Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jankaviri
25. mar 2014

ahojte..viete mi niekto poradit dobru ovocnu plnku do torty..dcerka bud emat v sobotu tri roky,tak ju chcem prekvapit..chuti nam mascarpone,slahacka,jahody..pripadne nieco ine..dakujem velmi pekne..

muffinka8
25. mar 2014

@jankaviri do torty 22-24cm priemer - daj do misy 1 šľahačkovú smotanu 33%, 1 jemný krémový tvaroh, 1 veľkú kyslú smotanu a asi 400g rozmixovaných jahôd (mrazených), 1 vanilkový cukor, prípadne ešte trochu práškového, podľa chuti... všetko zmiešať. Potom si priprav asi 3-4 sáčky vanilkového Crem Ole. Len ich otvor a nasyp tak rovno 2 a miešaj mixérom. Ak to bude riedke pridávaj pomaly ďalší, prípadne, ďalší, podľa hustoty akú chceš. (Crem Ole je tiež trochu sladký)

muffinka8
25. mar 2014

@jankaviri plnka bude ružová a sviežo jahodová 🙂 jahody priamo poukladať na plnku nedoporučujem, lebo majú v sebe veľa vody a všetko môžu rozmočiť.

jankaviri
25. mar 2014

dakujem..uz som skusala slahackovy krem,ale trochu mi vytekal po korpuse a nedrzalo mi potom na nom maslo co som davala na celu tortu pod potahovku..

sikag
25. mar 2014

@jankaviri toto ti urcite nebude tiect lebo ten creme ole to poriadne zahusti. aj ked neviem, nie je 3-4 vela? normalne staci tak 1-2, ale neviem, tento som este neskusala, ale znie veeeelmi lakavo 🙂 tak dalsia ochutnavka bude z tohoto

sikag
25. mar 2014

@muffinka8 ja davam ovocie (aj mrazene) na tvarohove a aj mascarpone plnky a je to v pohode, moze pripadne dat ovocie na korpus a potom to zatriet plnkou, potom korpus tu stavu vcucne 😉

zuul
25. mar 2014

dievcata ahojte, robili ste niektora s dinosaurami tortusu?
hodte mi ich sem, nieco musim skombinovat a teda neviem ako vymodelujem rexa!!
d.

jankaviri
25. mar 2014

super,vyskusam..dakujem za postrehy a rady..

adrika202
25. mar 2014

ženy pomoooc... nejaku farebnu tortu pre 16 ročne dievča ..zajtra odovzdavam a nemam ani paru ..pleas nejake inšpi mi hodte seeem :d

ikula2
25. mar 2014

@muffinka8 jej tento recept vyzera fajn taky sviezi, treba pri tejto plnke robit maslovy mantinel? Keby som potahovala?

tamara2307
25. mar 2014

@ikula2 urcite treba maslom potriet, prip.cokoladovym ganache. Tato plnka sa pod hmotu nehodi.

ikula2
25. mar 2014

@tamara2307 dakujem tusim ju urobim, brat bude mat narodeniny a tuto som este nerobila 🙂) dakujem za receptik

vlada111
25. mar 2014

@sikag a tak vedieť urobiť takú čoko...super

lomanta
25. mar 2014

@jakelina a kdyz podsypeš tím solamylem, tak pak na té hmotě není vidět? já jsem třeba plácala postavičky a když jsem si tu hmotu víc obalila (v suš. mléce nebo cukru), tak to bylo vidět, ten marcipán se už neleskl... a kolikrát se to už tolik lepilo, že jsem opravdu sypat musela hodně. to samé když jsem válela velký plát, tak jsem toho tam musela mít taky kilo. nebo jsem jen taková patla a jde to i bez toho? 😀 a taky jsem měla trochu problém, že hodně hustý marcipán šel dobře válet a modelovat, ale zase se drobil a hodně rychle schnul, řídký se zase lepil a nedrzel tolik tvar. a to jsem zkoušela různé recepty, nejdřív s bílkem, to schnulo opravdu rychle, pak s medem, olejem, ...

vlada111
25. mar 2014

@simasa čo by si potrebovala? Nenašla som otázku ohľadom toho tlačenia na fondán

jakelina
25. mar 2014

@lomanta já podsypu tak asi čajovou lžičku, rozetřu to rukou, vyválím. Pod plát dám obě ruce a přenesu na dort, takže na povrchu toho potahu není nic vidět. Chce to odhadnout správnou konzistenci a recept mám bez medu, bílku i oleje. Jenom cukr, sušené mléko, trochu vody a glukozu.

