Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. nov 2012

@jakelina a ze mna nenapadlo postavit traktor na soklik 😅 , som ho robila chudaka na poslednu chvilu a modlila sa nech mu drzia kolesa, bo este cestoval BA-NR 😝 aaaa vydrzal hrdina 🙂

bzucinka2
4. nov 2012

@vecernicci diky 🙂
pojdem asi niekedy vyskusat 🙂

lifinka
4. nov 2012

@ajka82
@simasa
holky moc díky🙂

vlada111
4. nov 2012

@mimoza13 je krásna tá forma, ale je to neskutočne drahé 😒

jakelina
4. nov 2012

Holky náš nejmenší už je z toho mého pečení úplně zblblý chudáček. Učím ho zpívat písničky a říkadla a sedíme tak spolu a notujeme si Máma vdolky pekla, Honza skočil z pekla.......................a tak dál a on mi říká. Máma douty ne vdolky pekla. Neumí ještě r, tak proto douty. 😀 😀 😀

anibas
4. nov 2012

@jakelina podarený 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kvietocek7
4. nov 2012

@denisak77 ano, videla som tam tu foto, konkretne do tvojho albumu so sa este neprekopala 😅 ale chcem sa spytat ci tam mas aj fotorecepty ci len foto?diky

mia1111
4. nov 2012

@jakelina - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 juuuuuuuuuuj, ten je zlatýýýý 😵 😵 😵 😵

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1111
4. nov 2012

@mimoza13 - no áno, originál vykrajovačka stojí toľko, ale zasa tieto robené by sa určite rýchlejšie predali, keby stáli polovicu (a kľudne môže byť rovnaká veľkosť, ako originál - keby stála polovicu, bolo by to zaujímavejšie...) 😉

mia1111
4. nov 2012

@aduskatt - šikulka, akurát som to sem šla dať, presne túto som teraz našla, je to originál a stojí menej, ako tá robená 😉

aduskatt
4. nov 2012

@mia1111 no ved to, ked sa povie A treba povedat aj B🙂

mia1111
4. nov 2012

@aduskatt - tak-tak 😉 . Ako ja by som si ju kúpila, keby stála tých 7-8€ (ale keby stála menej, tiež by som sa neurazila 😅 ), ale 18 je pre mňa veľa. Na to, že ju využijem raz-za čas 😅

jakelina
4. nov 2012

Holky a jak se s tou krajkou dělá??? Jde to z toho dobře ven??? 😲 😲 😲

eliska22
4. nov 2012

@janulkamartinko presne ako už odpovedala @jakelina 😉 len som tie kekse lepšie namazala maslo + odrezky, aby to bolo hladké 🙂

jakelina
4. nov 2012

@eliska22 já jsem do dělala už teď, protože přes týden nebudu mít čas. Jak přijdu z práce, už se mi nechce a hned je tma. Tak jsem to namazala nugetou, dala do mrazáku, ořezala a mám ho v chladu ve špajzu, kde se netopí, do pátku tam musí vydržet. A podle toho postupu mi to šlo super. 😉 Děkuji

karap
4. nov 2012

@vecernicci ten veternik by som si dalaaaa,mnam

dadka212
4. nov 2012

ahojte moje včerajšie pre dvojičky

karap
4. nov 2012

@pristela booooze,aka krasna okata babika! 😵 Nadherna.To je Rapunzel?

lucula73
4. nov 2012

@aduskatt ty máš riadny prehľad 😉 😉 ,ale teda 5 euro rozdiel na jednej formičke je fakt dosť 😒 😒 .ale dík že si ju našla,kamoška ju zháňala,tú rvo šeherezádu 🙂

vlada111
4. nov 2012

@aduskatt a to tie silikónové formičky si tá baba čo tu píše robí sama?

aduskatt
4. nov 2012

@vlada111 tak to netusim🙂.ale keby som si robila formicky sama, tak predsa si pozhanam vyrobcu, co to urobi lacnejsie ako original, aby to bolo predajne, nie?🙂
@lucula73 no, trosku sa orientujem

abriela
4. nov 2012

@awooojky nepeciem vela. Doteraz som robila len s mmf, resp. coko mmf. Skusila som zele potahovku - robi sa s nou lepsie ako s mmf. Recept som nasla na TOM 😉 a aj tu je v druhej teme

anibas
4. nov 2012

@vlada111 @aduskatt @mia1111 na Fb písala, že táto silikonova je dlhšia ako RVO a lepšie sa vyberá čipka 😉 😉

aduskatt
4. nov 2012

@anibas zlatko, ked si dobre pozries tu formicku na predchadzajucej strane, tak je asi zlepovana, alebo co, lebo ta hotova krajka sa v strede nedotyka, aspon ja tam vidim tesne vedla seba dve hotove krajky........

vlada111
4. nov 2012

@aduskatt @mia1111 to hej, ale problém je tu ešte jeden. Použitý materiál musí byť schválený ako zdravotne nezávadný. Takže dať si do predajne niečo necertifikované urobené doma tiež nie je možné bez riskovania. Ale ak sú robené doma, nechápeme potom tú cenu už vôbec. Ja by som to skôr brala ako jej plus, že nám vie dať formičku za super cenu a vrhneme sa po nej. Takto si ju určite nekúpim a celkom nerozumiem jej filozofii predaja.

aduskatt
4. nov 2012

@vlada111 ja chcem oslovit vyrobcov na slovensku, ci by sme vedeli nieco take robit, a uvidime podla cien, ale isto by som to nerobila doma

dm1
4. nov 2012

@aduskatt
@anibas mne to pripada ako zaliate silikonom 2 seherezada krajky hotove preto je to rozdelene v strede 😉

aduskatt
4. nov 2012

@dm1 no a vo vysledku mas teda dve kratsie krajky🙂