Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. aug 2011

@katy1979 tak zasa na konci tej ulice, to je taka dlha, tak tam znova doprava a tam su tiez domy, tak tam 😀
mozno ju aj poznam, len neviem, ze to je tvoja sestra 🙂

katy1979
4. aug 2011

@mizulienka vidim ze to tam musim presmejdit 😅 oni su hned na zaciatku. ked zabocis doprava tak su druhy barak po lavej strane. pobehuje im tam cokoladovo hnedy labrador po dvore a dve macky.
tak oni sa velmi neprechadzaju po dedine. jedine ked si robili grilovacku so susedmi vonku

lili_a_mimi
4. aug 2011

Ahojte! Uz vas tu dlllho sledujem a obdivujem vase vytvory 😵 a stale sa cudujem, ako to mozte vsetko stihat pri detoch. Robite uuuzasne torticky, klobuk dole pred vami 🙂 Baby, mam na vas jednu otazocku. Rozmyslala som, ze by som zacala s vyrobou muffiniek a malych coko-jednohubiek... myslit 🙂 si, ze by bol po nich dopyt? Viem, ze vela bab pecie torty (na tie ja nemam) ale zatial som sa moc s muffinkami a coko-jednohubkami nestretla... 😉 co vy na to?

lusil2005
4. aug 2011

@gabika11 neposunie, krasne to drzi.

katy1979
4. aug 2011

@mizulienka pocuj to je to co niekedy zacala stavat area?

mizulienka
4. aug 2011

@katy1979 ano 🙂

mizulienka
4. aug 2011

@katy1979 viem presne, kde to je, stale obdivujeme toho labradora, my byvame este dalej, tam, kde su tie nove domy.

katy1979
4. aug 2011

@mizulienka uz som to nasla tak to ste na tej istej ulici teda podla mapy je to lucna ulica.
my byvame v senci v areackych bytovkach co sme si museli nakoniec dostavat sami a povyplacat exekucie a jeho dlhy. ale tie vase robili akurat predaj nestavali to oni sami lebo by ste nedopadli najlepsie.

katy1979
4. aug 2011

@mizulienka hafan sa vola aida kludne si s nou pokecaj. teda so psom segra vacsinou nebyva doma 😀

mizulienka
4. aug 2011

@katy1979 my nie sme tie bytovky, co boli v lamparni....my byvame v dome a nemali sme ziadny problem s developerom, sme spokojni, je to tu kvalitne postavene 😉

gabika11
4. aug 2011

@mizulienka ano prepichla som cez ten korpus ale mala som ho este vyrezany ako taku preihlbinu a do toho a na konci som to neuvasovala nijak lennechala volne trosku som pristrihla ak to bolo vlemi dlhe ono hned treba dat do chladu a to to tam zatuhne a potom to aj pojde opatrne naspanovat ked sa to pri manipulacii uvolni
😉

gabika11
4. aug 2011

cukrarocky mile, uz mi prave dosli tie cokotransfery tka som rada a aj tie spicky, tak sa vytesujem. Musim nejaky krem z chladu dat zmaknut a asi vecer poskusam s tym nieco vykuzlit len tak na tanier... 😉 hadam sa nieco aj podari...

jakelina
4. aug 2011

@lili_a_mimi však vyzkoušej, uvidíš jaký bude zájem 😉

mizulienka
4. aug 2011

@gabika11 ja by som tiez chcela vyskusat ten cokotransfer, kde to nakupujes prosim ta? dakujem

dilemma
4. aug 2011

Ahoj Holky chtela bych po vas radu a pokud mozno recept kdo bude tak hodny a poradi mi????
Maly bude mit za par tydnu narozeniny a ja bych mu chtela upect dortik libilo by se mi kdyby byl ve tvaru vlacku protoze ho ma strasne rad🙂 ale klidne mi i postaci nejaky ovocny hlavene aby potesil dekuji moc🙂

mizulienka
4. aug 2011

@gabika11 dakujem Gabika, velmi si mi pomohla 🙂 neviem, ci to nakoniec vezmem tu gitaru, ale aspn viem nieco nove 🙂

benjik
4. aug 2011

@lussy23 děkuji, i když je na ní znát,že není dělaná s citem.

benjik
4. aug 2011

@lili_a_mimi myslíš na živnost? tam máš tak přísný předpisy,že se to nevyplatí. Jinak dělat to tu jako holky !na černo" tak bys možná odbyt měla,ale spíš s těma čoko-jednohubkama než s muffinama,který se dají dnes koupit v každém obchodě a pekařství.

martinex
4. aug 2011

kocky poradite mi..ostala mi plnka,mozem ju supnut do mrazaku na horsie casy??

mizulienka
4. aug 2011

@martinex zavisi aka plnka 😉

gabika11
4. aug 2011

@mizulienka teraz som objednala z peceniehrou, ale zvynem kupit v obchode v Ke na Alvinczyho, ale maju teraz biedny vyber...teda mali, ked sme tam boli nakupit nieco... 😉

martinex
4. aug 2011

@mizulienka nadstavovana kasa+maslo

mizulienka
4. aug 2011

@martinex myslim, ze moze

martinex
4. aug 2011

@mizulienka vdaka...sak co,prinajhorsom pojde do kybla 😎

jakelina
4. aug 2011

@martinex taky myslím, že může. Já mám někdy malý zbytek krému, tak dám do mrazáku a když peču v pekárně mazanec nebo dělám nějaké kynuté těsto, tak to tam rozmražené přidám a spotřebuju.

mizulienka
4. aug 2011

baby, co peciete sladke torty, robite aj slane? odo mna chcu teraz tu gitaru a ze ci neviem o niekoho, kto pecie aj slane torty...ja som to este nikdy neskusala, je to tazke?
alebo baby z BA, ktore viete urobit aj slanu tortu?

anibas
4. aug 2011

@mizulienka DM1 robí aj slané - poradí ti 😉

mizulienka
4. aug 2011

@anibas dakujem 🙂 viem, ze dm1 robi krasne slane, len ja neviem, ci sa mam na to dat nahovorit, ked im robim aj tu gitaru, ci to budem stihat a ze ako to je narocne ta slana, ci to zvladnem na prvy krat 😕 tot najvacsia moja dilema 😀 😎

dajna11
4. aug 2011

@mizulienka podla toho aká slaná,ja som robila z toastoveho chleba,ten pivový pohár,a to bllo hned,hračka....

mizulienka
4. aug 2011

@dajna11 ake natierky si pouzila? robila si aj nejaky majonezovy salat?