Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
21. feb 2013

@florentina to je suprové, tie rukavice sú geniálne. A podľa mňa je ten strom ok, je to skôr ako umelecké dielko a tomu sa medze nekladú 😉

timotejkabrejkova
21. feb 2013

Na pribinačikov krém mam cukor rozmiešať ???? V tvarohu, smotane, šľahačke ???? 😒 Dúfam že sa mi nezrazí idem o chvíľu robiť ufff ešte som ho nerobila 😒

zuzana_1
21. feb 2013

Dobre ranko baby...nemate niektora recept na karamelovy pribinak prosim?! 🙂

dm1
21. feb 2013

dnes vidim ze sa tu pribinackuje tak sa aj ja pridam 😀

kocky ma zabijete ale ja ho idem robit prvykrat 😲 a pre istotu sa pytam lebo vzdy som robial len verziu slahackovo-tvarohovu

vyslaham slahacky s cukrom, primiesam tvaroh, zlahka dam smotanu kyslu a co potom s tym crem ole? to tam len nasypem a zamiesam ci slaham ci ako?

jakelina
21. feb 2013

První tento týden. Klasika tučňáčci.

florentina
21. feb 2013

@dm1 Dani, já dám vše do mísy najednou ...šlehačku, tvaroh, zakysanku, pár lžic cukru a nasypu ten prášek z Creme Ole a mixuji cca 2-3minuty a je hotovo. Nejlehčí krém co znám a nedá se na něm nic zkazit. Není potřeba šlehat zvlášť něco a pak přidávat, takto to udělá úplně stejný efekt!

monika4184
21. feb 2013

ahojte chcela by som sa poradit ..mam robit tortu k 18-tim a asi to bude taja klasicka okruhla priemer 24cm s nejakym tym zdobenim a absolutne netusim kolko si mam za nu vypýtat..nemate dake navrhy ze kolko za kilo alebo ako to rátate?? dakujem pekne za kazdy koment 🙂

anibas
21. feb 2013

@dm1 ja som ho tiež ešte nerobila - mne príde taký chaotický .: šľahačka, tvaroh, kysl. smotana a ešte Olé - načo toľko surovín a torta do 20 € !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

huxy
21. feb 2013

@monika4184 ja osobne torty na objednávky nerobím,len keď má niekto sviatok z rodiny.ale čítala som tu viackrát,že 10€ za kilo

anibas
21. feb 2013

@monika4184 keď sa ti nechce veľmi rátať - tak daj 10€ / 1 kg torty, ak chceš vedieť presne - tak spočítaj suroviny, EE, a urči si sama cenu práce podľa času, ktorý si strávila robením torty 😉 😉

dm1
21. feb 2013

@florentina to fakt? a ja som si myslela ze slahacku treba zvlast aby to nabralo objem 😲

dm1
21. feb 2013

@anibas 😀 ze???? mne tiez lebo mne to chuti len tak tvaroh a slahacka ale chcem ho skusit pre nas mame na narodky nech viem co je to zac 😀

dm1
21. feb 2013

@jakelina krasna 😵

aduskatt
21. feb 2013

@dm1 ani ja neslaham zvlast🙂 vsetko naraz davam do misy

dada2007
21. feb 2013

@dm1 ja si vymiešam šlahačku ako prvú zvlášť(aj stužovač dávam)......ked je tuhá.....dám cukor práškový, vanilkový, tvarohy....premixnem....dám creme ole-premixnem do zhustnutia a nakoniec dám len smotanu kyslu....premixnem. Hotovson........viem že niekto to robí tak že nahádže všetko a mixne-ale ja radšej postupnosť 😅

anibas
21. feb 2013

A všetkým vám vyjde to isté ????????????? 😨 😨 😨 😀 😀 😀

aduskatt
21. feb 2013

@anibas ano🙂) kedysi som slahala vsetko zvlast, potom som raz vyskusala dat vsetko spolu a zistila som, ze vysledok je totozny, odvtedy si nerobim zbytocnu pracu🙂

timotejkabrejkova
21. feb 2013

Dievčata chcem sa spýtať ak by som natrela pribinačikov krem na tortu môžem naň naukladať mrazene maliny, alebo nie.

