Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. aug 2013

@lifinka zlatko začnu malým a pak zvětšuji, většinou tak tři velikosti. Mám takovou tu obyčejnou sadu koleček na linecké.

demeterka
17. aug 2013

@lamps aha super dakujem za radu 🙂

lifinka
17. aug 2013

@lamps úžasné postavičky, smekám 🙂

lifinka
17. aug 2013

@jakelina jj, tak to taky tak dělám, nebo mám tu flowers zelenou řadu vykrajovátek od wiltonu. 🙂

jakelina
17. aug 2013

@lifinka ty taky mám 😉

vladiella
17. aug 2013

@florentina som rada ze si to kraasne stihla a vyslo to uzasne! az do uplne najmensieho detailu! makacka, uf. ja to nestiham, korpusy mi vsetky nevysli, tie bezlepkove bez muky... nakoniec som musela dat jizerku. ale minula som 26 vajec na vsetky pokusy a omyly. a este aj ten ganache mi trucuje. som ho vytiahla z chladnicky a je ako kost tvrdy. dala som 33% sahacku a 3x lind 90%coko. a teraz neviem co s tym? natierat sa to neda... a je to priserne horke. je to len pod marcipan. vnutri mam mascarpone s ribezlami... potrebovala by som radu co s tou cokoladou?

vladiella
17. aug 2013

je normalne ze ganache z chladnicky po noci tak stvrdne? co s tym prosim, nic sa nedari. ☹

jakelina
17. aug 2013

@vladiella dej na pár vteřin do mikrovlnky povolit

vladiella
17. aug 2013

no je to v kovovom rendliku, neda sa s tym nic, je to taka konzistencia co stierkou trosku ide naskrabat ale neroztrem.

vladiella
17. aug 2013

@jakelina skusim ruru?

vladiella
17. aug 2013

fuuu pustilo to strasne moc oleja

muffinka8
17. aug 2013

@lifinka @pipka @sikag @chudadka ďakujem baby 🙂
@mamina1978 tvoja torta s tou vareškou nemá chybu 😵 a krásne je na tom vidieť, že je tvoja, proste má tvoj rukopis 🙂

Ešte som si všimla jednu vec, že v čom sú torty od @pristela (hlavne tie rozprávkové a postavičkové) iné a obdivuhodné ako ostatné (nechcem nikoho uraziť prosím 😕 ) proste Žanetkine torty sú také "živé" no neviem to presne jedným slovom vyjadriť, ale ako keď spravíte foto zo života. A väčšina ostatných (prosím nech sa nikto neuráža 😅 ) sú ako keď nakreslíte obrázok na papier, síce krásne ale niečo málo tomu chýba, proste sú to "len" pekné torty... tak ale nemáme všetci také umelecké schopnosti 😀 😀

jakelina
17. aug 2013

@vladiella tak to nevím, jakou jsi měla čokoládu?? Mně to nikdy takhle neztuhlo, vždy to zůstalo takové kašovité. Dělala jsem do asi dvakrát.

jakelina
17. aug 2013

@muffinka8 přesně tak, máš pravdu. Prostě ona to má vymakané a jako živé. 😉 To je dar od toho nahoře. 😉

vladiella
17. aug 2013

90% lind 3ks a 100g a 33% slahacka kunin 200g plus 12% 100g bo uz som nemala tu 33%

jakelina
17. aug 2013

@vladiella já jsem nedělala z tak kvalitní čokolády, tak ta možná ztuhne protože má moc kakaa 😲 😲 😲

elamaslakova
17. aug 2013

Pridávam moju včerajšiu , až dnes pri jej vážení som zistila že som pekne prekročila povolený limit , tak uvidím ako sa dohodneme keď prídu po ňu . Tortička robená podľa obrázku z netu , ktorú si vybrala samotná oslávenkyňa.

