Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika222
7. feb 2013

@muffinka8 no mne ten scooby trval cca hodku a pol a to som maleho mala zaveseneho na teplakoch.. no na šlak porazenie 🙂 Ja idem macka pooh s rodinkou robit na konec marca tak rozmyslam ci uz nezacnem teraz vo februári :D

janula.h
7. feb 2013

práve dorobená a môžme ísť na poobednú 😀 to je živooot 😠 😲 😀

daducha
7. feb 2013

@nika222 no s pribinakom plus ovocie vsetky tri poschodia 2x plnene sa do 5,5 kg podla nevojdes.teraz som robila 3 posch.cela jogurtova, spodok 22,16,10 ,len jedna postavicka hore a mala 6 kg.Ty tam mas vela postaviciek.A zase plnit iba raz,budes to mat nizke ...Skus sa s nimi dohodnut na aspon 6,5 kg,moje 2. posch s pribinakom maju 5-5.5 kg ..

daducha
7. feb 2013

@anibas no ja podla tej reklamy co mu robili som cakala prinajmensom aspon priblizenie tym anglickym 😀 ,ale tak aspon viem ze sa nemusim plasit za dalsim cislom 😀 😀

nika222
7. feb 2013

@daducha pribinacik dam do vrchnych poschodi, spodok dam parizsku coko a skusim 20 15 a 10 cm. Cena je tam 65 tak by mi to malo pokryt aj vačšiu váhu, a tie postavičky nebudu az take velke a tažke si myslim. No dufam ze to dopadne podla ocakavania 🙂 Ja ked som robila 2poschodku spodok 25 a vrch tusim 23 , spodok mramorak a pribinak a vrch red velvet a mascarpone tak mala 4 kila. Tak verim ze ja viem čarovať a robit lahke torty a ze sa do toho vojdem :D Inak plnim vzdy 2 krat a standartne davky ako vy, tak neviem ci davam menej hmoty alebo kde je pes zakopany 🙂

blcha
7. feb 2013

@lifinka
@zuzana92101 dajujem za inspiracie nieco snad vykuzlim nech sa nenudim 😉

daducha
7. feb 2013

@nika222 si sikulka, urcite sa do toho zmestis 😉 ,ked je dole coko a s tymi rozmermi co si pisala to pôjde 😉

nika222
7. feb 2013

@daducha dakujem 🙂 buduci tyzden idem robit synovi dvojposchodku alebo trojposchodku?? uvidim :D a mozno tie rozmery vyyskusam, sice ju budeme jest tyzden ale budem mat kludny spanok :D

pristela
7. feb 2013

Holky keby mate objednavku na malu trojposchodku , povodne s ruzami pre kamosku , najskor chcela len ruze, nie mix kvetov potom zas mix potom zas len ruže 😀 nastastie fialove ruze padli , aaale este lepsie doslo na bordove 😝 že v roznych odtienoch - urobili by ste podla seba mix kvetov alebo by ste sa drzali len ruží ? Hááá ? 😕 mne sa tak nechce len ruže ☹ to bude taka nudna klasika ☹ tak neviem ci to risknut a urobit si po svojom 😕

@dadka212 😀 😀 😀 😀 no s pribinakom lahku vahu by som nedala ani ja 😀 😀 😀 ale ked odomna chcu aj do trojposchodky len slahačku 🙄 tak tam vahu nenarobis ☹ alebo maslove plnky, tej vela nemozes dat 😝

zuzana92101
7. feb 2013

@pristela ja by som to mixla 😉, ked tam das ine kvietky, hned to bude mat smrnc 😉. Ked to spravis podla seba, urcite bude hiiikat, ake je to naaaaadherne. 😉

luciahromadkova
7. feb 2013

@pristela to sa kamoske cudujem,lebo ty kvety/torty robis prenádherné, takže ja by som dala ten tvoj mix a vobec nechala by som celu tortu na teba 🙂
možno by som ju presvedcila foto- urobila by som ruzu este nejake kvietky a hodila by som jej foto a mas ju 😉

zuzana92101
7. feb 2013

ide sa kupit mascarpone, skusim parizky s tym...baby, dufam, ze sa mi to nesekne, lebo ma picne. Nechce sami nieco druhe robit 😝 Drzte palce... Aj stuzovac idem prvy x skusat, tak to budu 2 premiery za den, som zvedava, co z toho bude. 😎

lawli
7. feb 2013

@pristela určite sprav poľa seba.....verím ,že bude spokojná 😵

lifinka
7. feb 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 ha ty chceš po nás radu, jak sprarvit tortu? To nás určitě těší, že holky?
já bych to mixla, jistě si kamoška sedne na prdelu 😀 😀 😀 , protože tvé torty jsou jedna báseň 😵

lifinka
7. feb 2013

@janula.h na kolik ti přejde cena a kolik váží ta Kittinka?

lawli
7. feb 2013

@dadka212 ja mám uloženú takúto inšpiráciu z netu 🙂

simonova815
7. feb 2013

@zuzana92101 parizsky a mascarpone sa kamaratia 🙂, ja davam aj tvaroh, aby to nebolo take tazke. A stuzovac je tiez super vec, ja som mala respekt, ale s tym za studena od Oetkera sa robi super 🙂

jakelina
7. feb 2013

@lifinka já mám barvy v krabičce jednu vedle druhé naskládané, zatím jsem nic lepšího nenašla 😀 😀

pristela
7. feb 2013

Holky dakujeeeeem , dám na vááás, cha aj sa pak na vás vyhovorím , ked bude zle 😝 😀 😀 😀

Si robte prdel zo mna !!! 😝 však ja sa tu stále od vás učím !!!! 😵 😵

dadka212
7. feb 2013

@pristela ja by som urobila mix 😅 ja vela vecí pomením...ale potom sú spokojní 😀 aspoň tak hovoria 😅

dadka212
7. feb 2013

@lawli dakujem 😉 oni povodne aj chceli srdiečko hore, no možno keď sa budem moc nudiť ho urobím 😀

dadka212
7. feb 2013

@lamps
@mamina1978 dakujem kočky 🙂

lawli
7. feb 2013

@dadka212 neni za čo moja ,nech sa podarí 😉

dadka212
7. feb 2013

@lawli dík 😵

simonova815
7. feb 2013

Tak ja som dnes minula 67 vajec na cesta, na sobotnajsiu svadobnu tortu 🙂 len do toho spondeho islo 36 😎 zajtra pokracujem plnkami, sama som zvedava, ako to dopadne 🙂

pristela
7. feb 2013

@jakelina aa co som nasla u seba .... len teda ja by som kosticou stred potiahla malinko aby boli lupienky špicaté 😉

lawli
7. feb 2013

@pristela kuk, náhodou som našla...ty sa venuješ aj takýmto prácam ,tak sa možno inšpiruješ 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jajusa18/alb...

kočky sorry ,no malá zmena nezaškodí ...či ? 🤐

pralinka25
7. feb 2013

@lawli to je perfektne. ja keby som taketo mala hram sa s tym aj teraz cely den 😵