku na vetvicke alebo co.

abriela
9. mar 2012

@katy1979 mozno sa ta uz na to niekto pytal, zatial som to nenasla. Ako si spravila tu vycnievajucu cast na gitare - tu kde su struny.

zuzkat1
9. mar 2012

@abriela toto som skusala... ale nejak mi to nevyslo... som to robila asi zle.... a kolko cukru aby som mala krem na klasicku okruhlu tortu tri korpusy plus pod potah? moze sa to dat pod potah?

@kvojtanikova presne maslo+salko sa mi uplne roztieklo.... skusena nie som ale ja pripevnujem marcipanove hocico tak ze to potriem vodou a prilepim...

yamahafazer
9. mar 2012

dalsia dnesna

janula.h
9. mar 2012

@zuzkat1 a aké salko kupuješ? ja kupujem klasiku a drží super ale ja robím salko/maslo 1:1

zuzkat1
9. mar 2012

@janula.h normalne tatra salko... teda 400g salka a 400g masla? no mozem skusit ja som dala menej masla.... a ako dlho varis to salko?

abriela
9. mar 2012

@zuzkat1 pod potah samozrejme moze ist. Plnka je maslova 😝 .
Ja by som spravila asi z 400-450g cukru. SPrazis na karamel, zalejes pomalinky slahackou - dala by som 2 alebo 1,5 kelimka. Slahacku je dobre liat pomaly, aby sa ten karamel hned nezrazil. Plnku som nechala vychladnut dala som do chladnicky. Bolot o perfekne ako skaramelizoavne salko. Pridala by som 1,5 alebo 2 masla.

Robila som tuto plnku z polovicnej davky medzi 2 korpusy - natrela som ju na hrubku 2 cm a doplnila som ju babanami. Podla mna zmenili, zvyraznili chut plnky.

janula.h
9. mar 2012

@zuzkat1 nie salko dávam klasika ako píšeš ale maslo iba jedno 250g salko varím 2 hoďky ale keď máte kuchtu(parný hrniec) tak stačí hoďka 😉

anibas
9. mar 2012

@kvojtanikova ozdoby si rob dopredu koľko chceš - aj pol roka 😉 😉 prášková farba Gold: ofarbi hmotu na žlto, urob ozdobu a potri štetcom a prachom a bude to vyzerať ako zlaté - do hmoty sa to nedáva, žiaden výsledok 😉

marci2305
9. mar 2012

@yamahafazer Pekná.. 😉 😲 Pod tým lietadlom máš hnedý cukor? Ja riešim čo je na kopčeku pod krtkom Rudkom? Neviem či je to granko, alebo nastrúhaná hmota?

kvojtanikova
9. mar 2012

@anibas dakujem, vyskusam. Chcela by som svokru prekvapit, nieco v bielo-zlato-hnedej kombinacii.

zanet2009
9. mar 2012

@lifinka tak já myslím,že se to hodit bude,ale zkušená cukrářka nejsem.
Tak já ho tedy někdy vyzkouším a uvidím, děkuji.

yamahafazer
9. mar 2012

@marci2305 ano je to hnedy cukor a na krtkov kopcek ja davam hnedy korpus rozmrveny

yamahafazer
9. mar 2012

@anibas jasnacka,ze aj 53 eur ved tam si sa inak namakala tolke malovanie to je ine ako na obycajnom aute