Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. jan 2013

@pralinka25 keď nahneš hrniec, tak máš na jednej strane vysoký korpus a na druhej nízky, ktorý sa ti spečie a ten vysoký sa ešte nedopečie 😉

anibas
8. jan 2013

Dievčatá - nemáte niekde vtipnú tortu, mierne šteklivú pre ženu na 60-tku ???? Jej mužovi som robila striptérku, ale pre ženu, ktorú vôbec nepoznám, nemienim robiť striptéra - aj ked by asi chceli - ale mne to prijde vulgárne. Ešte som rozmýšľala nejakú plážovú. Ale chcú vtipnú 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

lamps
8. jan 2013

Babuľky ja by som potrebovala nejaké inšpi na tortičku s koníkom. Mám robiť spoločnú tortu pre 3-ročného chlapca s autom a 5-ročné dievčatko, na torte pre dievčatko má byť koník-jednorožec. Pri tom koníkovi-jednorožcovi mi akosi dochádza fantázia ☹

rapunzel1
8. jan 2013

@nenocka 4272 strana tejto diskusie tam je ta tortucha 🙂

timotejkabrejkova
8. jan 2013

@sisix Na jar kúpime nového 🙂 len dúfam že dino bude dinom 🙂

timotejkabrejkova
8. jan 2013

@jakelina fantázia

lifinka
8. jan 2013

@lamps zatím tyto 😉 sice jsou to koníci, ale něco bys poupravovala...
@anibas pro tebe holka žádný nemám☹

lifinka
8. jan 2013
timotejkabrejkova
8. jan 2013

@anibas Čo tak posteľ a z pod perinky len nohy dvoch milujúcich sa ľudí nič nieje vidno to nieje až také neslušné veď im vidno len nohy 🙂

jakelina
8. jan 2013

@pristela
@dadka212 to je asi pravda s tím nakloněním

dadka212
8. jan 2013

@anibas ja odpadávam z tejto torty 😀 neviem či je erotická ale vtipná určite

natal12
8. jan 2013

baby ktoré gelové farby su naj ? a myslíte že mi toto pomože pri robeni ružičiek lebo chcem ich vyskušát a idem to robit prvý krát v životé .

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/zaklady-n...

pristela
8. jan 2013

@lamps toto ako by si ty modelovala!!!!!! uplne presne tvoj štýl http://www.flickr.com/photos/29728544@N04/70541...

dadka212
8. jan 2013

@natal12 gelove farby každý má rad iné...mne sa viac páčia odtiene wilton ale sugarflair sú oblúbenejšie aj stačí troška a zafarbia....a tie základy na ružičku sú úplne zbytočné urobíš si z hmoty kužel dáš trocha vytvrdnúť a lepíš lupene...

timotejkabrejkova
8. jan 2013

@anibas alebo som ešte videla mužský hrudník, alebo len playboy zajačika na tortu to tiež nieje až také hrozné.

nenocka
8. jan 2013

@rapunzel1 krásna! ja idem robiť moju druhú a tretiu 🙂 pre sestričku a synčeka. prvú mám v albume a bola som so sebou spokojná 😅 môžeš mi ešte, prosím ťa, dať recept na toho ospevovaného pribináka? 🙂 ĎAKUJEM!

dm1
8. jan 2013

@natal12 tie zaklady na ruzu nekupuj staci ako dadka pise nechat vytvrdnut trochu kuzel. Ono su ludia co to chcu aj jest a tazko by sa im to veru jedlo s tym 😝

timotejkabrejkova
8. jan 2013

@dadka212 No eroticka nieje aspoň so mnou to nepohlo 🙂 akurát ma štve že má väčšie prsia ako ja 😀

jakelina
8. jan 2013

@anibas a co chlapa ve vaně, jenom ven hlava a kousek ruk a noh?????????

florentina
8. jan 2013

@jakelina děkuji zlatko....mě tedy tapeta určitě nevadí, naopak vítám. Už mám něco z toho uloženo a popřemýšlím. Je to pro dvě kamarádky, přičemž o jedné nevím vůbec nic a o druhé až moc 😀, je to moje mama. Obě mají 60 a budou to slavit spolu a jediný požadavek je, aby na dortu bylo číslo 120. Ale problém je, že mama chce dort ode mě, ale myslím, že jí spíš jde o to se ukázat před kamarádkami, že je to právě ode mě. Na jednu stranu je to sice milé, na druhou dost svazující. Mamce dost záleží na tom co si myslí, její zadání je ...aby to bylo wauvv, aby z toho padly na zadek. A já nechci, aby byla zklamaná. Nechala vše na mě. Mamka má ráda třpitky a eleganci, ale co ta druhá pani netuším. Je jedno co na to vymyslím, ale nechtějí to moc velké, někam to nesou na oslavu a aby se to i tam snědlo. Takže tou velikostí jsem limitovaná. A taky tím, co zatím umím/neumím. Navíc tím, že mám nový PC, tak nemám spoustu odkazů a inspirací co jsem měla uložených. Vím, že by to mělo být v pohodě, když je to pro rodinu, ale mamka je dost náročná a já bych chtěla, aby byla spokojená, ale bojim bojim....

natal12
8. jan 2013

@dm1 lenze ja neviem ten kuzel vytvorit to je to 😒 😀 😀 ved s tým kuzelom bi som na nho nalepila lupene a potom hotová ruzička bi išla dole nie myslim ztoho kuzela ??

dm1
8. jan 2013

@florentina ja by som urobila asi nieco taketo na sposob krabice bud s ruzami alebo bez na co sa citis. Alebo spodok mala torticka a na to akoze kyticka kvetov ta je moja srdcovecka

natal12
8. jan 2013

@dadka212 hm .. len ja neviem urobit ten kuzel 😀

dm1
8. jan 2013

@natal12 nie nie ten kuzel tam zostava to uz dole nedas .... A kuzel urobis velmi jednoducho urobis gulicku a na jednej strane ju sulkas napr. po stole alebo v rukach a stensis

dadka212
8. jan 2013

@natal12 ja odporúčam najprv si naštudovať ako sa ružičky robia až potom kupovať niečo....predídeš tak nezmysleným kúpam 😉

aduskatt
8. jan 2013

@dm1 ta posledna je nadherna, teda vsetky, ale ta mi hned padla do oka

natal12
8. jan 2013

@dm1 aha tak načo vyrabaju tie kuzele ked to dole nepojde 😀 a ked to niekto robi s tým kuzelom co to dá na tortu ? 😀 ale to je potom nejedlé

lamps
8. jan 2013

@pristela Žanetka, ďakujem a ty jak presne poznáš môj štýl 😀 😀 😀
@lifinka ďakujem 😅 😅 😅
Ach dievčence moje, vidím to tak, že reálny koník u mňa nehrozí 😀 😀 😀 to by chudák určite ako kôň nevyzeral 😀 😀 😀. Urobím ho s takým primitívnym mne vlastným ksichtíkom, bo iné ja robiť neviem 😀 😀 😀
Predstavu ako to skombinujem na jednu spoločnú tortu - auto a koňa-jednorožca, akú takú mám a uvidím ako to dopadne v realite 😀 😀 😀

sisix
8. jan 2013

@timotejkabrejkova my na jare kocourka, ktereho mam srazili primo pred domem. ☹ Deti si mysli, ze se toula a je u jine holcicky. ............ co se tyce dina..... nepochybuji, ze bude uzasny 😉