lomanta
25. mar 2014

@jakelina jj já jsem dělala díl suš.mléka, dva díly cukru, asi dvě lžíce toho medu (je to místo toho sirupu) a asi dvě lžíce vody, ale nakonec ty podíly nebyly takové, bud jsem přidávala vodu, nebo mléko... no budu to muset asi zkoušet častěji, abych to vychytala. odted má každý příbuzný k naroznám ode mně dorta 😀 😀 😀

muffinka8
25. mar 2014

@sikag aj ja dávam ovocie mrazené ale nie jahody!
@ikula2 áno, treba

lucula73
25. mar 2014

@sikag ja som robila na stretávku po 25 rokoch zo ZŠ otvorenú knihu 😉

sikag
25. mar 2014

@lucula73 kniha znie fajn, a aj si tam nieco napisala? nemas foto?

mamcas
25. mar 2014

Ahojte tortáročky 🙂
Pridávam moje macrons, konecne som ako-tak spokojna a teda hlavne s chuťou 😉 Tieto sú ríbezľové s maslovým krémom aký má do nich ísť a sú fakt mňam 😝 A teda nie sú dokonalé, ale ja ich robím podľa úplne jednoduchého receptu, z knižky čo mali v tescu 😝 na to aké to je rýchle podľa neho sú podľa mňa super 😀 😝 😅 😀 A konečne viem, čo musím vychytať a hádam budú raz dokonalé 🙂

zuul
25. mar 2014

dievcata pridavam moje
tu prvu chceli bez zvieratiek, zvieratka si dodali samy 🙂

zuul
25. mar 2014

@mamcas mnam vyzeraju uzasne!

mamcas
25. mar 2014

babulky viem, ze google je najvacsi pan, ale nemate nahodou vy vo svojich priecinkoch nejaku fitnes tortu? Taku na aerobic pre baby :P a keby sa nasla nejaka farebna pre chlapa, tiez neohrdnem 🙂 sorry, za otravovanie ale vy mate niekedy take veci ulozene, ze dovi dopo 😝 diiiik

abriela
25. mar 2014

@muffinka8 podla mna - az taky rozdiel ked upecies korpus o den skor ako zyvcajne v tom nieje. Takze uz napecene? 😉
@sikag wau - tak tato torta vyzera uzasne (chutne) aj v reze

jakelina
25. mar 2014

@mamcas krásné je máš, dej prosím recept do tématu recepty, děkuji a nebo klidně i sem. 😉

muffinka8
25. mar 2014

@abriela 🙂 ešte nie 🙂 tak najskôr o siedmej rátam že sa k tomu dostanem 😅

mamcas
25. mar 2014

Tak dám aj sem a skopírujem aj tam 😉
3/4 hrnceka mletych mandli
1 hrncek praskoveho cukru
2 bielky z velkych vajec
1/4 hrnceka krupicoveho cukru

Mlete madle s praskovym cukrom dame do mixeru a 15 sekund mixujeme (pri tychto som to neurobila, ale asi to fakt treba, aby sa to poriadne premiesalo).

Bielky vyslahame kym netvori makke spicky, postupne vmiesame krupicovy cukor a vyslahame pevny sneh.

na 3x vmiesame dnu mandlovu zmes - preosiatu!!! aj napriek mixovaniu tam stale ostanu kusocky vacsie ako je vhodne pouzit, takze naozaj poctivo preosiat cez sitko je nutnost.

No a co je na celych makronkach najtazsie podla mna, je trafit hustotu - miesate dovtedy kym nie je cesto polohuste, teda robi stuzkovity vzor, ktory sa do 30 sekund strati. Je to podstatne preto, ze oni sa roztekaju na plechu a ked su huste, neroztecu sa (ako tieto moje) a su potom moc vysoke...

No a ked hmota je, tak sa len dava cukrarskym vreckom s dierkou 1cm (takym nadstavcom ci co to je) a robia sa male kruzky, celkovo by mala mat makronka asi 3cm, ja mam tieto trosku mensie.

Ked je peciaci papier okruzkovany, poriadne nim tresnite o stol a nechajte 30 minut stat. Potom sup do truby, cca 10-15 minut, zavisi zas od truby ako pri vsetkom. nechame trochu vychladnut a potom odlepujeme z papiera.

Co je pre mna zahada je, ze sa mi na nich stratila farba, ktoru som pridala do bielkovej hmoty. Stratila sa po upeceni, takze toto neviem ako vychytat :P skusim nabuduce viac farby 🙂

Ak som na nieco zabudla, opytajte sa ak chcete 🙂

lifinka
25. mar 2014

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, zda jste toto již některá dělala, či máte jiný způsob úchytu plechovky???
Díky 🙂

chvapilu
25. mar 2014

@mamcas já mám uloženy tyto dortíky