Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
24. aug 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 babyyyyy, nemáte nejaký postup na hortenziu, ale fakt peknú. Na tortách od mamy som našla, ale takú úbohú 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vlada111
24. aug 2012

@aduskatt super, dúfam, že ti to nevadí, že som sa takto nanominovala 😝 Kedy, okolo piatej napr.?

aduskatt
24. aug 2012

@vlada111 trebars🙂...nehnevam🙂) som dospela a keby sa mi to nepozdavalo, rovno poviem, ze nie🙂

lussy23
24. aug 2012

@daducha nádherná minitortičy @nika1985 krásnučké topánočky @lawli krásny vláčik @mrka2 nádherné @lokalistin to čo? ty kokso ,tak to by som zažiť nechcela, ako sa to mohlo stať? ale to je tak, keď sú ľudia nároční a musia mať také extravagantné torty.. @jitta krásne figúrky @jakelina krásna tortička @daducha nádherné @mates22 krásnučká

lussy23
24. aug 2012

@bzucinka2 krásnučké

mates22
24. aug 2012

@wera.g tenhle mi přijde super nápad, možná jen bez těch sladkostí, tam bych nahoře s jerrym viděla jen ten sýr, ale už máš toho toma...tak třeba pro příště http://www.flickr.com/photos/juliscake/7038803931/

binka79
24. aug 2012

babenky, este sa chcem spytat, idem robit malej tortu okruhlu ... poradte z kolkych vajicok urobim obycajnu piskotu, aby som to vedela upiect a rozdelit na 3 casti a dat medzi krem 😵

aduskatt
24. aug 2012

@binka79 aky priemer chces robit?

malamargaretka
24. aug 2012

@jakelina dakujem🙂

binka79
24. aug 2012

@aduskatt fuha, neviem teraz momentalne rozmer, ale mam taku formu na babovku a tam sa da dat aj plochy spodok, tak tam ... 😎

aduskatt
24. aug 2012

@binka79 no ale tak aby sme ti poradili, kolko vajec, tak musime vediet, kolko ma ta forma🙂) ja netusim, kolko ma klasicka babovkova, lebo ja mam na babovku taku stihlu vysoku..ale tak si prisposob, na formu 22 cm davam 6 vajicok velkosti M, 5 velkosti L, to je pri nastavovanom piskote......myslim, ze pri mramoraku stacia 4 vajicka

pristela
24. aug 2012

@jakelina moji by tiez boli mimo , ale prvy krat odisli z domu aj na nooooooc 😀 😀 😀 nie kvoli tortickam ani chladnicke , ale planovali to uz dva roky, co bude jest moj ked dojde domov to uz je jeho starosť 😝

@wera.g absolut to nemas miesaním , mas to tym ze si pridala zelatinu do plnky a nie naopak 😖 ja robila vcera prvy krat presne takuto istu jogurtovu , vyslahala som si slahacky potom pridala do toho jogurt , urobila zvlast zelatinu za studena a normalne do tej istej misky v ktorej som robila zelatinu som pomaly naliala jogurt.slahacku za staleho miesania .lyžicou.
zial tie "glocky" už nerozpustiš.

binka79
24. aug 2012

@aduskatt diky za radu, pozriem doma kolko ma a vyratam.... dakujem moc 😉

aduskatt
24. aug 2012

@pristela tak to som mala stastie, ze ked som davala zelatinu do jogurtu, sa mi to nezgrclo🙂

vikusjk
24. aug 2012

Ahojte babulky, panecku to, ako dokazete modelovat, je uplne neskutocne 😉 ja som si kupila prve kilo IW v zivote, ze sa pokusim spravit svokre par ruziciek, tot vysledok mojho premieroveho pokusu v zivote vobec 😅 ...ta mensia s vykrajovackou slzicky, ta vacsia len rucne, listy vypichovackou, to je uplna paradicka 😀 takze este mam co robit 😅

lifinka
24. aug 2012

Ahojky, přidávám moje dorty.nakonec ten svatební skončil jen se slámkami, i když mně to nedalo, udělala jsem i podložku pod horní patro, ale jakmile jsem horní dala na spodní korpus, vůbec tam nepřilnul a strašně klouzal po povrchu, měla jsem obalenou podložku v celofáně a ten teda klouzal, takže jsem si myslela, že potrav. folii, přeříznou a tak jsem dala pevnější a stejně jsem bojovala a vyndala to, takže díly jsou jako kámen tak snad to vydrží.
A kaly jsou opradvu jednoduché a jsou hezčí ze srdce většího, než z té sady na kaly, tak jsem fakto použila jen kournoutky na snutí 😎 a pěkně se mi opět dorty rosily potily, je vedro,,,už ať je podzim.

