Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
23. sep 2011

http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta
túto ste niekto neskúšali, má super ohlasy, asi vyskúšam....

dadka212
23. sep 2011

Inak najlepšie na tej torte je, že ju mám ozdobiť ako chcem 😅 a to neviem ako, lebo to je pre 4 deti všetky okolo 10 rokov a ich babku 😝

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 tak to bych taky nevěděla, pro babičku nějaké kytičky a dětem??? To je těžko, když každé má rádo něco jiného.

dm1
23. sep 2011

@dadka212 ja robim z tej orechovej torty co si dala link korpus a je super s tou kavou pre nas robim skoro stale len ten. Krem som este neskusala ale kamoska si ho chvalila

dadka212
23. sep 2011

@jakelina dík asi urobím nejaké kvety a motýliky a uvidím pohladám nejaké inšpirácie po nociach 😅 mám týždeň čas niečo vymyslieť....

@dm1 dík moc, tak to určite urobím 😵

dadka212
23. sep 2011

@jakelina ako robíš tu pivoniu? spájaš to drôtikami?

lucik...
23. sep 2011

@dadka212
@dm1 jee holky moc děkuju, to mě nenapadlo 🙂 Za týden to hned odzkouším 🙂

livia76
23. sep 2011

moja dnešná ,,rýchlovka " pre neter 😉

livia76
23. sep 2011

šup tu je 😀 😀 😀 😀 moja dnešná ,,rýchlovka " pre neter

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 ne nedrátkuju, dávala jsem sem návod, asi jsi neviděla. Počkej pohledám ho.

jakelina
23. sep 2011

Nafotila jsem ten postup, tak pokud bys něco nevěděla tak se ptej. Je to rychlé a je hotová fakt za chvilku. Snad to je srozumitelné a seřadilo se to na dva sloupečky za sebou.

gajana1
23. sep 2011

baby prosím poradte mam urobiť pudingovo ovocnu tortu. a mam banany a mrazene ovocie. Davate ovocie do torty len tak naukladane alebo rozmixovane. A ešte nemate nejaku dobru pudingovu plnku lebo som mala veľa receptov a vymazalo mi všetko v notebooku. ďakujem

dadka212
23. sep 2011

@jakelina paráda, ďakujem 😵 nechápem troška tomu koliesku z hmotu to dáš na tú guličku?

dadka212
23. sep 2011

@gajana1 pudingovú plnku robím takto: 2 pudingy (zlaté klasy) uvarím v 500ml mlieka, potom vymiešam s maslom a práškovým cukrom....ja mrazené ovocie nedávam, ale určite ho baby nemixujú dávajú trocha odmrazené obalené v prášk. cukre

gajana1
23. sep 2011

@dadka212 diky a kolko masla davaš

gajana1
23. sep 2011

@dadka212 a ake ovocie davaš

dadka212
23. sep 2011

@gajana1 ja dávam jedno maslo a ovocie iba čerstvé zatial nikto nechcel mrazené ani mne osobne to nechutí....

daducha
23. sep 2011

@anibas odmietnut môzes akekolvek ockovanie a mne bolo uplne jedno co si doktorka mysli.Ale mam stastie na taku, ktora takychto rodicov respektuje a neprenasleduje ako bosorky v stredoveku 😀 .

bzucinka2
23. sep 2011

@dadka212kyticku kvetov vo vaze pre babku a 4 postavicky okolo pre deti, alebo luka s kvvetmi a a4 postavicky 🙂
@gajana1 ja podobne ako dadka ale este do horuceho cokoladoveho pudingu vmiesam cokoladu 🙂

bzucinka2
23. sep 2011

@jakelina ta gulicka je stred okolo ktoreho davas lupene a ta placka je naco? 😔

dadka212
23. sep 2011

@bzucinka2 no práve má byť ozdobená neutrálne....tak neviem...ale skúsim popozerať nejaké námety na nete hádam nájdem niečo pekné ale aby sa to hodilo pre všetky generácie 😀
a presne tomu som nepochopila v tom postupe na čo je tam tá placka pri guličke....

dm1
23. sep 2011

@jakelina na tu placku sa to cele lepi nie?

pristela
23. sep 2011

@dadka212 mne sa pacila raz tusin od Danky @dm1 taka so žabkami a nad kazdou zabkou bolo meno dieťaťa , bolo to vtipne aj milé a lekná su tiez pekne kvietky

njonja
23. sep 2011

@broucek2 dakujem krasne za radu! odpovedam az teraz, lebo moj maly je trosku chory a nebola som na nete.. este raz dakujem!

dadka212
23. sep 2011

@pristela hej len to je iba pre babku k narodeninám a pre jej 4 vnúčatá...to neviem či by sa babka neurazila to je taká stará škola, že ju urobím ako žabu....

bzucinka2
23. sep 2011

@dm1 lepi sa to na tu gulicku, nie? 😉
a tu moje torticky tento tyzden menej, ale aj tak dobre lebo maly teplotuje a idu mu zubky asi 🙂

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 na to kolečko z té hmoty lepím těch prvních pět lístečků. Na tu kuličku jich nalepím pět nebo šest a pak zkrátím a vlepím do středu té pivoňky

dm1
23. sep 2011

@bzucinka2 myslela som tie spodne lupene tie na obrazku dava najskor na seba az potom tam dava tu gulicku do stredu. Preto ma napadlo ze tie spodne lupene dava na to kolecko. ja tak robim orchidejky ked nedratkujem

dadka212
23. sep 2011

@jakelina aha už chápem, ďakujem 😵

jakelina
23. sep 2011

@dm1 já jsem si ten postup takhle vymyslela, aby to na tom kolečku trochu líp drželo a hned jsem to mohla dát sušit do nějaké misky nebo skleničky. Určitě to jde i bez toho, ale na dortu to není vůbec vidět a je to celkově pevnější.