Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulka54
28. apr 2012

@lussy23
@mates22
@vlada111 ďakujem, snažila som sa 🙂

jakelina
28. apr 2012

@vlada111 zkoušela jsem ten tvůj bešamelový krém a je výborný, dala jsem do něj bílou čokoládu a pražené lískové ořechy. Byl fakt vynikající

jakelina
28. apr 2012

@kukynka2 nic si z ní nedělej a já si beru 200,- korun za kilo

bambula1307
28. apr 2012

@katmi juuj to je nadherna torticka. ta salka a cukornicka su dokonale a aj kvietky nadherne 😎 😎 Sikovna si velmi. Mozem sa spytat akou farbou si malovala tie kvietky? 😉

bambula1307
28. apr 2012

Dievcence a tu je moja prva s orchideami 😎 aj v okne 😀

kukynka2
28. apr 2012

@jakelina děkuju moc 😉

vecernicci
28. apr 2012

tak jsem právě zkusila ten krém nad parou a je super, na dortech od mámy mi poadily holky nejdřív ušlehat vejce s cukrem a pak dát nad páru a jen občas zamíchat a je to perfektní, ani jsem se nenadřela 😀

katmi
28. apr 2012

@bambula1307 no akurat ze som zabudla dat cukornicke pokličku.. a to ju mam hotovu 😅 😀 hlava derava.. heh.. kvietky nie su jedle,su umele.. lebo ja si robim doma hmotu z Jojo cukrikov a z toho sa tie kvetinky nerobia moc dobre.. a ja s tortami len zacinam, toto je moja len siesta torta, takze som vobec rada, ze som vymodelovala salku s tanierikom a cukornicku... 🙂
inak farba torty ako takej, myslim potahu je rovnaka ako farba tych orchidei a to som farbila Wilton gelovkou tmavo ruzovou.. 🙂 da sa docielit taka krasna cyklamenova 😉 len sa s tym treba trosku pohrat

aduskatt
28. apr 2012

@bambula1307 o 1 cm tekuty piskot? to nestecie naspat?..............no, mozem skusit aj to, aj ked sa mi nezda pravdepodobne, ze sa mi to nevrati 🙂)

kaculka46
28. apr 2012

Holky prosím kdo jste dělaly šmoulí dort,z čeho a jak jste dělaly nahoru na dort šmoulí domeček?mooc prosím.

bambula1307
28. apr 2012

@aduskatt ono by ta hmota nemala byt prilis tekuta..tak len opatrne nahrnut k okraju. ked budem piect tortu nabuduce cvaknem ti to a pridam sem 😎

aduskatt
28. apr 2012

@bambula1307 ja si viem predstavit, ako to nahrnut, to je OK, len piskotove cesto sa mi zda riedke a vrati sa mi🙂)ale za pokus to stoji🙂

bambula1307
28. apr 2012

@aduskatt no spravis to tesne pred tym ako to das do rury :D..nemalo by sa ti tak liat ,chvilku by to mohlo vydrzat, v rure uz to spravi co ma 😀 ..ved skus a potom daj vediet co to spravilo.
Ako robis piskot cesto?
Ja na jedno vajko L davam 4dkg kr. cukru, 4dkg hl muky a 1pl oleja...je prima 😎

bambula1307
28. apr 2012

@katmi nevadi aj bez poklicky je nadherna 🙂. Vidis si ma oklamala s kvietkami 😀 😀 😀 ..musim si tu farbu zadovazit ,diky a len tak dalej sikulka 😎

katmi
28. apr 2012

@bambula1307 oni fakt vyzeraju ako zive 😀 tak promiiiin 😅 😉 a dakujem... caka ma este Kitty pre dcerku a krstinova na objednavku.. moju prvuuu 😨 🙂 🙂

aduskatt
28. apr 2012

@bambula1307 na 1 vajicko 1 lyzica cukru, lyzica muky, olej, voda, prdopec
alebo som robila aj 5 vajec, 1,5 dl vody, 1,5 dl oleja, 250g cukor, 320 g muka, prdopec...........

katmi
28. apr 2012

@bambula1307
@aduskatt dievcata preco do piskotu olej??? 😕 nikdy som nedavala.. ja robim podla tohto 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40449

aduskatt
28. apr 2012

@katmi ja od maleho malicka davam olej, neskor som videla aj svokru davat olej, aj recepty na korpusy, kt mam su s olejom🙂 kazda mame svoj okukany od niekoho, niecoho🙂

katmi
28. apr 2012

@aduskatt no ja sa preto pytam.. lebo ja som olej nikdy nedavala.. a uz dlhe roky robim podla toho, co som poslala link.. hmm.. zas o skusenost naviac 🙂

aduskatt
28. apr 2012

@katmi vidisa🙂) ja davam vzdy.preto tu mame rubriku o skusenostiach.aspon viem, ze ked sa mi raz minie olej, svet sa nezruti,. kedze ty ho nedavas🙂)

bambula1307
28. apr 2012

@aduskatt tak ten prvy je ozaj riedky 😎 ..tie ostane neviem posudit, bo ja nedavam vodu ☹ ..skus ten moj 😉

bambula1307
28. apr 2012

@katmi bez oleja je piskotik velmi jemny..lahka slahana hmota..volakedy som ju aj ja robila 😀 , su aj tazke a nahrievane.. hmoty-.cele vajicka slahas nad parou. Da sa vela sposobov robit. ja mam najradsej ten 4dkg cukru, muky. a olej.

aduskatt
28. apr 2012

@bambula1307 ja davam ale zasa podstatne viac muky ako ty, ked sa na to pozires, ty by si na 5 vajec dala 200, ja davam 320 g muky.ale skusim urcite aj ten tvoj

irriss
28. apr 2012

@aduskatt
ja mam zas Recept na korpus bez mouky 😔 😔 😔 😔 a delam bez mouky 😉 a bez oleje

bambula1307
28. apr 2012

@irriss ano je aj taky, davas tam orechy?

aduskatt
28. apr 2012

@irriss no prispej svojou troskou do mlyna aj ty🙂

irriss
28. apr 2012

@bambula1307
@aduskatt

Recept od tchyne ze Sicilie - ja jejim Receptum rikam "valecne Recepty" i co se tyce receptu proti bolestem hlavy a pod.. 😨 😨 😨 😉

6 vajec (pouziji se vsechny zloutky, ale jen 2/3 bilky k naslehani) 😉
185gr skrobu
225 gr cukru
1/2 pytlicku drozdi (8gr)

lifinka
28. apr 2012

ahojky holky, takže můj obávaný pribinák 😀 je na světě 😎

aduskatt
28. apr 2012

@lifinka krasna torticka🙂

larah
28. apr 2012

@lifinka parádnííí 🙂