Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
6. sep 2012

ahoj holky, brouzdám po netě a dívala jsem se tu na stránky na stuhy, jsou to pěkné stránky, tak mrkněte.-)

http://www.svatebnisilenstvi.cz/

jakelina
6. sep 2012

@eliska22 jen se směj 😀 😀 😀 😀

dm1
6. sep 2012

@aduskatt jaaaj tak. uz som ti tisko zavidela taku velku ladnicku 😀 . A nemaju potom objednavatelia problem s tortou do ladnicky ci to ide rovno na stol na oslavu a hned sa aj kraja?

aduskatt
6. sep 2012

@dm1 no, to si treba rozmysliet skor, ako si zada objednavku na tak velku tortu🙂) som ju upozornovala, ze to bude tak 50 cm, ze OK

aduskatt
6. sep 2012

@maca77 ja myslim, ze posunut to z kartona na podlozku pojde🙂 dvaja by sme to mali zmaknut🙂 a ked nie, budem rychlo a prudko improvizovat🙂

dm1
6. sep 2012

@aduskatt juj no tak hadam na to mysleli lebo popravde ludia ani netusia ake maju siroke ladnicky pokial tam nepotrebuju naprattat nieco co sa im nezmesti 😀

aduskatt
6. sep 2012

@dm1 sak som bola akurat pozriet..ja napcham na jeden rozmer 50cm, ale druhy max tych 38🙂
no, hadam to zvladnu......nech sa odfotia a potom sup papat🙂))

aduskatt
6. sep 2012

@dm1 ale poznamku si mala fajn, idem tete pisat, ci si je ista, ze jej to fakt vllezie do chladnicky, ci to neupravime nejak inak🙂 pripadne ma napadlo, ze urobim jednu mensiu kartonovu obalenu takym istym papierom, na to urobim tortu, to pojde do chladnicky, ale to bude ze uuuplne na tesno a dam im tu vacsiu na prenasanie a aby to mali na stole pekne............takze cely kartoncek len z velkej podlozky premiestnia do chladnicky a potom na podlozku aj s kartonom............juj, pisem ako tatar

dm1
6. sep 2012

@aduskatt ved prave ze ta hlbka chladnicky byva problem a ty mas teda dost plytku ked len 38 ja bezne podnos ten biely plastovy 42-ku pouzivam. Ono hotova torta sa da prehodit ak je zachladena len horsie je ak ma nejaku borduru dole to sa pokasle alebo nedajboze stuhu to by nebolo dobre keby sa to prehodilo

vlada111
6. sep 2012

@mimcak sikovnamama.sk ceny majú dobré a sú veľmi milí 🙂

vlada111
6. sep 2012

@aduskatt uf, tak to mňa by nikto nedokopal k tomu, že dva korpusy. Ja radšej budem prekrajovať, nech žije pilka na korpus 🙂

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 mne moja pilka vydrzala dve torty a rozletela sa☹(a tak to nie je problem, ked som sama doma a hram online scrabble popri tom🙂

vlada111
6. sep 2012

@pipka no neplaš, naša musí byť zdravá, ja sa teším ako si prichystáme veci pre bábatko a oddýchnem si, kým sa narodí 😒

aduskatt
6. sep 2012

@dm1 a tak v najhorsom aj 42ku by som narvala.........ked urobim kartonik 40x40 a tam to naskladam na tesno a potom len prelozim hcytenim zospodu na tu tvrdsiu podlozku, podla mna to bude ok, nebudem to davat z podlozky na podlozku, len mensiu dam na vacsiu, nech sa im to aj lahsie vezie, ide to mimo mesto

vlada111
6. sep 2012

@miciatko no ty si číslo, tú baletku mu môžem rovno strčiť do papule 😀 Ešte tam musí byť lietajúci 😝