lifinka
21. feb 2013

prosím, myslíte, že dort s mascarpone ze dá po kouskách zamrazit, co nesníme? Nakonec je to bez ovoce, myslela jsem , že mám borůvky a nenašla jsem je 😠 , ale nevadí....je to jen pro nás.

lifinka
21. feb 2013

@jakelina kásný dort a iglu máš dutou?

florentina
21. feb 2013

@pristela parádní stromy 😀 a ta ukázka vypadá super, to musím sehnat. My doma /myslím dospělé, né děti🙂/ ujíždíme na kreslených filmech 😀.

mamina1978
21. feb 2013

@florentina Ta je krasnaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 No a ten strom a rukavice su bomboveeeeee 😉 😀 Ja si tuto tvoju tortulu prave koli tymto veciam ukladam. 😉 🙂 Mne sa velmi paci 😵 Muza posli kuknut telku, ked sa do toho nerozumie 😎 😀 Ja mam doma 5 chlapov a teda mozem sa len na 3 najmensich spolahnut.Musela som sa postupne naucit, ze moj mm a pubertak......... to su ine kapitoly 🙄 : Aj ked ma to tiez niekedy mrzi. Ako ked mi pri mojich myskach zahlasil, ze,, jeeej aky pekny potkan´´, alebo na chladiaci box, ze to preco robim sprchovy kut na imbis tortu ! 😒 a podobneeeee 😅 -D Teraz sa na tom uz aj smiat dokazem , no v tu chvilu mi to vtedy nie moc dobre padlo ☹ Torticky mas stale krajse a krajsie. 😉 Kazda z nas sladuckych zienok vyvinula svoj osobny styl, ktory nas charakterizuje. Len tak dalej ,nenechaj sa zneistit. Pri tortach sa predsa medze fantazie nekladuuuuu !!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
21. feb 2013

@lifinka ne iglů je z korpusu

timotejkabrejkova
21. feb 2013

Dievčata chcem sa spýtať ak by som natrela pribinačikov krem na tortu môžem naň naukladať mrazene maliny, alebo nie. Prosím odpovedzte lebo sa mi v ruke za chvíľku roztopia 🙂

jakelina
21. feb 2013

@timotejkabrejkova můžeš, zatlač je do toho krému a je to výborné, mňam

florentina
21. feb 2013

@vlada111 @dm1 @dada2007 @ pristela holky moc děkuji za pochvalu, moc si toho cením!!! Hrozně jste mi tím zvedly náladu... Dík patří i všem za "páčítka" ...nakouknout sem, to je prostě balzám na duši...hned se mi i radostněji účtuje...

@dm1 Dani taky jsem dřív dělala přesně tak jak píše @dada2007, ale opravdu je to zbytečné. Já ho dělám poměrně často, nám hodně chutná a taky jsem jednou zkusila, jak píše @aduskatt dát vše najednou a opravdu je to na chlup stejné, takže už to dělám jen tak, ušetří to čas...takže ano @anibas vyjde nám všem to samé 😉
@timotejkabrejkova jak s tím cukrem do pribiňáku tu už padlo a mražené ovoce můžeš dát bez problémů, já ještě obaluji v cukru /zmražené a dám na to/.

florentina
21. feb 2013

@zuzana_1 neznám karamelovou verzi pribiňáku, jen čokoládovou. Umím si představit ještě kokosovou, neb v těchto variantách vanilka, kokos, čokoláda se vyrábí creme ole na jehož bázi pribiňák stojí.

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@jakelina Nemusím maliny posypať cukrom?? Ďakujem pekne za radu 🙂 🙂 🙂 🙂

timotejkabrejkova
21. feb 2013

@florentina Ďakujem pekne.

dadka212
21. feb 2013

@florentina nádherná torta fakt krásna 😵 😵 z muža si nič nerob je bombastická 😉