Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
8. mar 2013

@pipka dík Janka, tie na drôtikoch som robila dnes a tie fialové som robila v stredu 😉 niekedy si robím viac dní dopredu a niekedy nie, podľa toho ako stíham a ako sa mi chce 😝

zuzana92101
8. mar 2013

@dada2007 😀 😀 😀

viera6
8. mar 2013

baby ...na tej krabičke od cigariet vidno,že sa mi moc MMF biele dobre nevypracovalo asi som mala dat trošku vody...?

mamina1978
8. mar 2013

@lokalistin Tak ty to tu roztrubujes 😉 😀 😀 😀 😀 , pch, ze nervozna 😉 😀 😀 😀 ...................................
@jakelina dakujem krasne za pozdravy 😉 🙂

A inak baby....... lokalistin ( Zanet ) je super zienka 😵 😵 ,ako uz tu aj ona pisala, sme rovnake krvne skupiny. Dufam, ze sa naskytne prilezitost a mozem aj vas ostatne osobne spoznat. 😉

Dievcata.......nadherne torty ste popiekli, nevedela som sa dolajkovaaaaat 😵 😵 😵 😵

sisix
8. mar 2013

Babulky, ktere jste delaly Borka stavitele, nemate nahodou ulozeny postup? Dekuji moc 🙂

pristela
8. mar 2013

@dada2007 andelka, gratulujeeeeem a krasna torticka aaa ako si robila tie tehly ze ich mas te kruhy take rovnunkaveee? 😨
@viera6 rado sa stalo 😵

maznacik007
8. mar 2013

@pristela
@pristela nestiham pisat ... torta bola vyborna vsetci sme si tu pochutili potom vam dam aj foto s oslavenkynou... Dakujeme....

katiatko
8. mar 2013

@lussy23 ano, je s tym prplacka, ale vysledok stoji za to ;)

pipka
8. mar 2013

no moja rychlovka pre mojho mickeymaniaka 😎

halienka
8. mar 2013

Ahojte pekáročky cukráročky, idem sa pochváliť, prvý krát som skúšala veľký kvietok, teda som sa celkom zapotila ale nakoniec to vyzerá celkom dobre 😀 robila som len maličkú tortičku susedke z vďaky 16 cm priemer, váha 1,4 kg 😎

pipka
8. mar 2013

mramorový korpus, parížska slahacka a lesna zmes, 3,8 kg

pipka
8. mar 2013

inak zase taka typicky dievcenska 😅 😅 😀 😀 😀

eliska22
8. mar 2013

@pipka wow ako si robila ten znak a to písmo 😕

eliska22
8. mar 2013

@halienka veľmi pekná, takéto ˝čisté˝ torty mám rada 🙂

mimcak
8. mar 2013

@sisix ja som robila bobka stavitela,ale nemala som postup.Iba som mala obrázky a podľa toho som robila 🙂

vlada111
8. mar 2013

@mysiatkoo veď je kráááásna

vlada111
8. mar 2013

@halienka vyzerá to úžasne

mimcak
8. mar 2013

@halienka krásna tortička aj kvietok

evvina
8. mar 2013

Ahoj holky, nemáte některá uložené ty krásné housenky? chtěla bych ji udělat malý k narozeninám a nemůžu je najít. Díky 😀 😀 😀 😀

mimcak
8. mar 2013

@evvina daj si do googlu torta stonožka

rapunzel1
8. mar 2013

Pridávam aj ja pár do tejto tortovej zbierky :D Vláčik je doboška a Rapunzel je marlenka. Rapunzel vyzerala fajne normálne, ale keď som kuk fotky,tak som ju mohla namaľovať trochu inak, som farbu miešala s belobou, aby to nebolo také ostré a evidentne to nebol dobrý nápad.

sticker
8. mar 2013

@eliska22 Tie kvietky sú nádherné...aj farby aj tvar 😵 Ach jo, kedy sa ja dačo také naučím 😒

dm1
8. mar 2013

kocky ja som prisla na to ze som sem vobec nehodila min.tortu 😝 asi preto ze to bol zase spiderman a uplne na zelanie 😝. A este sa pochvalim ze sa mi v poslednej dobe pekne korpusy pecu. Kedysi som mala problem piect tak aby som mala naraz 3platy z toho teraz som tento v pohode na 4x prerezala 😵 a to bol priemer 28cm . Zacala som piect iba na 150-tke a je to oooovela lepsie

pipka
8. mar 2013

@eliska22 jedla oplatka...ale som ten znak vystrihla, nenalepila som to tam aj s tym bielym pozadim, ale len to cervene 😉

lifinka
8. mar 2013

ahojky, přidávám dnešní dokončené.Kolik byste si řekly za potahovanou roládu- váha 1,7kg? 😉

zuzana_1
8. mar 2013

@rapunzel1 krasne. Prosim ta,podla akeho receptu robis marlenku?

lifinka
8. mar 2013

@dm1 z kolika vajec máš ten korpus? Vypadá suprovo a rovný.

zuzana_1
8. mar 2013

@dm1 krasne sa ti ten korpus podaril. Potom si aj zvysovala teplotu? Ci aky bol postup?

dada2007
8. mar 2013

@pristela jéééééééjo, dakujem za gratulku.....a žena, normál kosticou od oka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 chlap skonštatoval, že ho mám teda dobré 😀 😀

dm1
8. mar 2013

@zuzana_1
@lifinka je z 10 vajec ale ako som pisala az preimer 28cm a vysli 4 korpusy. asi by to vyslo aj z 9. ja robim ale taky recept ze na jedno vajce 40g muky aj cukru a lyzicu vody alebo kavy a je tam len lyzicka PDP ale vychadza rovnucky.
Teplotu som nezvysovala celu dobu na 150