vlada111
6. sep 2012

@aduskatt jasné, detská mali zážitok, učiteľky tiež - museli vysávať 😀

vlada111
6. sep 2012

@aduskatt tak to moja drží statočne 🙂

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 tak to ti zavidim🙂

miciatko
6. sep 2012

Tak prave dokoncena jelen jedna a odovzdana bude ta erotikus,ale nieco aj pre tie co taketo nemusia 😉

pipka
6. sep 2012

@vlada111 , @artepf dik babulky za podporu, hadam sa z toho dostaneme. Hrdlo ju uz vraj boli malo 😅 ale soplí teda riadne...z toho ma nervy, uz to vidim jak budeme za cely skolsky rok viac doma ako v skolke 😝 🙄
ona totiz trpi na zapal stredneho ucha..uz to mala 3x ☹
pokazde jej sopel vrazi do usi ☹ ☹ ☹ tak teraz chuda smrka jak blaaaazen 😅 😀 😀 len aby ju usko nebolelo 😉

no hmotu som nakupila, a zas som neodolala a mam aj navyse 😝 😅
uz som zacala pisat list Jeziskovi 😀 😀 😀 😀 😀 😅

pipka
6. sep 2012

@jakelina tak moja...preesne toto sa stalo aj mne..ked som robila tu stonozku 😝 a to vtedy tie 35°C horucavy 🙄 😝 😝
ale hanbila som sa to tu napisat..ale som rada, ze nie som sama taka trubka 😀 😀 😀
ale teda ja nemam novu chladnicku...ale akosi som od oka myslela, ze ta podlozka tam v poho vlezie..aaaaaaale hovno hovno...oko z Gasparovej kravy , tak som tiez asi 5 cm faklila prec 😝 😅 🙄

aduskatt
6. sep 2012

@maca77 ved im povedz, ze ked budes robit kremy v piatok alebo sobotu, tak v nedelu alebo v pondelok si mozu prist pre tortu🙂

maya30
6. sep 2012

baby mam trocha problem 😖 vcera som zobrala zakazku na tuto ruzovociernu torticku, no nemam sablonu (ani odvahu) na ten cierny stencils dole, tak sme sa dohodli ze tam pojde nejaka ina cierna aplikacia...tak ja krava som si rychlo objednala tuto formu na ornamenty, dnes mi dosla no a samozrejme ze ja tapa s tym neviem robit 😠 tak prosim prosim poradte mi niekto ci by som tam nemohla dat tento tulipanovy patchwork, to je jedine co mam a co trosku pripomina ornament, alebo co by som tam este ine hodilo, vykrajovatok mam plno, ale neviem ci sa tam nieco z toho hodi ☹

maya30
6. sep 2012

@miciatko super 🙂 tu tvoju erotikus si z dovolenim ulozim 😉 mam dako zvyseny zaujem o takuto temu 😎 , mozno sa mi bude hodit

abriela
6. sep 2012

@miciatko ja len ziram ako pecies. Ved ked som tu prvykrat dala nieco ja, asi si zacinala s pecenim. Ako dlho robis potahovky?

maca77
6. sep 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 ti ide karta

mishulle
6. sep 2012

holky prosím jak děláte ten jakoby ohořelý pergamen, myslím ty "otrhaný" okraje?

aduskatt
6. sep 2012

@maca77 MAM DOBRU NALADU🙂

tixi
6. sep 2012

ahojte zienky, potrebujem poradit, nevedela som, kde mam svoju otazocku polozit, tak skusam tu, mate doma silikonovu podlozku na valkanie cesta? kupila som si uz viacero veci do kuchyne zo silikonu vratane valceka a teraz sa chystam dokupit aj podlozku, pouziva sa na to specialny noz? bojim sa, ze ju coskoro znicim a peniaze zbytocne vyhodim 😖

lussy23
6. sep 2012

ahoj, niekde tu bol postup na tie veľké ruže, zabudla som si ho uložiť. samozdá ho tu dávala @pristela môžem poprosiť ešte raz o ten návod? ďakujem.,