Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
25. feb 2013

@dm1 pobuchat som neskusala, len som tak s nou posuchala nech sa mi to rozleje rovnomerne... nabuduce skusim pobuchat teda, ci pomoze

dm1
25. feb 2013

@pristela este neprisli pokyny k tym ludanicam dufam? stale mam akosi pocit a bojim bojim aby na mna nezabudli 😎

sticker
25. feb 2013

@zklimekova Krásne srdiečko 😵

ajka82
25. feb 2013

@lifinka ja pecem v obdlznikovej forme

lawli
25. feb 2013

@mizulienka Ďakujem 😵 ...sú tak dva rôzne korpusy a 3 rôzne plnky... 🙂

lifinka
25. feb 2013

@jakelina aha, že by byl předek a zadek zaoblený, ale to nebude tak velký? Nebo to nadstavit, ten spodek, že?

lifinka
25. feb 2013

@ajka82 a máš někde uložen postup, prosím?

ajka82
25. feb 2013

vies ze namam? ale tajny tip je pristela... od nej som odkukala co mala jednu foto ako vznikal 😅

pralinka25
25. feb 2013

@lifinka ja som robila v takom malom obdlznikovom pekaciku alebo obdlznikovej zapekacej mise 😀

jakelina
25. feb 2013

@lifinka to by byl menší, tak pak jedině v obdelníku 😉

pristela
25. feb 2013

@lifinka ja robim vsetky auta z plechu , co mi zostane teda ak nieco zostane davam do masla pod potah . Ak ti pomoze tak takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465...

ajka82
25. feb 2013

@pristela s dovolenim? 😅

jakelina
25. feb 2013
pristela
25. feb 2013

@dm1 a na fb si sa pridala sama ze ides abo ta tam supli oni ? pokyny este nic teda aspon Dadka este peniaze nepýtala 😅 😅

pralinka25
25. feb 2013

dievcata prosim ako sa robi tento typ torty myslim ako urobit tu cesticku? torta bude len jednoposchodova taka mensia len neviem ci mam upiect v jednej forme a nejako to zrezat alebo v dvoch jednej mensej jednej vacsej alebo ako dosiahnut tu sikmu tocitu cestu? mate nejaky typ?lepsi obrazok som narychlo nenasla ale pointa je jasna

jakelina
25. feb 2013

@lifinka když bys dělala z kulaté, tak ukrojíš z obou stran toho korpusu kousek a to dáš na stojato nahoru . 😉

mizulienka
25. feb 2013

@jakelina ved ja viem, mna stale sused podpichuje, ze aky biznis z toho mam, ale on vidi asi uz iba to preberanie torty a tie peniaze ale tie hodiny za tym, pred tym ma kazdy oci zatvorene...to uz inac nebude, ludia si zavidia, vzdy to tak bolo a aj bude...

zuzana92101
25. feb 2013

@lifinka ja som auto robila z obdlznikovej formy, alebo klasika plech...sice to nebol mcqueen, ale ved auto ako auto 😉

jakelina
25. feb 2013

@pralinka25 já bych asi upekla klasický korpus a pak i na plech a z toho plechu šikmo uřezala a krémem přilepila na bok dortu. Ale možná je to blbost. 😲 😲 😲

mizulienka
25. feb 2013

baby este vas idem otravovat....jedna baba tu stale davala odkazy na stranku so silikonovymi formickami, nemate nahodou prosim?
dostala som neodolatelnu chut nieco si objednat 😀 😀 😀

lokalistin
25. feb 2013

@pralinka25
@jakelina dakujem vam
@lifinka ja som teraz robila v takom obdlznikom pekaci(podla @pralinka25 -ona poradila,ze tak piekla) ,robila som aj z okruhlej no ten dopadol katastrofalne

jakelina
25. feb 2013

@mizulienka to je fakt, už jsme to tu probíraly hodněkrát. Já jsem po víkendu utahaná jak hrom. Dopoledne jsem byla s malým v práci, tak začal být protivný a za hodinu se mi vyzvracel v kanclu na koberec. Tak jsem to tam vyčistila a jela domů. Má horečku a já ještě musím něco nutně dodělat, dnes je termín DPH. Tak mám špatné svědomí, přes víkend jsem na něj neměla čas a teď jak je nemocný, tak si to vyčítám. 😝 😝 A spočítalal jsem si kolik jsem na těch dortech dostala zaplaceno, odečetla suroviny a podělila 40 hodinami, co jsem na tom strávila a vyšlo mi na hodinu asi 23,- korun. 😝 😝 😝 😀 😀 😀

lucula73
25. feb 2013

@mizulienka myslím,že toto bolo ono.mala nick mimoza....ale neviem presne čo ešte k tomu 🙂
http://www.mojeformy.sk/
potom napíš,čo si vybrala 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@mizulienka mne vcera tiez kamaratka povedala, ze fiii, ale si sa rozbehla, tak si krasne privyrobis...tak som ju musela hned vyviest z omylu...tak som jej zacala hovorit, co stoji len potah na taku tortu atd...no ale to uz akosi vypla a neprijimala (asi sa jej verit nechcelo). Ved vieme ako to je, mame z toho par eur, no ale kebyze mam teraz zratat kolko ma stali vsetky formicky, farby, vypichovace, formy na pecenie...tak neviem neviem, ci som nieco zarobila doteraz 😀 😀 😀 , radsej to ani ratat nebudem. 😕

mizulienka
25. feb 2013

@jakelina ten macqueen ake hrube korpusy a troska kremu 😕
nevidim tam ale, ten najzakladnejsi krok pre mna, ako to odkrojila, aby to potom vyzeralo ako auto 😕 😕 mne treba uplne po lopate 😕 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@jakelina ja tento tyzden nic nemam a normalne som taka rada, ze trosku vypnem...len sa budem kochat, co vy vytvorite 🙂

dm1
25. feb 2013

@pristela pridala som sa tam sama ze idem len do mailu mi napisali ze potom sa este ozvu este predtym. tak snad ma nezabudnu ja uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

nika1985
25. feb 2013

@lawli paradna presne tuto istu mam ulozenu malej na dva rocky ze spravim😉

lifinka
25. feb 2013

@jakelina
@pralinka25
@ajka82
holky díky.
@pristela také děkuji, uložila jsem si to a to jsi ty okna stínovasla, kreslila, že?

zuzana92101
25. feb 2013

@mizulienka skus tento kuk, ci pomoze...