vladiella
17. aug 2013

@jakelina no ja len co kupim v potravinach pre domace ucely a orion a figaro mi varove nechutia... ale uz som to napatlala na tortu uvidim co z toho bude, hrany ale nic moc. jednoznacne som to mala hned vcera vecer po priprave nanasat. necakat cez noc v chladnicke.

jakelina
17. aug 2013

@vladiella já kupuju v Lídlu tu 52 %, ta je dobrá.

viera6
17. aug 2013

dievcata prosim vas o nejaku inspiraciu pre 3rocne dievcatko...modelovať uz nestíham a chcu nieco jednoduche...dakujem..

akapulko
17. aug 2013

aj ja Vas prosim a ten postup na citronovy krem s creme ole 😅 viem ze sa to tu rozoberalo uz vela krat ale neviem to nikde najst 😒

florentina
17. aug 2013

@vladiella děkuji moc, ještě si pro ni nebyli, tak uvidím co budou říkat🙂 a zkusila bych to dát roztopit do vodní lázně, jiné mě nenapadá. Podle mě to bude taky tou vysokoprocentní čoko a nízkoprocentní smetanou...ty poměry jsou pak jiné a tak i konzistence....držím palce, ať se zadaří...jinak holky balím, za hodinu odjíždím s dcerkou na tábor, tak se loučím....krásné dortíkování 😉

florentina
17. aug 2013

@mysiatkoo děkuji, děkuji moc 😉 ....jsi mým velkým vzorem, tak mě to těší dvojnásob 😉

balazica26
17. aug 2013

Babule šikovnice, viem že toto moje dielo nie je nič extra krásne, a teda nechytám sa ani na jednu z vás, lebo len začínam s tortičkami ale ako nápad sa oslávencovi páčilo :D. 1. torta bola pre svokra murára, ktorý nám robí všetky murárske práce okolo prerábaného domčeka a druhá torta je pre mojho ocina k 53.narodeninám, tan nám zase zbúchal kompletné teplovodné podlahové kúrenie. Je tam original budík na meranie tlaku s hodnotou 5,3 ;), dilatačné pásy a dilatačná rúrka a samozrejmosťou je fólia pod podlahovku... možno ako inšpirácia niekomu padnú do oka 🙂

timonko
17. aug 2013

pizza na sladko, snad podarená 🙂

mysiatkoo
17. aug 2013

@vladiella zohrej v mikre... ale nie az uplne do tekuta, do takej polotuhej konzistencie, aby sa ti to dalo nanasat na tortu a nestekalo... nabuduce to skus rano vytiahnut z xladnicky a dostat na izbovu teplotu a az potom sa s tym da robit...a s takou kakaovou coko som to este nerobila, neviem ako sa to sprava, ale asi to tuhne viac ako coko, ktoru pouzivam ja (52%lidl)

@florentina 😲 tak toto som necakala, normalne si ma zaskocila ze ani neviem co ti mam na to napisat.... asi len, ze dakujem, aj ked ja sa fakt este necitim na to, byt vzorom 😝 a zrovna tak sikovnej babe 😉 uzite si tabor!

florentina
17. aug 2013

@mysiatkoo jé, zaskočit jsem tě rozhodně nechtěla, skor potěšit. Máš krásné dortíky, čistou práci a to je prostě obdivuhodné! Děkuji za kompliment, hned budu mít krásnější dovču 😎 ...a už fakt mizím 😀 ...jen jsem šla ještě pohledat kam jedu, jsem frajerka, odjíždím za 5minut a napadlo mě, že nevím kam.... 😀 ... @vecernicci jedu kousek za Hradec, tak na tebe budu myslet 😉

jakelina
17. aug 2013

@florentina užij si to

elamaslakova
17. aug 2013

@katkak23 Nádherné tortičky
@florentina práčka ako živá 🙂
@lifinka Krásne tortička a ružičky

pipka
17. aug 2013

@jakelina u nas je Alicka bez háčku na C 😉