mia1111
24. aug 2012

ahojte babulky, tak ja po týždni vegetenia na slnku a pri vode, sa dnes parím v kuchyni 😅 . Neplánovane robím malú tortičku na zajtra, ešte síce neviem, ako bude vyzerať 😅 , ale už je naplnená, obmazaná a chladí sa 🙂 . Tak idem kuk nejaké inšpirácie a pokukám aj vaše tortičky 😵

lifinka
24. aug 2012

ještě zhora

anibas
24. aug 2012

Baby - ked mňa dnes neporazí !!!!! radšej urobím vodopád ruží - ako tortu s mašľou - celá lepkavá, mokra - musela som mikroten strihať a dávať dvojmo stuhy 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a ešte mám z tej torty rozporuplné pocity :((((

dadka212
24. aug 2012
lifinka
24. aug 2012

@pristela holka, tak to je lednička 😀 😀 😀 😀 😀 mě by kleplo 😅 ale ty jsi jednička a vše zvládáš levou zadní 😎

dadka212
24. aug 2012

@wera.g je to tým, že si dlho šlahala, už ti tuhla želatina @pristela to tým nie je ja to robím tak stále, že nalievam želatinu do šlahačky s jogurtami 😉 a nikdy som nemala žiadne hrudky, iba ak som to dlho šlahala, ja to nejako nestopujem narátam si v hlave do 30 a vylejem do šlahačiek....

pristela
24. aug 2012

@dadka212 fakt ? som nevedeu 😀 , tak to som mala stastie asi ja 😀 😀 😀 bo ja slahala isto dlhsieeee miestami aj neslahala 😝 a vzdy sa mi urobia tie zelatinove glocky ked vylejem zelatinu do plnky, ted som skusila podla navodu na zelatine ze plnku pomali do zelatiny a je uplne hladucke.

lifinka
24. aug 2012

@daducha tak dort famózní jak jiných končin... 😵

dadka212
24. aug 2012

a ja pridávam svoju, v tomto teple sa mi troška zvlnila spodná časť ako som dala druhé poschodie aj napriek vystuženiu, ale je to do rodiny tak mi to odpustia 😀

bambula1307
24. aug 2012

@dadka212
@pristela dievcence som len nakukla, citam o zelatine..ja viem,ze moc nestojite o moje rady 😀 . ale tak ja tiez nalievam zelatinu do slahaciek ..zamiesam uz len metlickou, nie slahacom. dam na chvilku do chladnicky a sem tam kuknem ci uz tuhne...ked zacne tuhnut, dam na tortu..nevytecie. Ale lepsie sa robi s agarom, ten rozvarim a horuci vlejem do slahacky..zamiesam a sup na kolac, tuhne rychlo..nato tata...robim aj slovankocky z toho. 😎

pipka
24. aug 2012

@pristela no tak toto ja by som nemohla...ja mam tak plnu chladnicku, ze jedna torta na vikend a dost 😅
ked som robila tu trojposchodku, tak sme tyzden jedli len suche jedlo aby som mohla mat zapratanu chladnicku 😅 😀 😀 😝

lamps
24. aug 2012

@eliska22 ja som to pochopila 😉
@pipka no idú mi žiaľ len tieto, ale už som si vstúpila do svdeomia a idem skúšať aj nejaké nové. Len tento týždeň nebol čas na experimentovanie 😅
@pristela no papier som nepoužila, zdalo sa mi tam moc tej zlatej. Potom som špekulovala potiahnúť podložku hmotou, ale to by sa zle prekladala torta 😀, nič mi nevyhovovalo, tak musím byť spokojná s bielym papierom. A stuhu som mala nachystanú presne takú istú ako máš ty na tom podnose, ale nedala sa mi pekne vyhladiť okolo torty, stále robila také vlnky potvora. Ona má v okrajoch drôtiky a tie neposlúchali. Tak som dala túto 😅.

lamps
24. aug 2012

@marci2305 áno prachové Sugarflair 😅